ÇOK OKUYAN ÇOK GEZEN BİRİSİ profil resmi
TANGO <3
Hacettepe -hemşirelik
Ankara
Antalya, 18 Temmuz 1999
Kadın
79 okur puanı
09 Nis 2017 tarihinde katıldı.
 • 177 syf.
  ·3 günde·8/10
  Merhabalar ,
  Emile Zola 'nın İtiraf kitabını da okuduktan sonra Clayton ve Werther 'in acılarını birbirine çok benzettim. Okuduğum iki adam da gözlerimin önünde eriyip gittiler. Bi kadına koşulsuzca aşık olan bu iki adam da geri dönütü olmayan içsel bir çöküşe uğradılar .

  Ah be Werther ! Değer miydi ? Tüm acılarını kalbimde hissettim. Dilerim ki benim de karşıma bu denli seveceğim birisi çıkmaz.

  İçsel olarak kötü zamanlar yaşıyorsanız bu kitaplar çöküşünüzü iki kat daha arttırabilir .

  İyi okumalar dilerim!
 • 192 syf.
  ·17 günde·7/10
  Okuduğum bu kitap aslında acının itirafları...
  Claude nin istediği tek şey sevgiydi. Ah be Claude . Sevgiyi yanlış kişide aradın. Sevgiyi yanlış kişide arayarak zamanını boşa tükettin.
  İlk kez bir erkeğin ağlayarak aşk acısı çektiğine şahit oluyorum. Bu durumu yaşamasının nedenini bunalımda olduğuna bağlıyorum. Çok yalnız olduğu bir için Laurence ye bağlandı. Onun yanlış hatalar yaptığını duyduğu halde inanmadı. Çünkü bunun gerçek olmasından ve sonsuza kadar yalnız kalacağından korktu. Sonuna doğru gözlerindeki perdeler yavaş yavaş aralanmaya başladı.

  Bu hikayeyi şu sözler özetler nitelikte.

  "Seviyorum ve sahiplenmek istiyordum. Elimde kalan tek yaratığı umutsuzca tutuyordum. Bana ait olmasını istiyordum. Onu elimden alacaklarını düşündüğüm ve kendimi kaptırmaktan belirli bir gönül hoşluğu gösterdiği zaman ,çılgınca kıskançlıklarım oluyordu . "
 • 59 syf.
  ·Puan vermedi
  Benim için çok değerli olan bir kişiden gelen bu kitabı okurken satırların nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Kitabı sadece okumuyorsunuz orada geçen duyguları da hissediyorsunuz. Kısacık bir okuyuşta biten bu kitabı bana hediye eden arkadaşıma çok teşekkür ediyorum.
 • 395 syf.
  ·Puan vermedi
  Başka birinin hayatını yaşamak istediniz mi ? Onun konumunu ,onun arkadaşlarını,onun yatağını ya da onun ailesini siz yaşamak istediniz mi ? İstemesenizde içinizden ufak bir iç geçirdiğiniz olmuştur. Genelde bu bizde lüks bir araba gördüğümüz zaman olur .Şu arabanın içinde olmak vardı diye düşünmüşüzdür.


  Hiç yapmadığınız bir şeyden suçlansanız ya da hiç tanimadigin kişiler senle daha önceden tanışıyor gibi konuşmaya başlasa ne yapardınız. Durun söyleyeyim . Başta şaşırırdınız .Ne olduğunu anlamaya çalışırken karmaşıklığın içinde boğulup giderdiniz.

