Elif Seydaoğlu

Elif Seydaoğlu
@elif
lisans
5 kütüphaneci puanı
108 okur puanı
28 Oca 2013 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
394 syf.
5/10 puan verdi
Gurur ve Önyargı
Gurur ve ÖnyargıJane Austen
8.5/10 · 70,1bin okunma
Dün ve bugün yaşıyordum. Yarın?

Okur takip önerileri

Tümünü gör
Elif Seydaoğlu tekrar paylaştı.
"Niye bana güvenini kaybediyorsun?" diye sordum. "Belki de kendime güvenimi kaybettiğim için," dedi.
Sayfa 190 - Yapı Kredi YayınlarıKitabı okudu
Elif Seydaoğlu tekrar paylaştı.
"Sağ kaldıkça günahlarınızı her zaman affettirebilirsiniz. Ölüp gittikten sonra her şey biter, her kapı kapanır."
Sayfa 279 - Tekin Yayınevi, 4. BaskıKitabı okudu
280 syf.
6/10 puan verdi
Bir kitabı okuyunca araya okuyamama fırsatı girince yada o fırsatı biz yakalamayınca bende ilk okuduğumuz andaki heyecan ne yazık ki kalmıyor sadece okumak için okumuş oluyoruz. Kitaba ayıp ediyoruz açıkçası . Ama işte geçerli bahanelerimiz de oluyor. Muazzam bir portre çizimiyle başlayıp cinayetle biten bir hikaye. Ama çok da sürükleyici gelmedi bana. Sürükleyici kitaplarda ne olursa okuma fırsatı yakalayabiliriz :) İyi okumalar
Dorian Gray'in Portresi
Dorian Gray'in PortresiOscar Wilde · Can Yayınları · 201866bin okunma
Düşes, “ kadınlar için hiç de öyle değil,” diye başını salladı. “Dünyayı yönetenler de kadınlardır. İnanın bana, orta karar şeylerden nefret ederiz biz. Birilerinin dediği gibi, biz kadınlar kulağımızla severiz, nasıl ki siz erkekler de gözünüzle severseniz, yani severseniz eğer.”
Sayfa 207
438 syf.
7/10 puan verdi
İnce memed1 inceleme.
Yıllar önce okuyacaklara eklediğim kitaplardan biri. Tembel okur olduğum için yeni okudum :) ben ince memed için çok iyi ya kesinlikle okuyun diye yorumları da aldığım için biraz fazla beklentiye kapıldım sanırım. Yani o kadar da iyi değildi bence :) okunulması gereken kitaplardan biri sadece. Biraz da kitap incelemesi yapacak olursak da Toroslarda büyüyen zamanın ağalık sistemine başkaldıran bir ince memed karakteri var. Kendisi küçük etkisi büyük :) eşkıyaların fazla olduğu ağası bir yandan eşkıyası bir yandan garibim köylüyü sömürüyor. Ta ki küçük memedimiz halkın gözünü az da olsa açıncaya kadar. En son affın çıkmasıyla eşkıyalık sonlara geliyor gel gör ki köydeki bir teyzemizin karı kılıklı memed nasıl dağlardan inersin. Ağanın işini bitirmeden demesi ince memedi derinden etkiliyor ve tekrar dağlara çıkarak ince memed1 sona eriyor. Bana geri dönme nedeni basit geldi. Etkilendiği durum biraz daha duygusal olabilirdi sonuçta aşkı için dağlara çıkan ince memedden bahsediyoruz. Yazarın halkın dilinden konuşarak zayıf özellikleri kadına etiketlemesi de son derece üzücü. Seni yıllar öncesine götüren bir kitap bile olsa bu tarz cümleleri normalleştirmek doğru değildir. Kitabı 45 günde okumam benim yoğun bir anıma denk gelmesinden dolayı oldu. Yoksa ortalama bir haftada okunan bir kitaptı. Dili basit, betimlemeler sıkıcı değildi aşırı detaya girilmemişti. Benim gibi bir yabancı kitap bir Türk kitabı şeklinde okumaya düşünüyorsanız kütüphanenizde olması gereken kitaplardan biri. İyi okumalar.
İnce Memed 1
İnce Memed 1Yaşar Kemal · Yapı Kredi Yayınları · 202353,9bin okunma
641 syf.
10/10 puan verdi
Nasıl akıcı nasıl güzel bir kitaptı. Hayatınızda evet okudum diyip kütüphanenize koymanız gereken kitaplardan biri. Beğenerek okudum. Karakterler yaşanılan olaylar hepsi ayrı güzeldi. Kusursuzdu. İyi okumalar…
Sefiller
SefillerVictor Hugo · Lacivert Yayıncılık · 201583,1bin okunma
Sefiller...
Zaten bedbahtlar ile alçakların birleşip karıştıkları bir kelime vardır: “Sefiller”! Bu kelime kadar musibet ve düşkünlük ifade eden bir başka kelime zor bulunur… Sefalet, sadece bir sınıfın malı veya kaderi değildir. O bütün insanlığın ve içinde sefaletin kol gezdiği cemiyetlerin ayıbıdır. Eğer bir evde sefalet varsa, bir aile yoksulluğun, cehaletin, düşkünlüğün korkunç pençelerinde can çekişiyorsa; bundan sırası ile o evin komşuları, o mahallenin sakinleri, o şehrin kalabalıkları, o memleketin devleti sorumludur.
Sayfa 352
Elif Seydaoğlu tekrar paylaştı.
Onca umudun onca emeğin karşılığı bu olmamalıydı.. George Orwell
Unutma kızım, dedi, kalabalıklar daima tehlikelidir!.. içlerinde mutlaka ruhlarını ucuza satan alçaklar bulunur…
Sayfa 231
373 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.