Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Piposunu yakar. Mermiler eşekarıları gibi vızıldayarak gelip geçmektedir. O, hiç istifini bozmadan piposunu tüttürür.
Hümanizma ruhunun ilk anlayış ve duyuş merhalesi, insan varlığının en müşahhas şekilde ifadesi olan sanat eserlerinin benimsenmesiyle başlar.
370 syf.
7/10
·
18 günde okudu
Beşeriyetin kütüphanesindeki ebedi yapıtlardan biri. Eser, beş oyun barındırıyor. Aristophanes’in günümüze ulaşan toplam komedya sayısının neredeyse yarısı. Oyunları, toplumun o günkü şartlarında yazarca yanlış giden şeylerin komedi öğeleri eşliğinde altının bolca çizildiği,...
(bazı) bitkiler kendilerini yardım isteyerek korur. Bir tırtılın ısırığına tepki olarak asalak eşekarılarını çeken kimyasallar salgılar. Eşekarıları larvalarını bu saldırgan tırtılların üzerine bırakır ve tırtıllar larvalar tarafından yenilip yutulur.
Carl Zimmer
Sayfa 262
Ç Ö K Ü Ş
Çöküş, terk edilmiş bir evde yavaş ama kaçınılmaz bir biçimde ilerler; toz birikir, ısınmayan duvarlar kışın soğuğunu, yazın sıcağını emmeye başlarlar, hava değişimi olmadığı için sıcaklık ve nem evi bir saunaya çevirir, badana toz haline gelip dökülmeye başlar; bir süre sonra...
23460
595 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.