Giriş Yap
Yaşamak
...Yaşamak kopmak demek, doğum da bir kopuş, bir parçalanış...
Sayfa 67 - İletişim
Reklam
·
Reklamlar hakkında
12.06. :)
"Bugün benim doğum günüm."
128 syf.
·
33 saatte okudu
·
Beğendi
·
8/10 puan
Merhaba Bu kitabı tanıtırken gördüm yazarı ilk.. Julia Sena'nın kitabını büyük bir heyecan ile tanıttığı kısa bir video izledim. Öyle samimi geldi ki sipariş ettim, iyi ki almışım. Yazarı pek tanımıyordum kitabı okumaya başlamadan evvel hikayesinden kısaca bahsettiği için daha fazla bilgi öğrenmek istedim. Youtube da Bekir Develi ile sohbetini izledim. Gönlünde Allah muhabbeti, heyacanı ve inancı öyle içten ki insan muhabbet besliyor. Kitabı içten buldum gerçekten hissederek yazmış. "Etiket" bölümünü çok beğendim Avrupadan gelmiş olmasına rağmen bu topraklarda yaşananları iyi gözlemlemiş. Gençlerin çeşitli algılarla dinlerinden nasıl uzaklaştırıldığını aktarmış. Kalbinizde Allah'a karşı muhabbet besliyorsanız imrenerek okuyacağınızı düşünüyorum. Gençlerin özendiği Avrupa yaşamının perde arkasında neler döndüğünü kendi yaşamından örnekler vererek aktarmış. Mesela şimdilerde sosyal medyada "Sümeyye" adını tesettürlü cahil demek için sıfat yerine kullanıyorlar biliyorsunuz.. Bu nasıl olur Sümeyye (r.a) annemiz incinmez mi diyor unuttuğumuz hürmeti, göstereceğimiz saygıyı nasıl da yitirdiğimizi farkettiriyor.. Yeni doğum yapmış yazarımız yavrusunun adını Sümeyye koymuş. Bu örnekten de anlaşılacağı gibi derdi Islam, amacı Islam hizmeti olmuş. Zarif bir müslüman hanım örneği. Islama hizmet etmek için yazmış kitabı belli. "Müslüman'ım demekten utanmıyorum!" diye son noktayı koymuş. Bana samimi geldi. Gençlere hoş bir hediye olur zannediyorum:) Başarılar diliyorum. Allah muvaffak etsin.. Keyifli okumalar..
İki Dünya Arasında
9.3/10 · 25 okunma
kitap almaya geldim varvara aleksiyevna. dedi, petyonkam için alıyorum. yakında doğum günü var ve kitapları sevdiği için ona bir iki kitap alayım dedim. yaşlı adam genelde ne demek istediğini dolambaçlı yollarla anlatırdı ve bu gün şaşkınlığı dahada artmış gibiydi. fiyatını sorduğu kitaplar bir, iki, yada üç rubleydi. daha büyük kitaplara zaten gücü yetmezdi, onlara sadece hevesli gözlerle bakıyor, parmağıyla yapraklarını çeviyor sonra yerine koyuyordu. yo olmaz bu çok pahalı diye mırıldanıyordu. başka yere bakayım bari. sonra ince şiir kitaplarına, yıllıklara ve başka kitaplara bakmaya devam ediyordu.
Sayfa 51 - aperatif kitap
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Gururunun incinmesi:')
Ama kim... doğum günlerinde sana kim beyaz güller gönderecek şimdi? Ah, vazo boş kalacak, o küçük nefes, hayatından sana süzülüp gelen o hafif esinti de savrulup gidecek!
Sayfa 49 - Kültür Yayınları
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14