mukavvadan adam, bir alıntı ekledi.
 17 Şub 13:18 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

ahlaksız teklif öğrencilerin diline düşüyor. Adana da beşinci sınıfa giden bir ilk öğretim öğrencisi sınıftaki bir kız arkadaşına '300 bin dolara bir gece'' diyerek dizide duyduğu repliği tekrarlamaktan utanmıyor. T.V ekranlarında baş tacı edilen ahlaksızlığın okul sıralarına ulaşması yokuş aşağı berbat bir finale doğru gidildiğinin göstergesi değil mi*

Ekranın Kısa Tarihi 1: Türk'ün Dizi İle İmtihanı, Sema Karabıyık (Sayfa 27 - profil)Ekranın Kısa Tarihi 1: Türk'ün Dizi İle İmtihanı, Sema Karabıyık (Sayfa 27 - profil)

Dizi Repliği
“İnandırıldıklarımıza ters düşen şeyleri kavramakta bazen zorlanırız.”
(Dark1x07)

Asaf Erdoğan, Çi'yi inceledi.
16 Oca 21:28 · Kitabı okudu · 18 günde · 4/10 puan

Fi'den sonra kalite iyice düşmüş. Hayatımda ilk kez böyle bir kitap okumaktan sanırım. Diziyle iyiden iyiye farklılaşmış, kitapta tehlikeli konular var, ülkede sağ sol çatışması, polisin tacizi, Mahmut Hoca ve Özge'nin sohbeti, Deniz'in İmamla takışması vs vs Daha çok şey sayabiliriz, iyi izlenme oranı getirirdi dizide ama Yaprak Dökümü efsane repliği "Aman Ali Rıza Bey tadımız kaçmasın." mantığıyla kitaptan epey ayrılmışlar. Fi için dizi daha iyi demiştim ama şu an için Çi kitap olarak diziden daha iyi.

Kitapta beni en fazla bayan şey sürekli sistem eleştirisi olması. Çevremde ergenlerden duyduğum şeyleri okumak biraz komik oldu. Vay efendim 9/11, yok CIA şu bu dedim kaç yaşındasın sen? Bir ara Wattpad kitabı okuyorum zannettim. O derece seviye yerlerdeydi. Tamam okuduğum kitabın 224. Baskısı, ama her popüler şey enfes olacak diye bir şey yok. Bir de klasikleri okuyup buna geçince attan inip eşeğe binmiş gibi oldum sanırım. Belki de eleştirilerim haksız. Neyse zorlaya zorlaya serinin son kitabı Pi'yi de okuyacağım. Ancak araya birkaç başka kitap sıkıştırayım, sığlıktan boğulacağım.

Dizi Repliği
"Çünkü var olan tek şey sen ve düşüncelerin değil mi ?
Kendi düşüncelerinden kaçamazsın.
Bunu yapmanın tek yol ölmektir..."
(Skam 3/5)

Dizi Repliği
Kötülük pek çok maske giyebilir. Hiçbiri iyilik maskesi kadar tehlikeli değildir.

Dizi Repliği
"En iyi sahtekarların birçok yeteneği vardır.
Seslerini, görünüşlerini davranışlarını değiştirebilirler.
Ama her sahtekarın öğrendiği bir kural vardır.
Saklayamayacağınız tek gerçek aşktır.
(Forever 1/10)

Dizi Repliği
"Bir adam, ismi söylendiği sürece ölmez derler
ancak bizi sevenlerin hatıralarından silindiğimizde gitmiş oluruz.
Yani büyük bir sanatçı asla ölmez.
Kitapları okundukça, resimlerine hayran kalındıkça,
şarkılarımız söylendikçe
her birimiz sonsuza dek yaşayabiliriz.."
(Forever 1/9)

Alıntı.
- Vahit emmi, evlilik nasıl bir şeydir?

+ Evlilik dağdaki keçi yolu gibidir evlat.

- Anlamadım.

+ Şimdi bir dağ düşün yalçın mı yalçın. Sivri kayaları var. İşte doğar doğmaz bizi "hadi bu dağı aş" diye eteklerine bırakıveriyorlar.

- Hayat yani?

+ Aferin! İlk başlarda iş kolay. Ama yükselmeye başladıkça dağ sarpa sarıveriyor... Dimdik kayaların, uçurumların arasında kalıveriyorsun. Gücün azalıyor... Derken senin gibi bir yolcu daha çıkıyor. Yoldaşınla omuz omuza, can cana verip bir keçi yolu açıyorsun kendinize. Artık tek başına değilsin. Biliyorsun ki artık o yolu iki kişi yürüyeceksin... Dağ yine yalçın. Ama artık yürümek zevkli. Nefesim tükenecek diye korkmuyor insan. Çünkü yanında kendi nefesin gibi bir nefes daha var... Anladın mı?

- Her evlilik sizinki kadar mutlu mudur?

+ Yoldaşına bağlı. Biz Zeliha'mla yan yana yürürken, dikenleri değil çiçekleri derdik, canımız yanınca ağladık, bir yandan türkü söylemeyi bildik. Ben "pes" deyince o "hadi" dedi, o yorulunca ben sırtımda taşıdım.

- Peki geçim sıkıntısı insanı mutsuz etmez mi?

+ Bilmiyorum. Biz mutluluğu ne parada ne handa bulduk evlat. Bak bugün deniz kenarında Zeliha'mla beraber çekirdek çıtlatıp, çay içerken, mutluluk da bizimle masada oturuyordu sanki.

Yedi Numara - Dizi Repliği
Yorgun Düşler Sokağı Üçgünlük Dünya Çay Ocağı