• 584 syf.
  ·10/10
  *()* Elif Diril *()* Mafya'nın Hizmetçisi *()*
  *()* POSTİGA YAYINLARI *()*

  Bir adam, geçmişi kan ve intikam dolu. Bir kadın, mutlu olmayı isteyecek kadar iyi niyetli. Bir aşk, sert ve tutkulu. Bir hata insana neler yaptırır? Ya da yanlış tercih nelerle sonuçlanır? Çalışmaya gittiğiniz evin mafya liderinin evi olduğunu bilseydiniz oraya gider miydiniz? "Eflin cennete açılan kapıydı ya hani, benim Eflin'im kapılarımı cennete açıp beni dünyanın en mutlu adamı mı yapacaktı? Yoksa, güzel ve tehlikeli bir varlık gibi ben daha farkına bile varmadan beni cehennemin en karanlık kuyularına zincirleyip her an azap çekmeme mi neden olacaktı? Kimdi bu sırlarla dolu melek? Beni aşkıyla ödüllendirecek miydi? Yoksa vazgeçilmez olduğunda vazgeçmemi mi isteyecekti? Peki, ben ondan vazgeçebilecek kadar güçlü olabilecek miydim?
  (Tanıtım Bülteninden)

  Sayfa Sayısı: 584

  Baskı Yılı: 2015

  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Postiga

  KİTAP YORUMUM

  MAFYA'NIN HİZMETÇİSİ: Eflin, bilinmeyen bir sebep yüzünden saklanmak zorundadır. Bu işi de en iyi başaracak olan mafyaların lideri Araf'tan başkası kim olabilir? Elbette Araf, kendisine dadı aramaktadır. Bu yüzden içine düştüğü durumu ve gelen dadıdın kim olduğuna dair bir bilgisi yoktur. Bu gizemli dadı, evinde zaman geçiridkte Araf'ın ilgisini çekmeye başlayacak ve onun hakkındaki sırları bir bir öğrenmek için elinden geleni ardına koymayacaktır. Akıcı bir dille yazılmış, eğlenceli bir kitap. İkilinin arasında ilişki okurken sizi eğlendirecek cinsten. Yine de Araf'ın aşırı kıskanç ve kontrol manyağı oluşu ve Eflin'in gençliğinin getirdiği kafasına buyrukluğu, ilişkilerini olumsuz etkileyecektir. Birbirlerini korumaya takıntılı iki aşık, kendilerinden nasıl koruyacak?

  Değerli yazar Elif Diril’e ve Postiga Yayınlarına çok teşekkür ediyorum.

  DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
 • 584 syf.
  ·12 günde·1/10
  Ne kadar çok kadını ezen, küçük düşüren bir kitap bu böyle. Kapağında bile kadın zincirlerle bir erkeğe bağlı. Şunu yazan kişinin yaşını tahmin etmek çok da zor olmasa gerek. Yazık olan da o. Taciz, şiddet ne dersen var. Noktalama hataları, yazım yanlışlarından bahsetmiyorum bile. Alakasız geçişler var. Bir paragrafta 4-5 defa geçmişe gidip geliyor. Sonra da gelecekten bahsediyor. Okunsa bile hiçbir şey katmaz. Okumanı geliştirmez de. Tek kelimeyle acınası.
 • iğrenç bir kitap. şiddeti aşk gibi gösteren 12 yaşa hitap için yazılan sözde mafya olup akıl yaşı 10 olan adam. paranızı geçtim beyninize yazık bunu kendinize yapmayın. bunu basan yayınevinden bir daha kitap okumam.
 • 584 syf.
  ·5/10
  Mafya kitapları çok olmasa da her zaman ilgimi çekmiştir. Bazı kişiler mafya tarzı kitaplara karşı olsa da bence her kitap güzeldir. Bu kitapta merak, heyecan, sevinç, üzüntü, korku... bütün duyguları yaşadım. Kitapta, Eflin'in iş aramasıyla başlıyor. Ateşlerin evinde bakıcı arandığını gazeteden okuyor. Eve gittiğinde Araf ile kötü bir tanışma yaşasalar da işe başlıyor. Çocuklar sayesinde yakınlaşan ikili daha sonra aşklarını yaşıyorlar. Acı, tatlı günler geçiren çiftimizin başlarından geçenleri okumanızı öneririm.
 • Postiga Yayınları editörüne sormak istiyorum kafanız iyi mi? Nasıl bir madde kullandınız?
  Muhtemelen dünya tarihinde basılmış en saçma sapan şey. Muhtemelen bu kitabın basıldığı basımhanedeki fareler bile basılan sayfalara bir göz atıp nayır nolamaz diyerek kaçmışlardır. Kötü değil korkunç kötü bir kitabımsı
 • Sena
  Sena Mafya'nın Hizmetçisi'yi inceledi.
  @N0v0_Sel0·21 Ağu 2018·Kitabı okumadı
  Açıkçası kitabın başlarını Wattpad den okumuştum. Bu kadar berbat bir kitap daha olamaz. İçerisinde birçok saçma olay geçiyor. Bunu da geçtim, kadına şiddet var ve bu oldukça normalmiş gibi gösteriliyor. Esas oğlan her zaman ki gibi mafya. İstediği zaman kızı boğuyor, duvardan duvara fırlatıyor, tehdit ediyor, işkence ediyor. Kızın davranışları da gerçekten saçmaydı. Yazım kurallarından bahsetmeyeceğim bile. Ben yazan kişinin panosuna mesaj yazmıştım. Nasıl hemcinsini böyle aşağılayıcı bir kitap yazabildigini falan sormuştum. Sonra kız cevap verme gereği bile duymadan mesajı silmişti resmen. Siz siz olun, bu çöp değerindeki şeyi almayın bile. Paranıza yazık. Kitabın kapağında bile hayır yok. O zincir nedir ya?!
 • 584 syf.
  ·2 günde·10/10
  Eflin ile Araf'ın hikayesi anlatılıyor.
  Kitap Eflin isimli bir kızın, gizemli geçmişini saklayarak, saklanabilmek için Araf isimli oldukça güçlü ve tehlikeli bir mafyanın yanına hizmetçi daha doğrusu evdeki iki küçük çocuğun dadısı olarak işe girmesi ile başlıyor.
  Eflin, özel bir üniversite de mimarlık bölümünü kazanmış 18 yaşında, zeki, çok güzel, çekici ve geveze bir kız. Ailesi ile ilgili bazı sorunlardan dolayı kuzenin yardımı ile sahte bir kimlikle evden kaçar ve iş bulmaya çalışır. Gazete de gördüğü ilanda ki hizmetçi işine başvurmaya karar verir. Ama kuzeni Ona bir şaka yapmak ister cvsini kuzeni hazırladığı için Eflin'in duyduğunu ama konuşamadığını hatta doktor raporları olan bir cv hazırlar. Eflin cv işinden anlamadığı için düzeltemez ve konuşmadan çalışamaya karar verir. İş başvurusu için gittiği ev çok büyük ve korumalarla dolu bir evdir. Patronun birazdan geleceğini Ona söyleyip patronun odasında beklemesini söyler. Araf da odasına girdiğinde Eflin'i görünce Onun bir ajan ya da suikastçi olduğunu düşünüp tam işkenceye başlarken koruma gelir ve Eflin'in iş başvurusu için geldiğini ve konuşamadığını söyler. Araf bunu yaptığı için pişman olur. Ve kızı işe alır. Hatta kızın konuşamaması işine gelir.
  Araf, yakışıklı, zeki bir mafya patronudur.
  Eflin Araf'ın yeğenleriyle tanışıp kaynaşır ve güzel anlaşmaları ev halkında ki herkesi sevindirir. Eflin 2 aylık bir sözleşme imzalar. İçinden de inşallah konuşmadan 2 ay dayanabilirim diye geçirir. Yeğenleri Eflin'in konuşamamasına çok üzüldükleri için dayılarına yalvarırlar Onu doktora götürmesi için . Araf da Eflin'i doktora götürür ve gerçekler ortaya çıkar. Çok sinirlense de Araf kızı işten kovmaz. Tam bir buçuk ay sonra araların da yakınlaşma olur ama bir kavgadan sonra Eflin işi bırakıp gider. O işi bıraktıktan sonra Araf Onun gerçek kimliğini öğrenir. Ve ayrılıklarından 2 ay sonra karşısına çıkar. Sen benimsin der. Ve nişanlanırlar. Ama Araf bir türlü Eflin'in Onu çok sevdiğinden emin değildir ve Eflin'e kuzeni yardımıyla bir oyun oynar. Eflin'i kuzeni kaçırır ve Ona tokatlar atıp Araf'ı bırakıp Onu sevmesini istediğini söyler. Ama Eflin ölüm pahasına bile geri adım atmaz. Sonra Onu baygın sanan Araf ve yeğeninin konuşmaları duyar ve O da bir oyun oynar. Araf'tan vazgeçtiğini söyler onu kaçırana sonra Araf piyasaya çıkar ve Eflin seni çok sevdiğim halde bana ve sevgime inanmayan , güvenmeyen adamla yapamam deyip nişanı atıp Amerika'ya bir okula transfer olur. Ayrılıklarından 15 gün sonra Araf Amerika'ya gelir ve Eflin'den özür diler, kapısında yatar, resmen sürünür ama Eflin inatlık yapınca Onu kaçırır sonra araları tatlıya bağlanır ve barışırlar. Bir saldırı sonrası Araf ve Eflin vurulur Araf'ın ki biraz daha ağırdır hastane çıkışında Araf bir türlü hemen evlenmeye Eflin'i ikna edemediği için hastaneden taburcu olmak için imzalarımız gerekli deyip gizlice evlenirler. Eflin bunu okulda ki dekanlıktan öğrenir ve şok olur.
  İşte hikayeleri böyle devam ediyor. Silahlar, kıskançlıklarla sürüp gidiyor kitap....
  İyi okumalar...