• Mesajlaşırken gülen emoji koyduğunda kendisi de gülen temiz kalplidir.
 • Neden 1K da güvenlik sıkıntısı var telefon yada mail onaylı girilemiyor neden bir kişi bir sürü yalandan kullanıcı adı alıp insanların üzerine oynayıp saçma salak resimler atabiliyor insanlarla eğlenebiliyor merak ediyorum emoji bilmem ne konulacağına bunu sağlayın bir kişi bir tane kullanıcı adı alabilsin çok saçma
 • Okuduğunuz bir konuyu çok iyi öğrendiğinizde elinize çok güzel avantajlar geçiyor.
  Benim için bu olay bazen kötü sonuçlanıyor.

  Beden Dili hakkında ilgim ve bilgim arttıkça insanların samimi olmadığını gördüm birbirleriyle zorla konuşuyorlardı. Ben biriyle konuşurken hareketlerinden sıkıldığını anlayabiliyordum, beni dinliyordu ama dinlemek istemiyordu. Sosyal medyada sohbet ettiğim insanlar cevaplarıyla dolaylı yoldan "sus lan artık :(" mesajı veriyor ama yazmıyor :D, kısa ve kaçamak cevaplar, yalan seneyolar vs... bir emoji bile bana çok anlam ifade edebiliyor :D

  Psikoloji hakkında bilgim arttığında insanların gerçek yüzü iyice netleşmeye başlıyor :D
  Hani prosedür laflar olur "önemli olan iç güzelliği canım gerisi fasa fiso", "Önemli olan boyu değil işlevi", "Para boş şey canımm önemli olan mutlu olmak değil mi?" gibi başkasının kanıp konuyu bilenlerin kandıralamayacağı sözler.
  (Bu arada önemli olan boyun değil işlevi dediğimde fiziksel özellik olan boy uzunluğunda bahsettim tabii 10 kişiden 9 u yanlış anladı doğaldır :D )

  Ekonomi bilgim arttığında bütün bilinçsiz insanlar gözümün önündeydi.
  "-Abi dolar yükselir mi sence ya?
  -Yükselir oğlum ABD sonuçta.
  -Neden yükselir abi?
  -Oğlum ABD bu sırtı yere gelmez onların
  -Tamam abi hadi tüm paramızı dolara basalım"
  --------------------------
  "Dolar yükselsin bizene değilmi? Nası olsa bizim ülkede TL var dolar yok."
  Gibi 100 lerce bilinçsiz, asılsız saçmalıklar duyuyorum ki bunlara müdahale etmek çok zor. Ederseniz bi şekilde adamlar üste çıkıyor :D

  Tabi çeşitli örneklerle devam edebilirim ama olay bu bence bilginin de bir sınırı olabilir.
 • “Sevgi değildi aradığım ama çok tuhaf bir şey vardı kitaplarda asla sözü geçmeyen.” Bukowski

  Okuduğum ilk Bukowski kitabı. Çok farklı bir adam hem rahatsız oldum okurken hem de merak ettim olayları. Bu kadar açık sözlü böylesi dobra ve sert yazması şaşırttı beni. Fazla erotik buldum yazılanları çeşitli hikayeler var içerisinde, ikilemde kaldığım nadir kitaplardan.Duygu metaforu yaşatıyor resmen yazar size, dibe vurmuşluklarının hikayesini anlatıyor.

  Kesinlikle ilk kez Bukowski okuyacaklara tavsiyem bu kitapla başlamayın, yazar hakkında yanıltıcı olabilir.Bu kitabı okuduktan sonra yazar hakkında araştırma yaptım.Elbette yine cinselliğe kadınlara düşkün bunu çoğu eserine yansıtmış, yine de hayat öyküsünü okuyup öyle başlayın okumaya.

  Yeraltı edebiyatının marjinal ismi Charles Bukowski; https://emoji.com.tr/charles-bukowski/

  “Her ne kadar insanlar üzerine yazsam bile insanlardan ne kadar uzaklaşsam o kadar iyi hissediyorum kendimi. İnsanlardan 3 kilometre uzak olmak çok iyi, 3000 kilometre uzak olmaksa çok daha iyi bir şey. İnsan ırkını sevmiyorum ben. Başlarını, suratlarını, ayaklarını, konuşmalarını, saç modellerini, otomobillerini sevmiyorum.”