  Hadi canlarım . Sizde içinizdeki YANILGIları bulmanız dileğiyle.
 • 400 syf.
  ·7 günde·Beğendi·10/10
  Öncelikle şunu söylemeliyimki gezmek benim çocukluğumdan beri hayalim diyebilirim. Gezmek benim lügatımdaki anlamı öyle para harcamak gezip tozmak değil. Farklı insanlarla tanışıp onların yaşayışlarini,cografyalarını kültürlerini ve en sevdiğim yemeklerini öğrenmek.Hayatim boyunca her zaman bende yollardan öğrenilecek bir şey olduğuna inandım.
  Bunun en büyük kanıtı Batı Antalya Yolunda tanıştığım yabancı turistler oldu . Tanıştığım Alman ve Romanyali kızla hala konuşmayı sürdüyoruz.Ve bazen postahane den birbirimize posta gönderiyoruz. Dediğim gibi onlardan birçok şey öğrendim. Öğrendiğim en güzel bilgi de hayallerime nasıl daha fazla dört elle sarılmak gerektiğim oldu.
  Bu hayalimin başlangıç noktası aslında Likya yoluna bizim evin oralardan geçtiği için kocaman sırt çantalı yabancı insanlar çocukken gözümde güzel gelirdi.
  Burada konuyu yazarı nasıl tanıdığıma getirmek istiyorum. İnternette gezgin bloglarını ararken bir yıl önce Rotasiz seyyahla karşılaştım. O zamandan beri bloglarını okuyup videolarını izliyordum.İnstagramdan hep anılarını okuyordum.
  Kısmeti bugüneymis.Anıların kitap sayfalarında görmekte varmış. Kitap elimde gelelden beri sevgili gibiyiz. Okurken bazen durup gülüyorum. Sonra kitaba sarılıyorum. Sonra kapağını öpüyorum. Açıkçası kitap gönlümün tahtını kaptı..Daha hiçbir kitapla bu kadar yakın ve içli dışlı olmadım.Kitabin her yerinde sevdiğim yerlerin çizilmiş hali ve yanına hissetiklerimi duygularimı yazdım . Masal diyarında olur ya hani böyle fantastik yerlerde ya da bazen filmlerde korkulu dolu anlar. Ya da yine filmlerde gördüğümüz iğrenç ötesi fareli odalar falan gezginimiz işte bu saydığım bütün anlarda bulunmuş.. Ben içimde yaşadıklarımı tarif edemiyorum şu an Bence gezme hayali olan kişilerin kesinlikle okuması gereken bir kitap . En sonunda beni üzen ve ağlatan tek şey imza gününün geçmiş ve kaçırmam olmam. Ne kadar üzüldüm bilemezsiniz. Dibime kadar gelmiş. Ama ben hiç duymadım.Kendime çok kızdım.Onunla konuşup iki çift konuşmayı ne kadar çok isterdim. Umarım birgün Rotasiz Seyyahla karşılaşırız.
  Belli mi olur birgün yolda karşılaşırız.
 • 400 syf.
  ·Puan vermedi
  Kenan şöyle demişti "Artık aşk sadece dudaklardan ibaret benim için .Dudaktan kalbe inmeyecek "ama kendisi farkında olmadan yıllarca gizli ve zehirli bir şekilde kalbine inmişti. Bu aşk en sonunda Kenan'ın kalbini zehirledi.
  Kenan müzik ilgisi olan ve kısa bir süre sonra ünlenen birisidir . Kenan'ın hayranları etrafı sarmaya başlamıştır . Bunlardan biriside işte küçük kınalı yapıncak Lamia 'dır. Kenan'ın bestelerini dinler.Aralarında ilişki geçici gibi başlasa da sonradan büyük bir aşka dönüşür . Kenan'ın Lamia'ya yaptıkları ,Lamia'ın tek başına kalışı ,küçük Lamia'nın çevresi tarafından dislanisini ,hayatını devam ettirme çabasını anlatır .
  Kitabın sonu beklenmedik bir şekilde bitti. Ben daha farklı hayal etmiştim . Kitap güzeldi . Ayrıca filminde var . Kitabı okuduktan sonra filmini de izleyebilirsiniz
 • 484 syf.
  ·Puan vermedi
  Öncelikle kitapta gecen bir sözle başlamak istiyorum .
  "Kisiligimdeki en büyük değişimi yaşlı bir erkeğe borçluyum .Aramızda ne bir aşk ,ne bir cinsellik ,ne aynı ülkeyi ,aynı dili paylaşma durumu bulunan ,kısa sürede tanıdığım bir erkek "
  Gerçekten tekrar tekrar okumak istediğim bir kitap. Nasıl anlatsam . Bir insanın hayatı nasıl böyle degisebilir diyorsunuz . Profesörün geçmişi beni çok etkiledi.Kitabi okurken tarihte yasananlarla birlikle olaylar daha da sizi içine çekecek. Zülfü Livaneli nin en sevdiğim özelliği bu . Kitaplarini yazarken illa geçmişteki yasananlari bir şekilde kitabı katıyor
  Tarihte neler yaşanmış .Struma faciası diye geçiyor . Bir okuyun ben okuduğumda çok şaşırdım. Nazilerin Yahudileri yapmadığı kalmamış .En iyi romanlar anlatıyor bu gerçekleri .
  Kitabın sonuna geldiğinizde o kadar heyecanlanaksinizki Kalbiniz yerinden çıkacak gibi olacak . Daha fazla içeriğini görmek istemiyorum .
  "Bu iki insan deniz mezarlarında huzura kavuşurlar "
  Hayatınıza birinin güzel değişimler katması dileğiyle .
 • 336 syf.
  ·Puan vermedi
  Bu kitabı okuduğum günü dün gibi hatırlıyorum . Gece yarısıydı kitapların son kismindaydim . Psikolojik bir kitapti . Kızın ruh halini anlatırken o kızın yerinde gibi hissediyorsunuz .
  Başına gelen o felaketi anladigimda öylece donakaldigimi hatırlıyorum . İğrenç ve pislik ötesi bir şey .
  Kitabı okuduğumda biraz aarastirgimda boyle bir seyi yaşayan o kadar çok insan varki şok oldum .
  Bu durumdan çıkabilmek için farklı bedenlere ellerinde olmadan bürünüyorlar.
  Kitabı bitirdiğimde yurttaydim. Hemen birinle konuşmak istiyordum .Çünkü böyle beklemiyordum . O gün yurttaydim arkadaşımda okumuştu onu uyandırıp korkuttuğumu hatırlıyorum . Sonra saatlerce konuştuğumu hatırlıyorum Uyuduğumuz da sabah olmuştu.
 • 275 syf.
  ·Beğendi·Puan vermedi
  Güzel mutlu bir hayatınız varken hiç beklemediginiz bir anda karardığını hayal edin .Genelde hep renkli ve güzel hayaller kurarız.Felaketlerin başımıza geleceğini hiç beklemeyız .
  Kitapta Elvan ın mutlu bir yaşamı vardır . Bir anda metin adında bir çocukla tanışmasıyla hayatı değişir . Metini unutmak için başka birini daha tanımadan evlenir. Hiç tanimadigin birinle sırf acının dindirmek için evlenirsen başına çok kötü bir evlilik gelir. Kimsenin acısını başka birinle dindiremeyiz . Bir kitap bize biraz toplumuzu aile içi gecimsizlikleri anlatıyor.
  Kadının hayatındaki verdiği mücadeleyi anlatiyor.Bosandiginda elinde bir çocukla kaldığında toplum tarafından dul gözüyle nasıl ezildiğini anlatıyor.

