Giriş Yap
Cengiz Han, zulmet devrinin engellerini kırmıştı. Yollar açmıştı. Avrupa, Çin'in sanatlarıyla temas etti. Oğlunun sarayında Ermeni prensleri ve İran uleması, Rus prensleriyle temas ediyordu.
Sayfa 170 - İlgi Kültür Sanat Yayınları
Reklam
·
Reklamlar hakkında
320 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Osmanlı imparatorluğun son dönemine ışık olmuş bir eser. Taha Akyol farkı ile. Objektif bakış açısı ön planda. Ermeni sorunu ile ilgili bir kitap olması da ilgi çekici. Sıkıntı ve tartışmalı konularda yazılan kitaplar ayrı bir saygıyı hak ediyor. Okumanız tavsiye ile.
Hınçak lideri gayet soğukkanlı bir şekilde, planlarında doğudaki Müslüman köylerini basmak olduğunu, kadın çocuk demeden herkesi katledeceklerini söylemekte ve eklemektedir: "Biz bunu yaptığımız zaman onlar da bizim Ermeni köylerimizi basacaklar. Böylece biz Avrupa devletleri nezdinde mazlum durumunda görüneceğiz. Bulgarlar gibi bağımsızlığımızı elde edeceğiz."
Sayfa 209 - Timaş Yayınları/PDF
270 syf.
·
5 günde okudu
·
Beğendi
·
10/10 puan
Cihan Harbi bütün şiddetiyle dünyayı kasıp kavururken bu huzurlu köyün etrafını acımasız postallarıyla saran Rus birlikleri ve hain Ermeni çeteleri… Pinaduz’u ve köyün delikanlısı Bekir’i bekleyen felaketler… Nurullah Genç bu eserinde, dedesi Bekir Ağa' nın sürgün yıllarında yaşadıklarını anlatıyor. Bu eseri okurken, Bekir Ağa'nın yaşadıklarını zihnimde canlandırdım. Ayrılık acısını, hüznü, kavuşma heyecanını ve bütün duyguları yüreğimde hissettim. İnsanın yaşanabileceği en zor şeyleri yaşamış, ama sabrından ve Allah'a olan teslimiyetinden hiçbir şey kaybetmemiş. "Şüphesiz her zorlukla beraber bir kolaylık vardır." Ayetini kalbine nakşetmiş.Yaşadıkları gerçekten ders niteliğinde ve çok anlamlı bir hayat hikayesi... Bu kitabı vakit kaybetmeden alıp okumanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. Bekir Ağa'ya da Allah'tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun.
Yollar Dönüşe Gider
9.2/10 · 66 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Ermeni çeteleri!
İnsan sıfatını taşıyan biri, kasaturasını saplayarak, iki yaşındaki, üç yaşındaki çocukların gözlerini oyabilir mi? Oyuyorlardı. Çocuklar feryat ede ede can veriyordu.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14