Onur Polat, bir alıntı ekledi.
29 Eki 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Vietnam halkının direncini kırmak için, düşman pilotlar hastaneleri, okulları, evleri bombaladılar. Amaçları bizi korkutmaktı. Nasılsa yanılıyorlardı. Korku yerine, kendilerine karşı öyle büyük bir nefret yarattıklar ki dünyada. Bu nefretin alevlerinde kendileri yanmakla kalmayacak, çocukları ve torunları da yanacak.

Vietnam'a Sevgiler, Edita MorrisVietnam'a Sevgiler, Edita Morris
Onur Polat, bir alıntı ekledi.
29 Eki 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Gelecekteki kuşaklar benim mağara resimlerim için ne düşünecekler dersiniz? Avrupa'daki ünlü mağaralarda, ilkel insanların yaptıkları resimler hala duruyor; resimler, insanın o zamanki en büyük düşmanını, yırtıcı hayvanları gösteriyor. Bundan yüz yıl, bin yıl sonra benim insan kanıyla çizilmiş resimlerimi görenler ise günümüzde insanın en büyük düşmanının İNSAN olduğunu öğrenerek şaşıracaklar. Evet, insan! Ah, şu an tatlı bir kaplanı nasıl da özlüyorum.

Vietnam'a Sevgiler, Edita MorrisVietnam'a Sevgiler, Edita Morris
ahmet Karakuzulu, Nasıl mısın İyi misin?'i inceledi.
26 Ara 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitap, öykü kitabı olup, üç öyküden oluşmaktadır. Özellikle kitaba ismini veren "Nasıl mısın İyimisin?" dili ve içeriği itibariyle çok etkili ve dokunaklı bir öykü. Kısaca; Jamaikalı zenci Coca'nın açlık sınırındaki alabildiğince yoksul çöplükteki yaşamının hikayesi. Öykü severlere mutlaka öneririm.

Çağrı Doğan, bir alıntı ekledi.
 16 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Üçümüz de küçük, basit insanlarız. Günümüz dünyasındaki büyük olaylar yüzünden, büyük insanlar gibi davranmak zorunda kalıyoruz.

Hiroşima'nın Çicekleri İle Tohumları, Edita Morris (Sayfa 195)Hiroşima'nın Çicekleri İle Tohumları, Edita Morris (Sayfa 195)
Çağrı Doğan, Hiroşima'nın Çicekleri İle Tohumları'ı inceledi.
 16 Eki 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 5/10 puan

1945 yılında nükleer saldırının sonrasında gecen bir hikaye. Kahramanımız Yuka, Amerikalı sevgilisi Sam, kardeşi, eniştesi ve çocuklarıyla olan ilişkilerini birinci ağızdan anlatıyor. Hiroşima'nın Tohumları derken saldırıdan sonra doğan çocuklar kast edilmiş. Kardeşinin "ucube" bir çocuğunun doğması olayları içinden çıkılmaz hale getiriyor. Kültürümüze ya da artık aşina olduğumuz Avrupa-Amerika kültürlerine uzak, değişik bir anlatımı var. İçinde birçok Japonca sözcük geçiyor. Kapağının aksine, kesinlikle bir çocuk kitabı değil.