Giriş Yap
e.e.
@eneseken
BUÜ * Hukuk
2000
57 okur puanı
27 Nis 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Çoğunluk çabadan, yenilikten korkuyordu. Ne kolaydı onlara uymak! Gündüzleri bir okulda ders verir, geceleri sessiz, güzel kadınlarla yatardı istese. Çabasız. Ama biliyordu: Yetinemeyecekti. Başka şeyler gerekti. Güçlüğü umutsuzca zorlamak bile güzeldi.
Hiç hoşlanmıyor görünmelerine karşın, kadınların bâzen aşağılanmaktan çok, ama çok büyük zevk aldıklarını söylemeye gerek bile görmüyorum.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
bir kitabı okumaya başladı
bir kitap okudu
168 syf.
·
3 günde okudu
·
Puan vermedi
Beyaz Gemi
8.3/10 · 56,1bin okunma
Çocuk kalbinin, çocuk ruhunun bağdaşamadığı her şeyi reddettin. İşte beni teselli eden de budur. Bir şimşek gibi yaşadın sen. Bir defa çaktın ve söndün. Şimşeği çaktıran göktür. Ve gök ebedîdir. İşte budur beni teselli eden. Bir başka tesellim daha var: İnsandaki çocuk vicdanı, tohumdaki öz gibidir. Ve o öz olmadan tohum filizlenmez, gelişmez. Yeryüzünde bizi neler beklerse beklesin, insanoğlu doğdukça ve öldükçe, insanoğlu yaşadıkça, hak ve doğruluk denen şey de var olacaktır. Sana, senin sözlerini tekrarlayarak veda ediyorum: "Merhaba Beyaz Gemi, ben geldim!"
Kızıl dağlardan geldim ben, kızıl dağlardan Altımda kızıl aygır hey, kızıl küheylan Aç kapını ey bezirgân, kızıl bezirgân Gel içelim seninle kızıl şaraptan.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
21
201 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.8