• "İnsanlar sarhoşluğun nasıl bir şey olduğunu ve toplumlarının sarhoşlukla ilgili 'bilgi'lerini toplumsallaşma sürecinde öğrenirler ve böylce· kendilerine iletilen anlayışı kabul edip ona uygun davranarak toplumlarında öğretilenleri onaylayan canlı birer örnek olurlar." Craig MacAndrew & Robert B. Edgerton (Diana Scully, Cinsel Şiddeti Anlamak isimli kitabında alıntılıyor)
 • 192 syf.
  ·2 günde·4/10
  Teknik konularda bilgi vermeye çalışan bu tarz kitapların anlatımı çok önemli. Eğer size ansiklopedi okurmuş gibi bilgi vermeye çalışıyorsa ne yazık ki bir yerden sonra ilginizi kaybediyorsunuz, bu da öyle oldu. Kötü kitap olduğu söylenemez ama aynı konuda daha iyileri de vardır diye düşünüyorum.
 • Biz negatif yüklü atomlar veya moleküllere yani negatif iyonlara daha iyi karşılık veririz. Bu da şiddetli bir sağanak yağışın ardından hava negatif iyonlarla dolu olduğu zaman genellikle neden kendimizi daha iyi hissettiğimizi açıklar.
  Diana Craig
  Sayfa 114 - Mayakitap
 • "Dış devletler; bize bilmem neresinle güler artık ne oldu biz verdik peki Amerika Fötöşü verir mi kim yer bunu???

  ABD’nin yanı sıra para piyasalarının da yakından takip ettiği, İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ABD’li Rahip Andrew Brunson davasında karar çıktı.

  Mahkemenin Rahip Brunson hakkında 3 yıl 1 ay 15 gün olarak verdiği ceza, yattığı hapis cezasına sayılarak Brunson serbest bırakıldı.

  Ayrıca Brunson'ın ev hapsi ve yurtdışı yasağı da kaldırıldı.

  "BERAATİMİ İSTİYORUM"

  Beraatini isteyen Brunson ise ''Türkiye'yi seviyorum masumum'' ifadesini kullandı.

  Mahkeme heyetinin kararını birazdan vermesi bekleniyor. Hakimin, savcının mütaalasına paralel karar vermesi durumunda Brunson hakkındaki ‘adli kontrol talebi’ sona erecek. Eğer aldığı hapis cezasını da içeride geçirdiği süre ‘karşılarsa’ yani Brunson’a “alt sınırdan ceza verilirse” ülkesi ABD’ye dönebilecek.

  DOLAR NE TEPKİ VERDİ?

  Savcının ABD'li rahip Brunson'la ilgili mütalaa vermesinin ardından gün içinde 5.84 seviyelerine kadar inen dolar, saat 15.35 itibari ile 5.88 seviyesinde işlem görüyor.

  TANIKLAR İFADELERİNİ DEĞİŞTİRDİ

  15 Temmuz darbe girişimine katılan darbecilerin Alsancak'taki dua evinde saklandığı iddia edilmişti. Yılmaz Demircan'ı çağırdı bugün heyet, o da "Bu evde sadece Korelileri gördüm" dedi. Mahkeme başkanı Levent Kalkan'a döndü. O da, "Ben böyle bir şey söylemedim, beni yanlış anlamışsınız" dedi. Dikkat çekiciydi.

  AGİT, Brunson'ın yardımcısı olarak görülüyor. Kalkan bu iddiada bulunmuştu. PKK'nın bombacısı olduğunu, dağda eylemlere katıldığını öne sürmüş ve Volkan Sürer'den duyduğunu söylemişti. Sürer de, "Ben aslında ondan duymuştum bu iddiayı" dedi.

  Hakim, Levent Kalkan'a döndü, o da "Ben ondan duymuştum bu iddiayı, çok şaşırdım" dedi. Sürer, ifadesinde "Ben bombacı, bomba, terörist falan görmedim" dedi.

  Bugün söz savunma makamında. Mahkeme ara vermeden önce savunmanın ilk tanığını dinledi. Manisa'da bir kilise derneğinin başkanı. Gizli tanık Serhat vardı, Brunson'ın Manisa'da cemaat oluşturup para topladığını, bu paraların PKK'lılara, FETÖ'cülere dağıtıldığını iddia ediyordu. Savunmanın tanığı, "Böyle bir şey yok, ben şahit olmadım" dedi.

  MİLLİ SPORCU DA İFADE VERDİ

  Duruşmada ifade veren engelli paralimpik milli tenisçi Büşra Fatma Ün, Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takımı Menajeri Diana Fowler ve onun eşinin Brunson´un rahipliğini yaptığı kiliseye gittiklerini söyleyerek, “Andrew Craig Brunson´u tanımıyorum. Eski tenis milli takımındaki menajerimiz ve doktor olan eşinin o kiliseye gittiğini biliyorum” dedi.

  Mahkeme başkanının menajerinin doktor olan eşinin Suriye ve Güneydoğu´dan gelen yaralı PKK´lıları tedavi ettiği iddiası hakkında bir bilgisinin olup olmadığını sorduğu Ün, “Bu konuda bilgim yok ama kendisinin özel bir hastanede doktorluk yaptığını biliyorum” dedi. Tanık Ün´den sonra söz alan Andrew Craig Brunson, “Benim PKK´lılarla bir bağlantım yok ve hiçbir zaman olmadı. Söz konusu doktora yaralı da götürmedim. PKK´lılarla hiç tanışmadım. Böyle bir şey de mümkün değildir” diye konuştu.