• "Olduğum Gibi Olmayı Seviyorum"
  Günü birlik sessizlik gibi değildir..
  Suskunlukların..! Arayışların..! Beklentilerin.!

  Uzun süre kendimle kalmak, küçük bir sahil kıyısında, miniçik bahçeli bir evde; tv.bile açmadan, teknolojiden uzak..muhteşem bir duygu..sadece merak eden aileme alo demek için telefonu kullanmak..(en önemlisi de bulunduğum yerde internetin olmayışıydı..şimdilik bu sığınağıma internet almayı düşünmüyorum)

  Büyük şehrin, trafiğinden, metalik yorgunluğundan, aynı yüz ifadesiyle dolaşan, yorgun, bitkin, halsiz, mutsuz, umutsuz, insanlardan bir süre bile olsa uzak kalmak. Şahane bir duygu..

  Buralarda gün erken başlar, günü dolu dolu yaşarsın, ilk gözünü açtığında mis gibi bir hava dalga sesleri.. Yaşadığını; dışarda bir hayat savaşı olduğunu; Süha dedenin Ali Abiye ve Şükrü amcaya seslenişiyle anlar; tebessüm edersin kendi kendine..
  Yüzünü yıkar radyoyu açarsın çayın demlenirken sultan kızın kahvaltısını verirsin (şımarık kedim) başlar etrafında sevgiyle dolaşmaya..ilk sabah sevgini sultanla paylaşırsın..sonrası..bahçe..çiçekler..bisiklete biner marina yolunda esnafa bir bir selam edersin hepsinin yüzünde gülücük..kaleiçi köy pazarı pazar günleri kurulur ve tazecikdir herşeyi.. göz önünde yapılan hamur işleri..benim tercihim gevrek ve boyoz tabiki..Biz büyük şehirde bunlardan o kadar uzak kalmışız ki..hikayelerde masallarda olur dediğimiz samimiyet, sahiplenme, gece muhabbetleri, herkesin kendi hikayesini, kendi şirin şiveleriyle anlatma hevesi..nasıl güzel bir duygu..Esmanur Teyzem..Gönül Abla..Çiğdem ve Lara sizler ne güzel insanlarsınız..
  Dün tanıdım ama hep hayatımda bir yerlerde varmışsınız gibi hissetmek..hissettirebilmek...ne haz bir duygu..

  Hiç bu kadar derinden hissetmemiştim
  Sessizliğin verdiği o muhteşem haz duygusunu
  Sahilde dolaşdıkça bir bir döktüm
  İçimde düne ait ne varsa..
  Şimdi içimde yeni yeşeren duygularla
  Kendime has kendi yolumda..
  Suskunlukları bozan...sesimle
  Arayışların...değişimiyle
  Beklentilerin..vazgeçisiyle
  Boşvermişliğin..hafifliğiyle
  Yaşananlardan aldığım tecrübeyle..
  El sallıyorum...Düne ve Dündekilere...

  Sığacık Sığınağım'dan
  1K'ya ve Arkadaşlarıma Selamlar Sevgiler

  Pervin Y*
 • Canım arkadaşım Esmanur aramıza hoşgeldin. :)