ibrahim doğan, Yaban Ellerde Ölüm'ü inceledi.
30 Oca 23:47 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Yaban Ellerde Ölüm polisiye sever okurların ilgisini çekebilecek bir kitap. Kitap venedikte bir ceset bulunmasıyla başlıyor. Olaylar sayfalar geçtikçe büyümeye devam ediyor . polis memurumuzun bu olaylara burnunu sokmasıyla birazcık işler karışıyor. Kitabı okumak isteyen okurlara tavsiyem yüksek beklentilere kapılmamaları olacak. Her cinayet gizem taşısada kitap merak unsurunu çok güçlü hissettiremiyor. Bittiğinde şaşırıp kaldığımız kitaplardan değil anlayacağınız. Kitaba şans vermek isteyenler olursa yinede içinde güzel şeyler bulacaklar. Kitap devletlerde dönen bazı kirli işleri eleştiriyor. Bu eleştiri kitabın yazılış amacı olduğunu size hissettiriyor. Kitabın belki en iyi yaptığı iş sizi Italya sokaklarında hissettirmesi. Venedik şehri, nehirde yolculuk etmek, çok güçlü olmasada gizem kitapta bulacağınız şeyler. Mutlaka okuyun diyemem ama okuyacak bir şey bulamadığınız bir dönemde pek ağır olmayan bir kitap okumak isterseniz şans verebilirsiniz.

Galadriel, Operada Cinayet'i inceledi.
14 Oca 00:11 · Kitabı okudu · 42 günde · 7/10 puan

Serinin ilk kitabı değildi, ama benim okuduğum ilk kitabıydı. Bir polisiye romanının arkasına toplumsal gerçekleri ince ince yerleştirmiş yazar, bunu hem polisin hayatına hem de olayın içine saklamış. Anlatımı biraz durağandı. Fakat sonuç olarak serinin devamını takip ettirecek kadar okunabilir bir kitap.

nihan, Kırmızı Ayakkabılar'ı inceledi.
09 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

italyanın hayal ettıgımız kadar romantık olmadıgını bir cinayetin perde arkasından öğreniyoruz kara ayrıntı serısınden bir kıtap alırken farklı olacagını tahmın edıyordum sıradan cinayet romanı degıl içerisinde değişik karakterler var tavsiye ederim..

Galadriel, bir alıntı ekledi.
02 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Dünyada bu gerçeği bunca berraklıkla, hiçbir kuşkuya yer bırakmayacak şekilde keşfeden ilk insan kendisi olduğu için, söz konusu aydınlanmaya henüz kavuşamamış olan herkese duyduğu sınırsız küçümsemeyi açıkça sergilemekte ısrarlıydı.

Operada Cinayet, Donna Leon (Sayfa 167)Operada Cinayet, Donna Leon (Sayfa 167)
Galadriel, bir alıntı ekledi.
13 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

... çünkü aşkın deliliklerine karşı en iyi ilaç... evliliktir

Operada Cinayet, Donna Leon (Sayfa 100)Operada Cinayet, Donna Leon (Sayfa 100)
Galadriel, bir alıntı ekledi.
03 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Ölüm konusunda söylenen sözler acaba neden hep böylesine yetersiz, bu kadar açıkça yapmacık geliyordu kulağa?

Operada Cinayet, Donna Leon (Sayfa 72 - Ayrıntı Yayınları)Operada Cinayet, Donna Leon (Sayfa 72 - Ayrıntı Yayınları)
Galadriel, bir alıntı ekledi.
01 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Belli bir yaşı geçmiş kadınların çoğu gibi Venedik de kaybolmuş güzelliğine tekrar ulaşabilmek için ışık hilelerinin yardımına muhtaçtı.

Operada Cinayet, Donna Leon (Sayfa 35 - Ayrıntı Yayınları)Operada Cinayet, Donna Leon (Sayfa 35 - Ayrıntı Yayınları)
Ayfesa, bir alıntı ekledi.
07 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Neden çocuklarınız sizi severken her şeyi bilmeniz bekleniyordu da, size kızgın olduklarında hiçbir şey bilmediğiniz düşünülüyordu?

Chiara: "Ama bazen de oluyor, değil mi baba? Neden öyle diyorsun ki? Çoğu arkadaşımın evinde, anneleri çalışmıyorsa eğer, her şeye hep babaları karar veriyor; tatilde nereye gidileceğine, her şeye. Hatta bir kısmının sevgilisi bile var." Chiara bu son cümleyi zayıf bir sesle söylemişti, bir saptamadan çok bir soruya benziyordu. "Parayı onlar kazandığı için bunu yapabiliyorlar, üstelik herkese ne yapacaklarını da onlar söylüyor." Paola bile, diye düşündü Brunetti, kapitalist sistemi bu kadar isabetli bir biçimde özetleyemezdi.

Operada Cinayet, Donna LeonOperada Cinayet, Donna Leon
Ayfesa, Operada Cinayet'i inceledi.
07 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Ünlü bir şefin ölümünün perde arkasından çok polise ve hayatına ışık tutuyor. Son, tahmin edilebilir olsa da iyi hatta çok iyiydi.Bir de Avrupalıların çocukları ve akrabaları hakkındaki düşünceleri bizden o kadar farklı ki. Allah akıl fikir versin diyorum.

Serdar Poirot, İnancın Ölümü'ü inceledi.
02 Mar 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Güzel bir Guido Brunetti polisiyesi daha.
Bir rahibenin, Brunetti'ye gelerek annesinin kaldığı huzur evinde normal olmayan ölümlerin meydana geldiğini iddia etmesi ve sonrasında cinayetler, tarikatlar vs.
Bu arada kendi ailevi sorunlarını da halletmeye çalışan Brunetti, kitabın sonunda her ne kadar okuyucunun içi tam olarak soğumasa da vicdanları rahatlatacak bazı işler yapıyor.
Polisiye severlerin mutlaka okuması gereken bir kitap