Elif Naz Yıldız'ın Kapak Resmi
Elif Naz Yıldız, Ottla’ya ve Aileye Mektuplar'ı inceledi.
 16 Oca 23:12 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kim ne derse desin hep dedim yine diyorum. Kafka gerçekten çok zor bir yazar. Mektuplarını okumak bile zor bence. Ancak asıl olay şu ki yazdığı mektuplar bile insanın kafasına balta gibi iniyor.
Kafka ve kız kardeşi Ottla'ya yazdığı mektupları okuyoruz bu kitapta. Kafka kız kardeşine hem ağabey hem baba hem koca hemde arkadaş olmuş. İkilinin iletişimini ve Kafka'nın kardeşine olan tutumunu gerçekten sevdim ancak keşke Ottla'nın da ağabeyine yazdığı mektupları okuyabilseydik. Karşı tarafın mektupları okuyamadığımız için biraz duygu eksiklikliği vardı.
Bu kitap sayesinde öğrendiğim ve tam kalbimden beni vuran nokta Kafka'nın vajateryan olması. Ve Ottla'nın da abisinden etkilenip onunda vejateryan olması. Mektuplarda Kafka bu konuya ilişkin o kadar iyi savunma yapmış ki ben üzerine asla laf edemem.
Son söz olarak, Kafka gerçekten çok iyi bir yazar. Böylesine iyi olması onun yaşantısının verdiği mücadeleler ile olmuş. Çektiği zorluklar ve güç bir yaşantı onu böylesine iyi kılmış. Mektuplarından oluşan bu kitabı da okunmalı bence.

Elif Naz Yıldız, Kalpsiz'i inceledi.
 16 Oca 18:24 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Daha ayrıntılı inceleme için:
https://www.goodreads.com/...65112247-elif-y-ld-z

Marissa Meyer'in kaleminden ilk defa bir şey okudum. Pek fazla bir beklentim olmamasına rağmen ben bu kitabı sevdim. Kitabın türü fantastik ve türüne göre iyi bir kitap.
Size bir şey katıyor mu? Hayır.

Başka bir yazarın yarattığı karakterleri alıp kendi hikayenizde kullanmak ne kadar doğru bir hareket bilmiyorum ama eğer ben yazar olsaydım asla böyle bir şeye izin vermezdim. Bunun doğru bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Elif Naz Yıldız, Semaver'i inceledi.
 13 Oca 22:24 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Goodreads: https://www.goodreads.com/...65112247-elif-y-ld-z

Okurken içinizi ısıtacak, sizi oturduğunuz yerden alıp denize,güneşe,balık tutmaya götürecek bir kitap ararsanız bu kitap Semaver olsun.

İçerisinde birbirinden bağımsız öyküler içeren bir kitap. Her bir hikaye tek başına ele alınıp incelenirse güzeller ama kitabın geneli için aynı şeyi söylemem pek mümkün değil çünkü bir bütünlük yok.
İlk olarak parça parça şeyler okumaktan hoşlanmadığımdan olsa gerek kitaba adapte olamadım.
Kitabın dili gerçekten kolay ve çok ince bir kitap. Hikayeler kısa kısa. Ancak bunlar iyi özellikler değil fikrimce, çünkü peş peşe okuyunca hikayeler birbirini tekrar ediyormuş gibi oluyor.
Bu sebeplerden ötürü ben pek sevemedim. Umarım siz seversiniz.
Değerlendirmem: 3/5