1000Kitap Logosu

Devam ettirme

Erce
Dune Rahibeler Meclisi'yi inceledi.
544 syf.
·
21 günde
·
5/10 puan
Serinin kalitesi ilk kitaptan son kitaba doğru hızlı ve ağır bir düşüş içerisinde. Aslında son iki kitap başlı başına seriden ayrı, sonradan devam ettirme kitabı olarak bir bütün içerisinde. Rahibeler Meclisini en okunabilir yapan şey önceki kitaplarda yer alan temalar üzerine işlenmiş olması ve Duncan ile bir önceki kitaptan gelen Teg in Rahibelerle harmanlanmış hikayesi.
Dune Rahibeler Meclisi
Okuyacaklarıma Ekle
2
☼ Meryem
bir alıntı ekledi.
‘Bir muayyen azınlığın akıl ve bilinçdışı, hak edilmemiş çıkarlarının anayasaya aykırı olarak bütün araçlarla devam ettirme çabaları çoğunluğun uyanmasını, yaratıcılığa yönelmesini ve memleketin imkanlarını bilimsel metotlarla en üst seviyesine ulaştırarak nasibini alıp, mutlu yaşamasını kösteklemektedir.’’
Yaşar Kemal
Sayfa 44 - Yapı Kredi Yayınları
7
Yolcu21
bir alıntı ekledi.
Şart Muhayyerliği
Akdi yapanlardan birinin veya her ikisinin yahut üçüncü bir kişinin belli bir süre içinde aktif feshetme veya devam ettirme hakkının olmasıdır. Mesela: alıcının satıcıya; (bu şeyi senden bir gün üç gün süreyle muhayyer olmam şartıyla satın aldım) demesi gibi. Şart muhayyerliğinin meşruluğu sünnetle sabittir.
21
MELEZ
bir alıntı ekledi.
Evleneceksin, belki evlendiğine bin pişman olacaksın ama yine de evleneceksin. Çünkü Evlilik; İbadet ve Cihad'dır. ALLAH'ın Emri ve Rasûlullah'ın ﷺ Kavlidir. O halde beklentimizi fazla üst düzeyde tutma hakkımız yok. Bu ancak masallarda olur. Evleneceksin, daha üç ay geçmeden "Neden evlendim?" diye dizlerine vuracaksın ama Sabah Namazına nasıl aşk ve şevkle kalkıyorsan aynı şeyi Evliliğini devam ettirme adına da gerçekleştirmelisin. Asr-ı Saâdet'in insanları bize bunu söyler.
29