• Yaşamak için ne çok neden var! Balıkçı teknelerinin etrafında o rutin, sıkıcı dönüp dolaşmasan başka nedenlerde var yaşamak için. Cehaletimizi kırabiliriz, becerilerimizi, yeteneklerimizi ve zekamızı kullanarak kendimizi bulabilir, kendimiz olabiliriz. En önemlisi özgür olabiliriz! Uçmayı öğrene biliriz!
 • 250 syf.
  ·3 günde·Beğendi·10/10
  #kitapyorumu
  #kitapismi:panik atak dört ayaklı bir fildir
  #kitapsayfasayisi:250

  Kitaba ne zaman başladım ne zaman bitti inanın hiç farkında değilim. Panik atak bu kadar mı yalın,anlaşılır,akıcı bu kadar mı güzel anlatılır? Kitap bittiğinde adeta kendimi bir terapiden çıkmış gibi hissettim.
  Yazarlar kitaba panik atak dört ayaklı bir fildir ama her fil evcilleşir diye söze başlıyorlar ve sizi karşılarına alıp resmen terapiye alıyorlar ben kitabı okurken bunu hissettim.çünkü kitapta bir sürü yapmamız gereken uygulama mevcut bu gerçekten şahane yaşayan herkesin 0 yaptığı bir şey var ki çoğumuz bunu benim gibi yanlış yapiyor diye düsünüyorum kitabi okuyarak ve kitaptaki uygulamayi yaparak bu yanlisimi farkettim yapılan şey hakkında spoiler vermek istemiyorum kitabı okuyanlar mutlaka fark edeceklerdir Her şey kişinin kendi elinde. Öyle bir yaşantımız olması gerekiyor ki öncelik hep kendimiz olmalı fakat bunu egoist olmadan başarabilmeliyiz. Dünün etkisinden kalmayıp,gelecekten endişelenmeyip sadece bulunduğumuz günü yaşarsak mutlu olabilir, herşeyin azı karar çoğu zarar felsefesinden yola çıkarak hiçbir şeyi abartmazsak hayattan keyif alabilir, kendi dogrularimizin oldugu gibi başkalarıninda dogrulari olduguna saygi gösterdigimizde degerli olabiliriz ve en önemliside koşulsuz sevdigimizde huzurlu olabiliriz.
  Panik atak bir anda olan bir olgu değil özellikle çocuk yaşta bilinç altında belleklenen olaylar zamanla birikiyor ve bir yerde patlak veriyor. Anneler,babalar, anne-baba adayları lütfen çocuklarınızı hiçbir şekilde korkutmayın, herseylerini kısıtlamayın çocuklarınızı özgür bırakın bazı şeyleri kendileri yapsınlar ve onlara güvenin. Bugünün çocukları yarının geleceği iyi bir gelecek için çocuklarımızı özgür iradeleri olabilecek şekilde yetiştirelim. Son olarak kitaptan bir alıntı yapmak istiyorum

  " başkalarının doğrusuna saygı duymayı,kabullenmeyi içinize sindirirseniz esas özgürlüğü yakalarsınız."

  Kitap yazarları #Hayrettinşahin ve #Reyhanerdoğan'a teşekkür ederim. Herkese iyi akşamlar, keyifli okumalar. Var olun