Diyanet Aylık Dergi-(Mayıs,2018)
...büyük sahabi Abdullah bin Mesud şöyle demiştir: “Üzerine güneşin battığı¸ ömrümün eksildiği, ancak amelimin artmadığı bir güne duyduğum pişmanlık kadar başka bir şeye pişmanlık duymadım.” (Beyhaki¸ Kitabü'z-Zühd, s. 52.)

, bir alıntı ekledi.
Dün 07:25 · Kitabı okuyor

"...bundan böyle acıları mutluluk olarak nitelendirmeye karar verdim. Yaşamımın en mutlu anlarında da aynı güçle acıyı duymadım mı?"

Yaşamın Ucuna Yolculuk, Tezer Özlü (Sayfa 9 - Yapı Kredi Yayınları)Yaşamın Ucuna Yolculuk, Tezer Özlü (Sayfa 9 - Yapı Kredi Yayınları)

BANA ANKET ÖDEVİM HAKKINDA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ?
SORULARI CEVAPLAMANIZ YETERLİ :)


AHMET HAMDİ TANPINAR/SAATLERİ AYARLAMA ENSTİTÜSÜ KAPSAMINDA RÜYA ANKETİ

1)NE SIKLIKLA RÜYA GÖRÜYORSUNUZ?
A)HER ZAMAN
B)ARA SIRA
C)KARARSIZIM
D)HİÇ

2)NE TÜR RÜYALAR GÖRÜYORSUNUZ?
A)BİR YERDEN KAÇARKEN
B)BİR YERDEN DÜŞERKEN VEYA UÇARKEN
C)GÜN İÇİNDE YAŞANILAN BİLİNÇALTI ETKİSİ
D)HATIRLAMIYORUM

3)RÜYALARIN GELECEĞE DAİR BİLGİ VERDİĞİNE İNANIR MISINIZ?
A) İNANIRIM
B)İNANMAM
C)KARARSIZIM
D)BİRAZ

4)AHMET HAMDİ TANPINAR’IN SAATLERİ AYARLAMA ENSTİTÜSÜ ROMANINI OKUDUNUZ MU YA DA DUYDUNUZ MU?
A)OKUMADIM AMA AZ ÇOK HABERDARIM
B)OKUDUM
C)HİÇ DUYMADIM
D)KARARSIZIM

5)AHMET HAMDİ TANPINAR SAATLERİ AYARLAMA ENSTİTÜSÜ KİTABINDA ‘’RÜYA GÖRME LİSTESİ’’ DİYE BİR OLGUDAN BAHSEDER. SİZİN HİÇ RÜYA GÖRME REÇETENİZ OLDU MU?
A)HAYIR İLK DEFA DUYDUM
B)EVET OLDU
C)KARARSIZIM
D)HATIRLAMIYORUM

6)GÖRDÜĞÜNÜZ RÜYALARI YAZMAYI DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?
A)EVET DÜŞÜNDÜM, VAKİT BULDUKÇA YAZIYORUM
B)HAYIR DÜŞÜNMEDİM
C)İLK DEFA DUYDUM
D)KARARSIZIM

7)AHMET HAMDİ TANPINAR’IN KİTABINDA DOKTOR RAMİZ KARAKTERİ ‘PSİKANALİZ’ KAVRAMINDAN SIKÇA BAHSEDER.SİZCE BU KAVRAMIN RÜYALARLA ALAKASI VAR MIDIR? (PSİKANALİZ:RUH ÇÖZÜMÜ)
A)EVET VARDIR, BİLİNÇALTI İLE İLİŞKİLİDİR.
B)HAYIR YOKTUR.
C)KARARSIZIM
D)BİLMİYORUM

8)RÜYA TABİRLERİNE İNANIR MISINIZ?
A)EVET İNANIRIM.
B)HAYIR İNANMAM.
C)HİÇ DUYMADIM
D)KARARSIZIM

BÖLÜM :
YAŞ :
CİNSİYET:
TEŞEKKÜR EDERİM 😊

Navlun, bir alıntı ekledi.
 23 May 04:02

Sitede yeniyim bi merabanızı alırım
"Merhaba kayınçosuzlar. Şu suhur u selasenin hitam ettiği şehr i ramazanda tekrar aranızda olmanın sürurunu yaşıyorum. Burda beni ay doğdu üzerimize neşidesi ile twitter tepelerinden karşılayan siz koca gönüllülü insanların muhabbetine elyak ve klavyemle elfaz olmaya çalışacağım.)Bıraya Seyhan Hanım'ın benim güzel daktiolom parçası gelebilir) Bir büyüğün ifadesi ile ne yapayım bekleyemedim. Yazın gelecektim kışın geldim. Bu süreç içinde Devlet Bahçeli gibi çık ocak dışısın diye beni yakapaça gönderen 1000kitap efradını ve organizasyonunu kontur darbe ile derdest etme vizyon ve misyonum mahfuzdur. Beni zindandanlara tıktılar ora da bana medrese i yusufiye oldu. Orda adettendir tabi mapusta kitap yazdım. Umarım çok satanlara bestseller raflarına girer. Bu arada seçim propagandasına da en yakın zamanda başlayacağım. Öyle imaj danışmanına reklamcılara verecek param yok. Durmak yok yola devam. Ayy hiç Kant'dan Heidegger'den filan bahsetmedim. İstersem bahsedip biryere bağlardım ama gerek duymadım. "

(Bu iletiyi kopyalayıp yapıştıran veya ritifit eden beş kişi zengin oldu kopyalamayan ve dağıtıma girmesine engel olan 13 kişinin evi yandı.
Zuckenberg i Vadi i Silikoni Hz)

