304 syf.
·
Puan vermedi
Uzayın Derinliklerinde İnsanlığın Evrimi: 2001: Bir Uzay Destanı Romanı
Arthur C. Clarke'ın yazdığı ve Stanley Kubrick'in aynı adlı filmiyle birlikte geliştirdiği bir bilim kurgu romanı. Daha önce almayı ertelediğim ve uzun süre terkardan basılması için beklediğim kitabı sonunda aldım ve okudum. Roman, insanlığın uzayı keşfetmesi ve uzayın insanlığa
2001: Bir Uzay Destanı
2001: Bir Uzay DestanıArthur C. Clarke · İthaki Yayınları · 20161.215 okunma
Dünya üzerindeki yaşıtlarının yarısı gibi "Tanrı var mı, yok mu?" sorusunu hiçbir zaman sormamış olan piçler, Tanrı'nın var olduğunu bilir ancak ona inanmaz ve kulları olmayı reddederler. Tanrıtanımazların aksine Tanrı'yı bilir ama tanımazlar. Tanrı'nın yaratıklarını hatalı
The Chinese were casting iron in 200 B.C., some fifteen hundred years before the Europeans. Yet the Industrial Revolution took place in Europe while Chinese civilization languished. Why? One historical interpretation posits that the Chinese elites valued stability more than progress. As a result, leaders blocked the kinds of wrenching societal changes that made the Industrial Revolution possible. In the fifteenth century, for example, China’s rulers banned long-sea-voyage trade ventures, choking off trade as well as the economic development, discovery, and social change that come with them.
Someone who makes a breakthrough discovery at the CIA will not find himself or herself worth hundreds of millions of dollars six months later, as might happen at a Silicon Valley startup. So the CIA decided to use the private sector for its own ends by using money appropriated by Congress to open its own venture capital firm, named In-Q-It. Like any other venture capital firm, In-Q-It will make investments in small firms with promising new technologies. In-Q-It and the firms it bankrolls will make money—perhaps a lot of money—if these technologies turn out to have valuable commercial applications. At the same time, the CIA will retain the right to use any new technology with potential intelligence-gathering applications.
When the poet sang me the fall of Troy, his story told of the king’s daughter Cassandra, who, foresaw what would happen and tried to prevent the Trojans from letting the great horse into the city, but no one would listen to her: it was a curse laid on her, to see the truth and say it and not be heard. It is a curse laid on women more often than on men. Men want the truth to be theirs, their discovery and property.
Sayfa 116 - MarinerKitabı okudu
"In archaeology, the discovery is important, but the person who interprets the find and publishes is the one who gets the credit."
e-kitap olarak okuyorum.Kitabı okuyor
Günaydın 1000k belkide aradığın motivasyon bu yazıda videoda
Coğrafya kaderdir.Hayat zordur.Doğrudur. Hayallerimiz ya yoktur.Ya bastırılmıştır. Hayallerimizin sesi kısıktır. Neredeyse bi fısıltıdır. Oysa hayatı yaşamak için tek yapman gereken şey hayallerinin fısıltısını duymak.Onu hayatının müziği hale getirmek. Niye kıpırdamadığını sanıyorsun; Sana öyle öğrettikleri için... ♻️DİSCOVERY♻️ ♻️Barış Özcan ♻️ youtu.be/HaF5k8dv9-8?si=...
Bruno Snell, the discovery of the mind
Homeros'un kahramanı özgür bir şekilde tanrısının karşısında bulunur. Ondan bir hediye aldığında mağrurdur... Odysseus'un Poseidon'un öfkesine uğramasında olduğu gibi,nbir tanrının gazabına uğradığında ise boynunu büküp teslim olmaz, alçakgönüllülük ve küstahlık arasında kırılgan bir dengeyi devam ettirerek cesaretle mücadeleyi kabul eder.
Bruno Snell, the discovery of the mind
Homeros'un kahramanı özgür bir şekilde tanrısının karşısında bulunur. Ondan bir hediye aldığında mağrurdur... Odysseus'un Poseidon'un öfkesine uğramasında olduğu gibi,nbir tanrının gazabına uğradığında ise boynunu büküp teslim olmaz, alçakgönüllülük ve küstahlık arasında kırılgan bir dengeyi devam ettirerek cesaretle mücadeleyi kabul eder.
523 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
10 günde okudu
İzafiyetin ve Kuantumun'un aşkı, Sicim Teorisi üzerine
Evrenin Zarafeti
Evrenin Zarafeti
Teorik Fizikçi ve kuramcı Brian Greene tarafından ele alınmış önde gelen şaheser kitaplardan birisidir benim gözümde. Evrenin zarafeti, evrenin dokusu (piyasada bulmak çok zor) ve saklı gerçeklik... Bu üç kitabın yavaş ve anlayarak okunması gerekir. Evrenin Zarafeti 1999 yılında ilk
Evrenin Zarafeti
Evrenin ZarafetiBrian Greene · Tübitak Yayınları · 2008231 okunma
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.