Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Esma

Esma
@esmasmr
Ben daha çok kendi içimde yaşayan bir insanım.
Sabahattin Ali
Sabahattin Ali
3 Nisan 1998
579 okur puanı
30 Ara 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Bu alemde rahat etmek için sıyrılmak gerek. Yok olmak gerek. Tabi bu varlık iddiasından kurtulmak anlamına gelmektedir. “Ölmeden önce ölünüz.” Hadis-i şerif’ini hatırlatmaktadır.
Esma okurunun profil resmi
Rahat yok olmaktadır. Bak anka kuşuna! Ne kendisi için kurulmuş bir tuzak var ne de peşinde avcı. Tabi ya kendisi yok çünkü.
- Kafa bilgilerine sahip olana alim denir - Kalp bilgilerine sahip olana arif denir - Hem kafa hem kalp bilgilerine sahip olana veli denir. [Ben bilgiliyim; okudum, yazdım falan diyerek kimseyi küçük görmeye kalkma sakın! Çünkü deli bildiğin kimseden öyle söz sâdır olur ki şaşar kalırsın; kitaplara sığmaz, aklın durur.]
Can Veren Pervaneler
Can Veren Pervaneler
Esma okurunun profil resmi
Kalp gözüyle görenlerden ol, dışarıdan cahil sansınlar seni. Hususi ve güzel gidiştir şu ki sen akıllı ol da seni deli sansınlar. Deli olmadan veli olunmazmış. (sf.75)
Uzun zamandır hiçbir duyguyu hissetmiyorum, hiçbir şeye hevesim yok, mutsuz değilim ama mutlu da değilim farkındayım her şeyin ve bu beni çok yoruyor… konuşmaya da mecalim yok. Farkında olmadan boş boş bir yerlere dalıyorum, sürekli ne düşündüğümü bile bilmeden. Önemli bir şey olmadığı sürece susmak ve hiç kimseyle konuşmamak istiyorum. Buna ne denir bilmiyorum ama ben tükenmişlik diyorum.
1
Mehmet karael okurunun profil resmi
Sanırım bu hissin sebebi kendin gibi yaşayamamaktan kaynaklı.etrafındaki insanların algılarının etkisinde kalınca insan bu girdaba düşüyor maalesef.(yanılıyor olabilirim farklı bi sebepte olabilir.)
Esma okurunun profil resmi
Farklı sebepleri tercih ederim algıların etkisinde kaldığımı düşünmüyorum
Okur takip önerileri
Tümünü gör
1000Kitap
1000Kitap
@1000Kitap
1000Kitap'ta popüler
1000Kitap Destek
zeynyep
zeynyep
@cigarettesaftersexs
1000Kitap'ta popüler
Hayalperest olmayın. Gerçeklerden kaçar kaçar hayallerinize sığınır, hayal kurduğunuz sürece doyar, tatmin olur, ama başarmanız gereken küçük işleri bile altedemezsiniz.
Esma okurunun profil resmi
Hayalperest olmayın. Ayağınız yer tutmaz, sallanırsınız. Fakat hayaliniz geniş olsun. Geniş düşünün. Büyük düşünün. Size gösterilen hedefleri zihninizle aşın.(40)
Esma yorumladı.
Acıya uzak olunca nasıl da basit kalıyor söylenen her söz... Allah bizzat bu dehşeti yaşayanların yardımcısı olsun. Sadece enkazın altında değil üstünde de şartlar çok ağır. Elimizden birşey gelmemesi çok acı... Bol bol dua edelim🙏
1
Esma okurunun profil resmi
🤲😢
2348
54 öğeden 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.