• 504 syf.
  ·6 günde·Beğendi·10/10
  Es selamu aleyküm ve rahmetullah

  Su gibi giden bir kitap daha..
  Tüm müslümanların temel bilgilerini öğreten bir kitap kalın olmasıda göz korkutmasın Yaşar hocamızın sade ve akıcı kalemiyle, diliyle hemen bitiyor. Hediye edilmelik güzel bir eser. Son bölümde Özet mahiyetinde siyer sunulmasıda çok güzel olmuş..
  -En büyük saadet, iki cihanın en üstün insanı olan Muhammed aleyhisselama tâbi olmaktır. Cehennem azabından kurtulmak için, Allahü teâlânın seçtiği sevdiği insanların reisine uymak gerekir. Cennet nimetlerine kavuşmak, Ona tâbi olanlara mahsustur. Allahü teâlânın sevgisine kavuşmak için, Ona tâbi olmak şarttır. Ona uymayanların tevbeleri, zühdleri, tevekkülleri ve duaları kabul olmaz. Onun yolunda olmayanların zikirleri, fikirleri, şevkleri ve zevkleri kıymetsizdir.
 • Resulullah süper bir insandı, ben o kadar değilim,
  Resulullah yolda Ebu Bekir’i görse ‘es selamu aleyküm ya Sıddık’ derdi,
  ben yolda Ebu Bekir’i görsem tanımam.

  https://www.youtube.com/watch?v=YormE38XN40
 • 272 syf.
  ·8 günde·10/10
  Es-Selamü aleyküm kardeşlerim
  Harika bir eseri size tanıtacağım.
  Okumaktan büyük bir mutluluk duyduğum bu eser Necmettin Erbakan'ın "Davam" adlı eseri.Bu eserde Erbakan denemelerden,eleştiriye,sorunlardan,çözüme kadar her şeyi yazmış.
  Kitabı okumak size çok şey katacaktır. Bilmediklerinizi öğrenecek fikir edinecek,şuur oluşturacaktır.Anlayarak okumak çok mühim, okumuş olmak için değilde hakikaten davanın ne olduğunu öğrenmek için okumak gerektiği düşüncesindeyim.Neyse konuyu çok uzatmadan içeriğine geçeyim.
  Kitapta öncelikle ilk konu yaratılış ve insana dair bilgiler vererek başlıyor, deizme,ateizme fevkalade cevaplar vererek şüpheye mahal vermeyevek derece de karşıdakini tatmin eden misalleri var Erbakan'ın.
  Sonrasında İslam davamızdan bahsediyor,ümmetin ahvalinden,müslümanlığın ahlâki yapısından örnek alması gereken şahsiyet yani Resul aleyhisselam'dan bahsediyor bu bölümde.Dünyayı yöneten güçler olarak bir başlık açıyor ve burada siyonizm yapılanmasından derinlemesine bahsediyor.Asıl konu buradan başlıyor buradan devamla onlara karşı ümmet olarak yapmamız gereken ekonomik,sosyal,kültürel yapılaşmadan bahsediyor.Ve Türk milletinin nasıl yozlaştığını neden yozlaştığını bu bölümde anlatıyor ki ben bu bölümde çok etkilendim.Aralarda tabii ki farklı konular geçiyor çokça ideolojilerden bahsediyor.Güzel bir misalle komünizmi ve kapitalizmi anlatıyor ki eminim bu misal aklınıza oturacak ve yapılaşma karşısında size bir tutum oluşturacaktır. Felsefik açıklamaları da çokça görüyoruz eserde, Bilginin vermiş olduğu mahareti kelimelerinde gösteriyor çokça Erbakan.
  Petrolün üzerinde önemle durulmuş kitapta ve nelere sebebiyet verdiğinden de bahsetmiş. Körfez savaşının billinmeyen yüzünü anlatmış Necmettin Erbakan.
  Kıbrıs meselesinden medyadan uzak tutulan içeriğinden bahsedilmiş.
  Kitapta şundan çokça bahsediliyor;
  İslam'ı çökertmek isteyen düşmanlar bunu dışardan başaramayınca medeniyet yoluyla içerden başardılar.
  Konu sıralamasında devam eden yaptıkları projeleri ve neden yaptıklarını anlatıyor ki beni daha çok ilgilendiren neyi neden yaptığı kısmı oldu.