  Türkiye'de bir kadın boşanmak istediğinde erkek buna içine sindiremiyor. O kadına eşya gözüyle bakıyor . Bu kitabı okuyunca çok sasiracaginizi zannetmiyorum.Cunku bu olayları televizyonda sık sık görüyorsunuz Bu kitapta Elvanın başına gelen belki şu dakikada Ayşe'nin ,Fatma'nın,Aslı'nın,Merve'nin başına geliyor .Bu olayları çok çabuk gündemden silip atıyoruz Çok normalmiş gibi tepkisiz sadece izliyoruz .Biz tepki vermeden kadın düşmanlarının sayıları nasıl azalacak .Hiç düşündünüz mü?
 • 496 syf.
  ·25 günde·Puan vermedi
  Burada benim ilk inceleme yazım . Ölü kuşların sessizliği benim hayatımda etkilendiğim ikinci psikolojik bir kitap diyebilirim Kitapta intihar bunun sebebini araştıran polisler ,geçmişini unutan bir kadın
  Kuşların boyunlarından kırılarak öldürülmesi o gün kötü bir olayın geleceğinin habercisiydi. Kadının eşi o gün intihar ediyor . Kadın o güne dair hiçbir şey hatırlamıyor . Acaba gerçekten intihar mı yoksa cinayet mı ? Kadın acaba hatırlamiyorsa acaba o mı işlemisti. Kadın neden her şeyi unutuyor ? Geçmişi hatirlarken neden kötü oluyordu? Acaba geçmişinde ne yaşamıştı ? gibi sorularin yanıtını alacaginiz mükemmel bir kitap.
  Her bölümü okuduğuzda diğer bölümü de okumak için can atacaksınız. Kadın ruh halini hissedikce kötü olacaksınız. Ben kitapları okurken hep hissederim. Bu yüzdende beni çok etkiler.Hatta bu kitabı bitirdigimde Bakırköy ruh ve sinir hastalıklarında çalışmış bir hemşire ile konuştum.Kitapta hayalini kurduğum kadar merak ettiklerimi sordum .Ben otuz yıl boyunca hiç sıkılmadıniž mı dedim . Bana onları önce sevmen gerekli dedi. Orada bulunmak bana çok şey kazandırdı dedi. Gerçekten gerçek hayattan çok farklı bir yer.Herkesin içinde savaştığı bir şey var. Kimisi geçmişini unutmaya çalışıyor kimisi uyuşturucudan kurtulmaya çalıyor kimisi ailesini öldürüyor kimisi garip cisimler görüyor...
TANGO <3
Hacettepe -hemşirelik
Ankara
Antalya, 18 Temmuz 1999
Kadın
79 okur puanı
09 Nis 2017 tarihinde katıldı.

