Giriş Yap
mєphístσphєlєs
@di_angelo
Aşçılık falan yapıp kitap okuyorum. Bir elimle risotto karıştırırken diğer elimle Türlerin Kökeni falan okuyorum.
Gastronomi
A. İzzet Baysal Üniversitesi
Marmaris
Memmingen Münih, 2001
146 okur puanı
17 Nis 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
“Erkekler bazen ne kadar basit oluyorlar... Zannediyorlar ki, bir erkeğe karşı hiddet, hatta nefret duymaya başlayan bir kadın, hemen başka erkekler bulup boyunlarına sarılmak ister... Bu herif herhalde bu usulün para edeceğini sanıyor. Kendisiyle beş cümle bile konuşmadığı bir insana musallat olup, onunla alakadar olduğunu gösterecek lakırdılar söylüyor... Acaba bütün erkekler bizi bu kadar aptal mı zannederler?”
1 yorumun tümünü gör
Reklam
İyi ki doğdun Mert(?)
Doğum günüm geldiği zaman diğer herkesin aksine ruhsal olarak çöktüğüm birkaç gün içerisine girerim. Hayatın akışını sorgular, olduğum yeri ve neden burada olduğumu düşünürüm. 21 yaşına girdiğim bu sene de diğer senelerden farksız. Sadece yaşadığım hüsran ve bilumum sıkıntıların artık alışkanlık vaziyeti almasından mütevellit sahip olduğum alışılagelmişlik hissiyatı sayesinde eskisine göre daha coşkulu duygularla kucaklamıyorum bu naçizane hislerimi. Bizim gibi insanların başına çok az gelir mutlu anlar, dünya tarafından anlaşılmayı bekleriz, bir nebze umarsızca bir beklentidir bu aslında; keza bir yerden sonra ümidimizi kesip sadece içgüdü icabı yaşamaya devam ederiz. Her sene olduğu gibi bu sene de benzer insanlar benzer vaatlerle farklı olduklarını iddia ederekten hayatımı girdi çıktı. Benzer hisler ve olaylar farklıymışçasına yaşandı, değişen tek şey yer ve zaman oldu. Acının tadı, üzüntünün tadı ve yalnızlığı yine aynı kaldı. Bu bir yaşı daha bu gibi olaylarla birlikte ardımda bırakmamdan sonra kim, nasıl mutlu olmamı bekleyebilir ki? Umursamazca söylenen sözde içten cümlelerin geçmişin tecrübesiyle harmanlanması sonucu ben ne diye güvenebilirim ki umut tüccarlarına? 1 yaş daha geçti, 1 yaşın sonunda daha insanlar arasında yalnızlık çekmekten muzdarip bir şekilde yaşamaya devam ediyorum. Gerçekten önemsediğini savunan, gerçekten sevdiğini iddia edip bilumum hislerini ve doğaları gereği olan egolarını tatmin ettikten sonra kullanılmış bir mendil misali beni fırlatan insanlar hâlâ burada. Bu insanlar aynı insanlar, tek farkları sadece başka kişiler olmaları… Kim ne diye, ne hakla bana kendisine güvenmemi söyleyebilir ki? Buna ne hakları var? İnsanlar aynı, basit şeylerden hoşnut olup basit düşüncelerle yatağa girip diğer insanları farkında olmaksızın çiğneyerek kendilerine yol açmaya devam ediyorlar? Tevazu nerede kalmış? Fetanet nerede kalmış? İyilik ve güzelliğe verilen değer nerede kalmış? Herkes şekil güzelliğine taparken ben insanların iç güzelliğine nasıl inanabilirim? Neyse ne, iyi ki doğdum(?)
2 yorumun tümünü gör
Düşünmen bile yeterli, teşekkür ederim. ^^
“ Yaşamak, herkesten daha iyi, herkesten daha üstün yaşamak, insanlara hâkim olarak, kuvvetli, belki de biraz zalim olarak yaşamak... Dünyada bundan başka istenecek ne vardır? Hayatını bu gayeye vakfet, görürsün, nasıl birdenbire canlanacaksın!”
1 yorumun tümünü gör

Okur takip önerileri

ekrem
@prometheus00mєphístσphєlєs ile benzer
zeynep
@reveriesmєphístσphєlєs ile benzer
soraya
@magnapeccatrixmєphístσphєlєs ile benzer
Daha fazla göster
2
15
149 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Kullanım ŞartlarıGizlilik PolitikasıTopluluk KurallarıHakkımızdaReklam VerinİletişimDizinler
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42