Sena Ç, Işığı Ararken'i inceledi.
04 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hani bazı kitaplar vardır ya içerik falan hatirlamazsiniz ama size yaşattığı heyecanı başlığı okur okumaz hatırlarsınız.birkaç sene önce okuduğum bu kitap , okurken adeta beni bir hücreye almış, bitene kadar o hücrede stres ve gerilim dolu dakikalar yaşamama sebep olmustu.ama hoşuma gitmedi değil benim gibi gerilim heyecan aksiyon okumayan insanlar için bambaşka bir kitapti.bana yaşattığı stresi sevmistim yıl olmuş 2017 bende hatırı kalmasın dedim

Lullaby, bir alıntı ekledi.
19 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

''Bir korku filmini tekrar tekrar izleyip yine de korkuya bağışıklık kazanamamak gibi bir şey bu.''

Işığı Ararken, Elizabeth HaynesIşığı Ararken, Elizabeth Haynes
Lullaby, Işığı Ararken'i inceledi.
19 May 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Gerçekten çok sürükleyici bir kitaptı dün gece başladım ve bu gece de bitirdim. Okb ve tssb ile ilgili Catherine'nin verdiği tepkiler yazarın bu konuda ne kadar bilgili olduğunu gösteriyordu. Bunu sevdim. Yazarın türkçeye çevrilirse diğer kitaplarını da mutlaka okuyacağım.

-----spoiler----

Lee'nin Catherine ya da genel olarak kadınlara neden bu şekilde davrandığı muallakta kaldı. Ama sonra yazar belki de bunu bir bahane olarak nitelendirmek istemiyor diye düşündüm. Yani belki de psikopat sadece psikopattır bir nedene ihtiyaç yoktur. Öyle değil mi?

Kitabı okuyalı bayağı bir zaman oldu. Ama bugün bile düşündüğümde gerildiğimi ve heyecanlandığımı çok net hatırlıyorum. Konusuna klasik diyebiliriz. Ama yazarın anlatım biçimini sevdim. Sadece kitapta yazarın bahsetmediği, havada kalmış noktalar vardı. Bunları sizde okuyunca farkedeceksiniz. Yine de o gerilim için okunmaya değer. İnsanın takıntılı aşklardan kendini sakınması lazım. Keyifli okumalar.

Aristokrat, Işığı Ararken'i inceledi.
17 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Keşke adamın neden böyle psikopat olduğunu da açıklasaydı. Açıkçası ben çok merak etmiştim. Bazı yerler çok saçma ve gereksiz yere uzatılmış olsa da güzel sayılırdı. Başlarda kızın devamlı kapıları kilitlemesi bende de bayağı takıntı yaptı. Kaç kere "of yeter artık" dediğimi bir ben bilirim :)

angelsbooks, Işığı Ararken'i inceledi.
21 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Acayip bir gerilimdi, epey etkisinde kaldım. Bir kısmı bana sönük ve yetersiz geldi ama olsun :) Cidden çok acayip bir roman...

Faikcan, bir alıntı ekledi.
24 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Sonunda geri tuşuna basıp yazdıklarımı sildim ve mesajını cevapsız bıraktım. İngilizce öğretmenimin bana hep dediği gibi, doğru sözleri bulamıyorsan hiç bir şey söyleme."

Işığı Ararken, Elizabeth HaynesIşığı Ararken, Elizabeth Haynes