1000Kitap Logosu
eninigalbi
TAKİP ET
eninigalbi
@eninigalbi
Lanet olsun! Ölüler de kanarmış.. #142636996 #antilgbt لا اله الا الله Gönlümü nasıl köle ettin bunca kusura? Bilmediğim bıçak kesti beni, dikiş istemez..
Lisans
330 okur puanı
08 May 2020 tarihinde katıldı.
145
Kitap
48
İnceleme
813
Alıntı
101
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
eninigalbi
bir alıntı ekledi.
Kul kendi hayat çölünde bir yol izler, o yolda yanlışlık yaparsa yolunu kaybederse, ALLAH hayat çölünde kaybolmasın diye o kişiye yanlışı cinsinden bir şey isabet ettirir. Buradan kasıt, o kişinin bu hatasını bulup düzeltmesi ve tövbe etmesi bir üst makama çıkmasıdır.
38
eninigalbi
Takyidu'l İlm'i inceledi.
137 syf.
·
Puan vermedi
Selamün aleyküm.. Benlik Kitapevi'nden birkaç kitap ile birlikte sipariş ettiğim bir kitaptı, içeriğinin bu kadar akademik olduğunu tahmin etmiyorum. Dört kısımdan oluşan kitabın ilk üç kısmı rivayetlerden oluşuyor. Tek bir sözü başka başka bir rivayetlerde ve kaynaklarda görüyoruz. Ama dördüncü kısım bence asıl okunması gereken kısım. Burada kitap okumanın, ilimle meşgul olmanın, ilmi korumanın ve paylaşmanın öneminden bahsediyor. Ayrıca alimlerden ve daha birçok yaşanmış olaylardan da örnekler veriyor. Dili sıkıcı değil, akademik olsa da okunuyor. Hadislerin yazımının yasaklanması ve izni konusunda rivayetlere ihtiyacı olan için -bence- gerekli bir eser. Kelimelerin yanlış yazımı da olmasa harika olacaktı. Hatta kelime hatası bazen o kadar hatasız duruyor ki insan kendinden şüphelenmiyor değil :)... Teşekkür ederim..
Takyidu'l İlm
Okuyacaklarıma Ekle
3
eninigalbi
Korku ve Ümit'i inceledi.
144 syf.
·
Puan vermedi
Selamün aleyküm.. Havf ve reca dediğimiz, ALLAH'ın rahmetine karşı bir ümit ve ALLAH'ın azabına karşı duyulan/belki de duyulması gereken korku kavramlarının ele alındığı kitap ümit ile başlıyor ve korku babına geçtiğinde de ayetler, hadisler, âlimlerin sözleriyle birlikte kıssalar anlatılmaktadır. Korku konusu da sona erince iki kavrama yönelik karışık bir anlatım mevcuttur. Çok sayfa değil evet, lakin son anlatımlarda rahibin dediği gibi; nasihat isteme hususunda "susayan için az bir su bile yeter".. Teşekkür ederim..
Korku ve Ümit
0.0/10
· 6 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1