Tubarsln, bir alıntı ekledi.
17 May 00:33 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yoksa bu derdin dermanı Lokman'a mı kaldı?

İlmihal Yahut Arzuhal, Mustafa Kutlu (Sayfa 44)İlmihal Yahut Arzuhal, Mustafa Kutlu (Sayfa 44)

Şahadet şerbeti bana ne tatlıdır. Acılarımın en iyi ilacı, en iyi kaçış yolum, deruni kederlerimin en iyi dermanı, iftiharla dolu zafere giden yol, dünya ve ahiret ticaretinin en karlısı… Doğrusu ne kadar da tatlıdır. Rabb'im beni aşk ateşinde yak! Şehadete giden yolda şehitler kervanına kat! Allahümme Âmîn

¤ Cerrah Asya ¤, bir alıntı ekledi.
14 May 15:12

"Elektriğin ulaşamadığı bir dağ başına çıksam diyorum. Orada bir sabah ezanı dinlesem. Kesret içinde kaybolan yaralı kalbim şifa bulur mu dersiniz?

Yoksa bu derdin dermanı Lokman' a mı kaldı?"

İlmihal Yahut Arzuhal, Mustafa Kutlu (Sayfa 44)İlmihal Yahut Arzuhal, Mustafa Kutlu (Sayfa 44)
* ilge, bir alıntı ekledi.
13 May 19:35 · 9/10 puan

kederliyken yalnız içmemeli insan diye düşündü. Kederliyken kalabalıklara girmeli, otobüslere binmeli, acele etmeli, akşam yemeğine yetişmeli, evde ailece yesinler diye seyyar satıcılardan portakal almalı. Ama kalabalıklara girmek için insanın dermanı olmalı, benim yok, benim kendimi öldürecek halim bile yok.

Dünya Ağrısı, Ayfer TunçDünya Ağrısı, Ayfer Tunç
Gökçe, bir alıntı ekledi.
 13 May 12:19 · Kitabı okudu

Yok mu bir tarifi doktor?
Ne kadar hayret vericiler. Şu kadının, kolları sarkmış, yüzü kırış kırış, hali dermanı kalmamış, bütün güzelliği yılların ardında kalmış kadının etrafında nasıl pervane Nuh Kaptan... Ya karısı? Adını söylemeye usanmıyor, söylemek için bahane arıyor hatta. Kaptan? Nuh Kaptan? Nuh? Nuh bey? Hangisi gelirse diline... Bu iksir nerededir, nerede satılır, nerde karılır, nasıl mayalanır, ne vakit harmanlanır, hangi kimyadan kaç tane, kaç damla dökülür, eser miktarda ne karıştırılır, hangi güneşe serilir, hangi serinlikte bekletilir, kaç dolunay görür, bu nasıl bir muammadır doktor?

Nuh'un Kızı, Mukadder Gemici (Sayfa 26)Nuh'un Kızı, Mukadder Gemici (Sayfa 26)

İçini dökmeyi ilk defa deliler gibi istemişsin de derdinin dermanı seni dinlememiş gibi.

H.G, bir alıntı ekledi.
12 May 00:25 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Elektriğin ulaşamadığı bir dağ başına çıksam diyorum. Orada bir sabah ezanı dinlesem. Kesret içinde kaybolan yaralı kalbim şifa bulur mu dersiniz?
Yoksa bu derdin dermanı Lokman' a mı kaldı?

İlmihal Yahut Arzuhal, Mustafa Kutluİlmihal Yahut Arzuhal, Mustafa Kutlu
Songül Arslan, bir alıntı ekledi.
08 May 00:38 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ezan
Yekpare zaman kıyım kıyım kıyılıyor, insanlar esniyorlar, saate bakıyorlar. Müezzin minareye dahi çıkmıyor, minare bir aksesuar oldu. Az sonra zil mi çalacak, ezan mı okuyacak? Farketmiyor. İnsanlar otomotik olarak gökdelenin bodrumundaki rutubet kokulu mescide yöneliyor.
Elektriğin ulaşmadığı bir dağ başına mı çıksam diyorum. Orada bir sabah ezanı dinlesem. Kesret içinde kaybolan yaralı kalbim şifa bulur mu dersiniz?
Yoksa bu derdin dermanı Lokman'a mı kaldı?

İlmihal Yahut Arzuhal, Mustafa Kutluİlmihal Yahut Arzuhal, Mustafa Kutlu