Ulaş Salih 6P, bir alıntı ekledi.
20 May 15:52 · Beğendi · 9/10 puan

“Hayatlarında kendilerini aynada hiç görmemiş insanlar vardır, bu yüzden de kendilerini olduklarından çok farklı biriymiş gibi görürler. İç gözüyle bakınca insan bazen kendini olduğundan aşağı görür, bu yüzden bu insanlar tesadüfen bir ayna bulana kadar hep bu yanılğı içinde yaşarlar. Sonunda bir aynanın önünde durunca da, çoğu kez aynada kendilerini gördüklerine inanamazlar.”

Metro 2034, Dmitry Glukhovsky (Sayfa 281)Metro 2034, Dmitry Glukhovsky (Sayfa 281)
Ahmet ili, Metro 2033'u inceledi.
14 May 22:14 · Kitabı okudu · 20 günde · 5/10 puan

Açıkçası begenmedim kitabı bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım belki de 2.kitabım oldugu içindir tavsiyem benim gibi kitap okumaya yeni başlayanlara önermiyorum açıkçası. İyi günler

Tugay Çetinkaya, Metro 2033'u inceledi.
23 Nis 00:28 · Kitabı okumadı · 7/10 puan

Karakter tasarımı ve olay örgüsü olarak iyi bir kitap ama bazen gereksiz betimlemeleriyle sıkıyor. Post apokaliptik bir evrende geçen bu kitap bu tür evrenleri sevenler tarafından okunabilecek iyi bir eser

Ömer ÇİMİÇ, bir alıntı ekledi.
22 Nis 21:29

İlginç sesler... Ya sesler yerden geliyor yada rüzgar yapıyor... Şarkı söyleyen borular olduğunu da duymuştum. Eğer yeterince dikkatli dinlersen, ölülerin seslerini duyabilirsin diyorlar... Ne saçmalık ama.

Metro 2033, Dmitry GlukhovskyMetro 2033, Dmitry Glukhovsky
Semina, bir alıntı ekledi.
11 Nis 20:24

"Karanlık mı? Burası her zaman.. Her yer karanlıktır," diye Burbon'un sesi duyuldu. Garip bir şekilde kesik kesik konuşuyordu. "Büyük bir karanlık gelecek.. Ve bütün dünyayı kaplayacak.. Sonsuza dek sürecek."
"Ne bu, bir kitaptan alıntı mı?" diye Artyom sordu. Kendi sesini duyabilmekte zorlanıyordu. Burbon'un konuşmasının da rahatsız edici bir şekilde değiştiğini fark etti. Ama üzerinde fazla düşenecek hali yoktu.
"Bir kitap.. Eski kitaplarda yazılı gerçekler.. Bu gerçeklerden kork.. Kitaptaki kelimeler altın varakla basılmış ve kağıt.. Arduvaz kadar siyah, parçalanmıyor." Burbon güç bela konuşuyordu. Artyom dehşete kapıldı, yanındaki kendisiyle konuşurken önceki gibi aklını yitirmiş görünmüyordu.
"Çok güzel," diye neredeyse bağıracaktı. "Nereden geliyor bu?"
"Ve güzellik.. Yıkılacak ve ayaklar altında kalacak," dedi Burbon kısık, boğuk bir sesle. "Peygamberler boşuna çabalarına, kehanetlerine, vaazlarına son verecekler.. Çünkü gelecek.. Onların uğursuz korkularından daha kötü ve karanlık olacak ve gördükleri şey.. Akıllarını zehirleyecek.."

Metro 2033, Dmitry Glukhovsky (Sayfa 138 - panama)Metro 2033, Dmitry Glukhovsky (Sayfa 138 - panama)
Burcu Torun, bir alıntı ekledi.
31 Mar 19:01 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"İnsanlar zaman zaman kendi halklarının ya da ırklarının diğerlerinden daha üstün olduğuna inanırlar. Ama bu doğru değildir."

Metro 2033, Dmitry Glukhovsky (Sayfa 311)Metro 2033, Dmitry Glukhovsky (Sayfa 311)
Ahmet Kartal, Metro 2033'u inceledi.
31 Mar 18:04 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Inanılmaz.
Kitap bazı yerlerde öyle bir derinleşiyor ki, neye uğradığınızı şaşırıyorsunuz. Kimileri sıkılır böyle şeylerden fakat detayları seven okurlar için bulunmaz bir nimettir.
Böyle karanlık kitapları seviyorum. Insan düşünmeden edemiyor..

Tuğberk Emre Akkurt, Metro 2033'u inceledi.
30 Mar 19:49 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

daha önce oyununu oynadığım için deja vu olduğum yerler vardı. hikayesi iyi anlatılıyordu nükleer savaş sonrası ortamı hissettim beni en çok cezbeden tarafı haritasıydı çok güzel tasarlanmıştı