1000Kitap Logosu
ebru tepe
TAKİP ET
ebru tepe
@ebrusn
170 okur puanı
11 Şub 2015 tarihinde katıldı.
ŞU ANDA OKUDUĞU KİTAP
358
Kitap
72
İnceleme
87
Alıntı
27
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
472 syf.
·
6/10 puan
Alice'in ilk bölümlerde Joe ile tanışması ile yaşanan diyalogları basit buldum. Bu kısım oldukça yavandı. Fakat daha sonra betimlemeler ve anlatım daha detaylı ve okunabilir kıldı. Ama onca sayfa merakla okuduktan sonra yine kitabın son kısmında o ilk başlardaki yavanlığa geri dönülmüş.Kahramanların duygularının iyi aktarılamamış olmasından ileri gelen bu sorun kitabın da tatsız biçimde bitmesine yol açmış bence.
Kalbimi Çaldığın O Yaz
Okuyacaklarıma Ekle
8
432 syf.
·
8/10 puan
Serinin bu kitabını özetini okuduğum zaman içimden hiç elime almak gelmedi ve uzun bir süre okumayı reddettim. Çünkü daha önceki kitaplardan baş karakter Molly'yi çok fazla sevememiştim üstelik Kevin ile birlikte olmaları saçmalık gelmişti. Ama kitabı bir kere elime alır almaz bırakamadım ve bir solukta okudum. Kitaba ve yazara haksızlık ettiğimi itiraf ediyorum :)
Ah Şu Kalbim
Okuyacaklarıma Ekle
5
464 syf.
·
58 günde
·
6/10 puan
Kitabı okumam çok uzun zamanımı aldı çünkü beni bir türlü içine çekemedi. Çocuk yetiştirmekteki bazı önemli noktalar vurgulanmış. Olay akışı benim pek ilgimi çekmedi ama herkes gibi sonu benim içinde şaşırtıcı oldu.
İyi Kız
7.9/10
· 1.239 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
477 syf.
·
7 günde
·
7/10 puan
Aslında tam bir polisiye dedektiflik filmi olabilecek bir kitap. Tüm karakterler sizi kendine çekiyor ve onların ruh hallerini hissediyorsunuz. Tabi bunları yaparken olaylar çizgisi sizi bire birer içine çekip merakla ilerliyorsunuz. Aslında başından beri tahmin ettiğim kişi çıktı ama siz bana bakmayın tahmin işlerinde iyiyimdir :)
Geçmişle Dans
8.3/10
· 317 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
4
288 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Sarah Jio'nun her kitabında eskiye dönüş vardır. Bakalım bu sefer hangi 1900'lerden başlayacak dedim. Ama kitabın kapağını açar açmaz bir şaşkınlık geçirdim. Kitap 2037 de başlıyor ve geçmiş olarak da günümüze geliyor. Ters köşe yapmak buna denir herhalde. Yazım dili her zamanki gibi akıcı ve sürükleyici. Buda bir kaç saat içinde bitirdiğim kitaplar arasında ama basit anlatımdan değil sonunu çok merak edip elimden bırakamam dan dolayıdır. Küçüklüğümde Erich Von Daniken'in Bermuda Şeytan Üçgeni ile ilgili bir kitabını babamın kitaplığından bulup okumuştum ve hayran kalmıştım. Kitapta'da bu inanılmaz olaylar kahramanlarımızın öyküsünün içinde anlatılıyor. Kitabın sayfalarında kahramanların diyalog kurduğu her kişi sayfa içlerine birer birer işlenip daha sonra şaşırtıcı bir biçimde karşınıza çıkıyor. Bu yüzden en ufak diyaloğu kaçırmamanızı öneririm. Benim için yazarın şu andaki favori kitabı budur nokta :)
Kelebek Adası
8.2/10
· 7,6bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
5