Tuco Herrera, bir alıntı ekledi.
18 Mar 13:21 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ ingiliz finosu !!!
"Peki, neydi bu geminin öyküsü ?

"1915 yılında bütün Avrupa ' da milyonlarca insanın hayatı ortaya konmuş ve büyük taarruzlar yapılmıştır.2-3 milyon asker ölmüş, binlerce savaş gemisi çeşitli denizlerde hasara uğramıştır.FAKAT BUNLARIN HİÇBİRİSİ NUSRAT' IN DÖKTÜĞÜ MAYINLAR KADAR SAVAŞIN DEVAMINI VE DÜŞMANIN GELECEĞİNE ETKİLİ OLABİLECEK BİR BAŞARI GÖSTEREMEMİŞTİR."

Bu sözler , İngiliz Deniz Bakanı Sir Winston Churchill' e aittir."

Aynadaki Tarih, Erol Mütercimler (Sayfa 560 - Alfa Yayınları , 6. Basım , 2016)Aynadaki Tarih, Erol Mütercimler (Sayfa 560 - Alfa Yayınları , 6. Basım , 2016)
Adem ŞEN, bir alıntı ekledi.
22 Şub 15:40 · Kitabı okuyor

Descartes
İyi düşünce yetmez. Hüner iyi düşünceyi de doğru kullanmaktadır.

Stratejik Düşünme, Erol Mütercimler (Sayfa 55)Stratejik Düşünme, Erol Mütercimler (Sayfa 55)
Adem ŞEN, bir alıntı ekledi.
22 Şub 15:39 · Kitabı okuyor

Sun Tzu
Yüz savaşta yüz zafer kazanmak ustalığın en doruk noktası değildir. Düşmanı savaşmadan yenmek ustalığın en doruk noktasıdır.

Stratejik Düşünme, Erol Mütercimler (Sayfa 54)Stratejik Düşünme, Erol Mütercimler (Sayfa 54)
İrfan Öz, Fikrimizin Rehberi'yi inceledi.
21 Şub 21:58 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Bugüne kadar okuduğum en iyi Atatürk biyografisi diyebilirim. Erol Mütercimler harikulade bir iş çıkarmış. Kaynakçası oldukça zengin bir kaynak. Atatürk'ün doğumundan ölümüne dek neredeyse onunla yaşıyorsunuz kitapta. Kalınlığına bakmayın gerçekten çok sürükleyici bir kitap. Bundan önce TEK ADAM serisini okumuş birisi olarak fazlası var eksiği yok diyebilirim. Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında bilinmesi gereken her şey var.

Adem ŞEN, bir alıntı ekledi.
21 Şub 16:07 · Kitabı okuyor

Amerika anakarasının keşfini açıklayabilmek için falcı falcı dolaşmanıza gerek yok. Aklın emrettiği doğru soruyu sormak yeterli. Colombo ne yapmıştı? O güne kadar tüm Avrupalı denizciler hep kıyıya paralel seyrederken o, kıyıya dikey hareket etmişti. İşte Amerika anakarasının keşfinin sırrı buydu. "Burnunun dikine giden bir adamın" kararlılığı, Avrupalı'nın Amerikalı'yı yaratmasına yol açtı.

Stratejik Düşünme, Erol Mütercimler (Sayfa 22)Stratejik Düşünme, Erol Mütercimler (Sayfa 22)
Adem ŞEN, bir alıntı ekledi.
21 Şub 15:47 · Kitabı okuyor

Falcıların ne zaman ortaya çıktıklarını, insanların gelecekten haber alma istek ve yöntemlerini ne zaman keşfedip geliştirmeye başladıklarını konu alan çok kitap yazılmış olmasına karşın yine de bizleri nasıl bir geleceğin beklediğini tam olarak bilemiyoruz.

Stratejik Düşünme, Erol Mütercimler (Sayfa 19)Stratejik Düşünme, Erol Mütercimler (Sayfa 19)
Adem ŞEN, bir alıntı ekledi.
21 Şub 15:34 · Kitabı okuyor

Stratejik düşünme, rakibe üstün gelme ve bunu da, aynı şeyi onun size uygulamaya çalıştığını akılda tutarak yapma sanatıdır.

