• Mustafa Kemal, Çankaya’da hareketsiz kalmayı tercih etti. Ankara da ise sinirler gittikçe geriliyor, siyasiler ve mebuslar arasındaki ihtilaflar gün yüzüne çıkıyordu. O zamanlar, doğru dürüst gezip eğlenme imkanı olmayan, küçük bir kasaba olan Ankara da halkın tek eğlencesi, küçük kahvehanelerde veya otellerde bir siyasiye takılarak dedikodu yapmaktı.
 • Ne kadar korkarsan kork
  Çalan kapıyı açmaktan
  Ya da gelen kimmiş diye
  Göz deliğinden bakmaktan

  Yüz kere kilitle istersen
  Tüm sürgüleri çek
  Ya da bin kez 'kim o' de
  Çalışıyorsa diyafondan
  Hem tanıyıp açıyor musun ki
  Soruya 'beeen' diye cevapla verenlere

  Bugün anlayıverdim yatarken
  Ne kadar korkarsan kork
  Açacaksın o kapıyı
  Ve gelecek ölüm

  Naçizane bir tavsiye benimki
  Sırf babam böyle dediginden değil
  Ama hastalıktan gitmemeli
  Az biraz rica etmeli

  Bazı kazaları da istemem doğrusu
  Uçak mesela nadir olsa da
  Belki bulunmayabilir hiçbir parçam
  Ülkemizde en popüler olan
  Araç kazaları da sıkıntılı
  Hele son zamanların modası
  Kimsenin suçu olmayan
  Tren kazaları

  Bence en doğru yolu gösterdi
  Babam her zamanki gibi
  Düştü ağaçtan
  Ve 3 saatte bizi terk-i diyar eyledi

  Güzeldi hep söylediği
  3 gün yatak 4.gün toprak sözü
  Sevilen insanmış ki
  Evdekinde bile değil
  Hastane yatağında son nefesini verdi

  Yani sözün özü
  Güzel ve sağlıklı yaşamaya dikkat etmeli
  Kimseye yük olduğunu düşünmeden
  Rüya alemine göçmeli
  Kapıyı açmamak için de
  Fazla direnmemeli
  Biraz sevilip sevebildiysen eğer
  Yüreği buraya bağışlayıp
  Esas evimize geri dönmeli
 • İsmi Allah olarak bildirilen, her türlü beşeri anlayış ve kapsamsal kavramın ötesinde olarak yalnızca Hu, yani O olarak tanımlanır. Hu, evren içre evrenleri ilminde, ilmiyle, bir noktadan yaratmıştır. O nokta, Hu zamiriyle işaret edilenin, ilminde açığa çıkardığı özelliklerinin varlığıyla var kılınmış çekirdektir: Hakikat-i Muhammedi. Algılanan ve algılanamayan, bilinen ve bilinmeyen her şey, bu şuurlu ve bilinçli noktanın varlığındaki isimlerin işaret ettiği özellikler ile gene ilimde var olmuş ilmi suretlerdir...İşte bu nokta içinde, noktanın varlığındaki Allah isimlerinin, değişik bileşimler halinde açığa çıkışları ve bunların yapıları gereği algılanmaları, göreselliği ve çokluk kavramlarını oluşturmuştur...Olay, yukarıdan aşağı, gökten yere değil, bir tekillikten açılan, gelişen, oluşan, meydana gelen algılamalara dayalı çokluk tarzında düşünülmelidir. Her birim aynı Tekten meydana gelmiştir.

  İnsanlık içinde açığa çıkan rasul ve nebilere gelince...Bu zevat,...hakikatlerinden bilinçlerine nazil olmuş, kendi derunlarındaki isimlerin özelliklerinden kaynaklanan ilmin, şuurlarında açığa çıkmasıyla, hakikate tercüman olan ve evrensel hakikati dillendiren zevattır. İrsal açığa çıkarma anlamındadır. Rasul ise Türkçe karşılığı itibariyle açığa çıkarılan yakıni bilgi kaynağı anlamına gelir. Sema yalnızca gök katları anlamına gelmez, nefis mertebeleri anlamını da ihtiva eder. Nüzulun anlamı mekansallık ifade eden inme-indirme değildir. Gökten kitap inmemiştir. Kuran'da geçen kitap kelimesinin Türkçe'deki karşılığı bilgidir.

  Vahiy meleği, gökteki bir mekanda yerleşik tanrının katından rasul ve nebinin yanına gelmemiştir. Varlıklarında bilkuvve olarak bulunan meleki özelliğin aktive oluşudur. Beynin algılama mekanizması bu bilkuvve olanın bilfiiile dönüşmesini sanki dışarıda meydana gelen bir olay gibi değerlendirmektedir.
 • İyi geceler arkadaşlar farketdimki burda çoğumuz kendi hislerini kendi düşüncelerimi okuduğu kitaplarla paylaştığı alıntılarla vs. duyurmak paylaşmak istiyor.Varmısınız alıntılarla değilde kendi sözlerimizle kendi kalemimizle kendi yüreğimizle içimizde kalanları argo ve küfür kullanmadan #içimdekalmasın etiketiyle duyurmaya paylaşmaya? dileyen yazsın ben başlıyorum"Neden öğrenilmiş çaresizlik öğrenilmiş mutsuzluk vs. bu tür karamsar kelimeler bu kadar yaygın ve sık kullanılıp dilimize pelesenk oldu niçin ailemiz, çevremiz,toplum,medya ve daha birsürü sebeb bize mutsuzluğu empoze ediyor neden biz mutsuz olan insanları değilde mutluları parmakla gösteriyoruz neden mutlu insanlara şüpheli gözlerle bakıyoruz 'ya bu kesin ilaç kullanıyor' , 'bu deli 'bırak şunu ya bu gamsız' gevşek biri o 'bunlar ve bunlar gibi birsürü kötü lakap takıp dışlamak kabul etmek istemiyoruz bizim yapamadığımızı yapıp mutlu olabilen azınlık kısmı yargılıyoruz neden buna sessiz kalıyoruz neden izin veriyoruz neden değiştirmiyoruz neden düzeltmiyoruz neden koyunların sürü psikolojisi gibi çoğunluğa uyuyoruz çopunluk doğru taraftır onlar haklıdır diye bir kaidemi var...
 • "Anlıyor ve görüyordu ki, herşey gelip geçiciydi. Baki olansa yalnız Allah'tı. Tek olmak Allah'a mahsustur; mutlak özgürlük de. Mutlak özgür olan sadece Allah'tır.
  İnsan ancak Allah'a doğru yol almakla bir parça gerçek özgürlükten tadar.."
  Sezai Karakoç
  Sayfa 49 - Diriliş yayınları