  Eserde üzerinde çokça durulan meselelerden bir diğeri ise eğitim. Erbakan bu konuda çok dertli sorunu yazıyor fakat yazmakla kalmayıp çözümün ne olduğunu da yazıyor.
  Eleştirmeye gelince herkes eleştiriyor ama kimse çözüm bulmuyor.Bu sebeple size çözümleri öğrenmeniz için, şuurlu bir birey ve nasıl yapıştırmanız için eseri şiddetle öneriyorum görüş fark etmeksizin okunmalı bu kitap.En sonunda ise Erbakan'ın küçük bir fotoğraf albümü sizi karşılıyor maneviyat olarak beni çok etkiledi.İnanın daha çok bahsetmedigim konular var ama artık bana harfler yetmiyor bu yüzden yorumu kısa kesiyorum(çok kısa oldu zatenyorum yaparken kendimi kaybediyorum)
  Eseri uygun fiyata nereden alırsınıza gelirsek bu eseri ben ödünç aldım fakat okurken düşündüm ki bu kitap her evde bulunmalı alayım dedim fiyatlar genellikle 18 liraydı haberiniz olsun.
  Selâmetle.Allah'a emanet olun, davayla,islâmla kalın.
  Kitaptan ufak bir kesit ;
  -İnandığımız bir davayı hedefe ulaştırmak için o davanın delisi olmamız lazımdır.
  .
  #kitap #okudumokuyun #okudumbitti #okuyorum #book #books #bookstagram #maihatunlaokuyorum #efendihz #mahmudustaosmanoglu #ihsansenocak #ihvan #halidiyye #ismailaga #semerkand #menzil #naksi #msp #refahpartisi #saadetpartisi #erbakan #necmettinerbakan #milligazete #milligorus #faziletpartisi Davam
 • Es-Selamü aleyküm kardeşlerim
  Bugün sizlere harika bir kitabi tanıtacağım.
  Ba-yıl-dımmmm.
  Burak Hocamızın kaleme aldığı bu Risale ince, küçük fakat içi ilim dolu bir eser.
  Daha önce de tesettüre alakali bir risale okumuştum onu da çok beğenmiştim fakat bu eserde tam bizim günümüzde ihtiyaç duyduğumuz açıklamalara, soru işaretlerine, fetvalara yanıt veriyor.
  Giriş geliş sonuç gibibasite indrigenecek kadar tesettüru kolayca anlatmış eminim ki okuyunca şunu yapsam olur mu bunu yapsam olur mu diye aklınızı kurcalayacak sorular olmayacaktır.
  Pantolon giymeden,iddet gününe,saç kesiminden,boyamasına kadar bir hanım olarak aklında yer edinen tüm şüphelere cevap verecek bir risale bu eser.
  Konu sıralamasından bahsedersek önce neden hanıma da erkeğe de tesettür gerekli bunu anlatıyor, sonra olması gereken tesettürden bahsediyor,sonra hanımsal fıkhî meselelerden sonra Burak Hocanın kadın ve sosyal hayatla alakalı deneme tarzında ki yazıları oluyor.
  Bu eseri het mümine kardeşime öneriyorum, okumak için neden bu kadar geciktirdim diye kendime kızıyorum.
  Geç kalmadan okunmalı.
  Burak Hocanın yazması üslubu ise okuru sıkmayan, süregelen cümlelerin devamını merakla beklettiren bir tarzı var.
  Kesit vermeyi çok istiyorum, tüm kitabı vermeyi isterdim bu da mümkün olamayacağından en iyisi mi siz bu kitabi alın okuyun ve okutturun.
  Okursanız bana da dua edin
  Selâmetle.Allah'a emanet olun
  .
  .
  .
  #kitap #okudumokuyun #okudumbitti #okuyorum #book #books #bookstagram #maihatunlaokuyorum #efendihz #mahmudustaosmanoglu #ihsansenocak #ihvan #halidiyye #ismailaga #semerkand #menzil #naksi #muallimnesriyat #burakkizildas #hanimefenditesetturederim #gunumuzmeselelerinefetvalar #tesettur #setr #cilbab #carsaf #ayet #hadis #kuran
 • “ Resulullah yolda Ebu Bekir’i görse ‘Es Selamu Aleyküm Ya Sıddık’ derdi
  Ben yolda Ebu Bekir’i görsem tanımam. “