Şu anda okudukları 6 kitap

 • Doktor Moreau’nun Adası
 • Sırt Çantamda Coğrafyalar
 • Ses ve Öfke
 • Elveda Haziran
 • Aklı Bir Karış Havada
 • Denemeler

Okuduğu kitaplar 77 kitap

 • Zaman Makinesi
 • Lüzumsuz Adam
 • Palyaço
 • Genç Werther'in Acıları
 • Boyalı Kuş
 • İtiraf
 • Saatleri Ayarlama Enstitüsü
 • Ölümcül Kimlikler
 • Fırtınalar
 • Bir Yufka Yürekli

Okuyacağı kitaplar 120 kitap

 • Algernon'a Çiçekler
 • Ophelia'ya Mektuplar
 • Gazap Üzümleri
 • Çin ve Japon Mitolojisi
 • Bir Delinin Hatıra Defteri
 • Palto
 • Ölü Canlar
 • Albertine Kayıp
 • Şahmerdan
 • Gurur ve Önyargı

Kütüphanesindekiler 2 kitap

 • Kafa Dergisi Sayı: 31
 • İçinde Aşk Saklı

Beğendiği kitaplar 6 kitap

 • Satranç
 • Olağanüstü Bir Gece
 • Rotasız Seyyah
 • Suya Kavuşuncaya dek
 • Lavanta Kokulu Sevgim
 • İçinde Aşk Saklı

Beğendiği yazarlar 65 kitap

 • Nadir Paksoy
 • Erdem Gürses
 • Platon
 • Oktay Sinanoğlu
 • Mehmet Genç
 • Georges Perec
 • Linda Sue Park
 • Halil Cibran
 • Umut Maminoğlu
 • Burcu Kırmızıgül