Sabah Uykum, Ahmet Batman (Sayfa 132896 - Bu adamın da kitabı basılır mı)Sabah Uykum, Ahmet Batman (Sayfa 132896 - Bu adamın da kitabı basılır mı)

Edip Yüksel ile ilgili düşüncelerimi bir başka kitap paylaşımında söylemiştim. Kısaca tekrar söyleyeyim; din konusundaki fikirlerine katılıp katılmamanın yanında, düşünmeye sevk eden biridir. Hadis kitaplarının reddedilmesi ve Kuran'ın 19 sayısı üzerinde bir matematiksel düzende olduğu gibi alışılmış düşüncelerin dışında kalan, uçuk fikirleri var. Düşüncelerinin yarıdan fazlasına katıldığımı söyleyebilirim. Politik paylaşımları da oluyor sürekli, ciddiye almıyorum o yönünü açıkçası. Bu kitapta 25 tane soru ve cevaplarını vermiş. Soruları tek tek yazmaya gerek duymadım bu sefer. Bazıları benim de ilgimi çekti (Allah'ın isimleri gibi), bazılarını da gereksiz buldum ("şeyhi olmayanın şeyhi şeytan mıdır?" gibi).

Ferda Çalışır, bir alıntı ekledi.
20 May 17:25 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Zevk için yaşamış olmaktan bir an olsun pişmanlık duymadım. Zevk için yaşadımsa sonuna kadar yaşadım, eksiksiz yaşanan her şey gibi yaşadım. Tatmadığım zevk kalmadı. Ruhumun incisini bir kadeh şarabın içine attım. Flüt seslerinin peşinden zevk ve sefa yolunda koştum. Balla beslendim. Ama aynı hayatı sürdürmek hatalı olurdu, çünkü beni sınırlardı. Geçip gitmek zorundaydım. Bahçenin öbür yarısında da benim için bazı sırlar saklıydı.

De Profundis, Oscar Wilde (Sayfa 109)De Profundis, Oscar Wilde (Sayfa 109)
Abdullah SAFİDEMİR, bir alıntı ekledi.
20 May 03:27 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Üç maymun stratejisini en iyi uygulayan parti MHP. Çünkü bu partinin millevekilleri birçok konuda olduğu gibi bu konuda da hiçbirşey duymuyorlar, görmüyorlar ve konuşmuyorlar. İşte bazı MHP'li milletvekillerinin -lşımer'in nutkuna dair- ı Ekim ı 999 tarihli beyanları:

MHP İstanbul Milletvekili Bozkurt Yaşar Öztürk:

- Bu konuda konuşmam.

MHP Konya Milletvekili Mustafa Said Gönen:

- Toplum zaten gergin. Bu konuyu gündemde tutmamak lazım. Gerek yok. Konuşmam.

MHP Bitlis Milletvekili Halil İbrahim Oral:

- Herhangibir açıklama yapmak istemiyorum. O meselede konuşmam.

MHP Ankara Milletvekili Sedat Çevik:

- Bu konuda konuşmak istemiyorum. Şimdi konuşursak .. Siz en iyisi partinin ... Tamam, bu konuda konuşmak istemiyorum.

MHP Adana Milletvekili Mehmet Metanet Çuhaoğlu:

- Ne söylediğini okumadım. Bu konuda bilgi yok. Bilmediğim konu hakkında da bir şey söyleyemem.

MHP Ankara Milletvekili Abdurrahman Küçük:

- Duyamıyorum ... Mehmed Akif mi? ... On dakika sonra arayın. (Küçük'ün cep telefonu gün boyunca kapalı kaldı)

MHP Karabük Milletvekili İlhami Yılmaz:

- Özür dilerim hiçbir açıklama yapamayacağım. Çünkü Türkiye dışından yeni geldim. Konuşmanın mahiyetini bilmiyorum.

MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Gül:

- Mehmet Akif Ersoy İstiklal marşımızın şairidir, onu sevmeyen insan olacağını sanmıyorum. Fakat şu anda yurtdışında bulunduğum için o konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi değilim. Pazartesi günü Türkiye'ye dönüyorum. O gün ararsanız gerekli açıklamayı yaparım.

MHP İzmir Milletvekili Yalçın Kırkpınar:

- Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük şairini büyük Türk milliyetçisi Mehmed Akif Ersoy'u rahmetle anıyorum. Fakat kimsenin ona dil uzatacağını tahmin etmiyorum. O açıklamalan görmedim. Bir süre basından uzak kaldım. Sizden duyduğum için de hiçbir yorum yapamıyorum.

MHP Çankırı Milletvekili Hakkı Duran:

- Nedir? Haberim yok! O konuyu duymadım. Böyle bir durum varsa, Mehmed Akif'e toz kondurtmayız. Daha fazla konuşmam.

Bugün 12 Ekim 1 999 . . . Yani bu beyanatların üzerinden yaklaşık iki hafta geçti ve fakat MHP'li milletvekilleri üç maymun stratejisini uygulamaktan vazgeçmediler... Üniversitelerde işlenen zulümlere ilişkin tavırlarında da değişen hiçbir şey yok ... Hiçbir zulmü duymuyorlar, hiçbir haksızlığı görmüyorlar, milletin değerlerini müdafaa sadedinde hiçbir şey konuşmuyorlar. Tanrı, Türkü korumaktan vazgeçtiğini ima ediyor; onu dahi anlamıyorlar. Yazık, çok yazık' ··

Akif'e Dair, Dücane Cündioğlu (Sayfa 66)Akif'e Dair, Dücane Cündioğlu (Sayfa 66)

“Ben şimdiye kadar, yürek acısına kulaktan şifa verildiğini hiç duymadım.”

Shakespeare