Stratejik Düşünme, Erol Mütercimler (Sayfa 15)Stratejik Düşünme, Erol Mütercimler (Sayfa 15)
İrfan Öz, bir alıntı ekledi.
 21 Şub 00:12 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Hukuk prensiplerini ihmal ve ihlal eden ve buna kıymet vermeyen liderler, kurdukları rejimi yaşatamazlar.

Fikrimizin Rehberi, Erol Mütercimler (Sayfa 131 - Hürriyet)Fikrimizin Rehberi, Erol Mütercimler (Sayfa 131 - Hürriyet)

Erol MÜTERCİM'in okumuş olduğum ilk kitabıdır. Ben alanında yazılmış akıcı bir kitap olduğunu ve bu sebeple her kesin bir solukta okuyacağı bir kitap olarak değerlendiriyorum. Hocamız komplo teorilerle Türkiye'nin geçmişi, günümüz ve geleceğe dair güzel saptamalar yapmaktadır. Geçmişe dair yaşanmış olaylara farklı bir pencereden bakılmasını sağlamaktadır. Bilgi güçtür. Onun için okuyalım ve okutalım...

MaGeLLaN, Komplo Teorileri'ni inceledi.
26 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Erol Mütercimler'in bu kitabı hepimizin evlerde,kahvehanelerde,üniversitelerde,hatta ve hatta teyzelerimizin altın günlerinde dahi konuşulan,fikir üretilen bir çok Komplo Teorisinin çok çeşitli kaynaklardan alınıp derlenmesi.


Hiç düşündünüz mü,çeşitli yerlerde ve zamanlarda arkadaş guruplarında konuştuğunuz konuların (bunlar her ne konuda olursa olsun) bir çoğu Komplo Teorisi içeriyor.Belki farkında bile değilsiniz ama,dedikodu bile yapsanız Komplo Teorileri üretiyorsunuz,bu konu ülkemizde başlı başına bir sanat dalı,hemde çok sevilen ve rağbet gören bir sanat dalı ;)Mütercimler kitabını 4 ana bölümde sınıflandırmış ;

1 - Tarih
2 - Uluslararası İlişkiler - Ekonomi
3 - Medya-Politika ve Provakasyonlar
4 - Teknoloji ve Yeraltı KaynaklarıDünyanın çeşitli medya organlarından toplayarak bir araya getirdiği 73 Komplo Teorisine ayrıca kendi yorumlarını da katarak bizlere sunması cidden başarılı bir çalışma çıkarmış ortaya.


Çok kolay ,ilgi ve merakla okunan bölümler sizi sürüklüyor,öyleki bölüm aralarında geçiş yaptığımı bile farketmedim desem yeridir.Kitapta Papa'dan tutunda Biyolojik hastalıklara kadar bir çok ilgi çekici konu var.


Erol Mütercimler bu kitabında sıkça belirttiği gibi Türkiye'de yazılı ve görsel medyada aklı başında Komplo Teorisi (bu cümle biraz aklı başında olmadı ama idare edin,aklı başında Komplo Teorisi nasıl oluyorsa artık :D ) üreten hemen hemen kimse yok,ancak bu eksikliği senelerin uğraşısı ile kapatmaya,bu konuda bir şeyler üretmeye,teoriler sunmaya çalışmış,iyide yapmış,güzel bir çalışma olmuş.


559 sayfa kitap zevkle ve merakla kendisini okutuyor.Mütercimler'in bundan sonra çıkardığı Komplo Teorileri ile ilgili bir kaç kitap daha var,onları da okuyacağım.Yazar bu konuda geniş bir bilgi ve birikime sahip olduğunu sizlere rahatlıkla gösteriyor.Çalakalem yazılmış ve yorumlanmış bir kitap değil,ayrıca Erol Mütercimler'in kim olduğu da merak uyandırıyor ve araştırmaya itiyor.


Bu kitap okunur,çok şaşıracak,bu teori değil muhtemelen gerçektir dedirtecek Komplo Teorileri ile dolu.Aydınlatıcı bir kitap ve aydınlatıcı bir yazar.


Hepinize Bol Kitaplı,Keyifli Okumalı,Neşeli Günler Dilerim.Teşekkürler.