• Alman bir kızın müslüman genci dininden döndürmeye çalışırken yaşadıklarını ele alıyor.Yaşanmış bir hikaye...Benim okuduğum ve etkilendiğim kitaplar arasında. Abdülvehhab adlı Müslümana aşık olduğunu geç fark etse de asıl sevgisinin o olduğunu anlıyor. Gizem'i bozulmasın diye daha fazla anlatmak istemiyorum ama Herkese tavsiye ederim okumama vesile olan Ben hakimim masum Bey arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun
 • Stephen King'i sadace izlediğim filmlerinden tanırdım. Arkadaşlar ile özellikle Stephen King'in filmlerini arardık. Çünkü o zamanlar internette film siteleri yok nerdeee ancak kiralıyorduk cd'sini. Rose Red Konağı mesele ne filmdi ama neyse.

  Neden filmlerden bahsettim ki çünkü ben kitap falan okumazdım, yüzüne bile bakmazdım. Kitaplar bana çok uzaktaydı. Tek tük sayılı kitap okumuşumdur. Bir gün Hayvan Mezarlığı gözüme çarptı ve Stephen King'in adını görünce hemen aldım.

  Sonradan kendi kendime söylenmeye başladım, bir kitap beni ne kadar etkileyebilir? Ne yani ne yapabilir bana diyerek okumaya başladım. Yazarı King olunca heyecanla okuyorum, hikayesi beni içine çekti ve kendimi kitapta buldum. Kitabı bitirdiğimde ilk işim piyasada ne kadar King kitabı varsa hepsini sipariş verdim. Bundan sonra kitap okuyacağım dedim. King benim içimdeki okuyan insanı ortaya çıkardı. King'in yeri bende çok ayrı. Sebebi hem onu önceden sevmem hem de kitapları sevdirmesi.

  Kitaba gelirsek konusu bence çok ilgi çekici ve hikayesi,kurgusu çok başarılı. Gerilim de var dram da var. Churc adlı kedi olsun, Rachel'in kardeşi olsun hepsi çok ilgi çekiciydi. Kitapta gerildigim yerler de oldu. Mesela Rachel'in ablasını anlatırken çok etkilendim. Sonra Louis'in yaşadığı olaylar, gördüğü kabuslar etkilendiğim yerlerdi. Oğlu Gage tam dramdı, gözümden yaş geldi ister istemez. Gerilim okurken ağladığımı fark ettim. Oğlunun olayı ve ilk olayı spoiler vermeyeceğim o baya sarstı beni. Komşuları Jud ve diğerleri hepsi kendi hikayeleriyle kitabın içinde.

  Özetle okumalısınız, ben bu kitabıyla tanıştım ve halim ortada.
  Kitaba puanım 9 puan ama 10 puanı hak ediyor ve 10 veriyorum.

  Bir insana kitapları sevdiren bir kitap için, kaç puan verirsem vereyim az kalır.
 • Kuzey Dakotalı Susan Thompson Underdahl isimli yazardan heyecan ve hüzün dolu "Hiç Unutma" belki de benzer duygular içerisinde olduğum için etkilendiğim kitaplar arasında yerini aldı.
 • Amak-ı hayal. Yâni hayalin derinlikleri. Gerçekten de hayal gibi bir kitaptı. Öncesinde biraz tereddüt ettim eski basım bir kitap olduğu için ama sayfayı iki, üç kez okudukça aslında her okumamda daha da iyi anladığimı farkettim. Huzur veren kitaplar kısmında ilk yerini aldı ki zaten Sabahattin Ali'nin romaninda bahsetmesinden de belliydi mükemmel bir kitap olduğu. En etkilendiğim sözlerden biri de şu:
  "Nereden geldik? Nereye gidiyoruz?” Ahh Azizim! Hayatın debdebesinden kendimize bu soruyu sorabiliyor muyuz? Hakikati bir an olsa bile düşünüyor muyuz? Allah bizi, sabah kalkalım işe veya okula gidelim, para kazanalım, harcayalım, eve yeni koltuk takımları alalım ömrümüz komşu günleriyle, milletle yarışmayla geçsin diye mi yaratmıştır? Yoksa gerçekten bir şeyleri anlamamiz gerekiyor mu artık? İşte başkahraman Raci de hayatın anlamını hakikati anlamak için Aynali babayla bir yolculuğa çıkıyor. Ve bu yolculukta Aynali baba sadece raciyi değil, kitabinı okuyan herkesi öğrencisi kabul ediyor.
  Aynalı babanın ögrencisi olmak huzur verdi...
 • 2. Kitap olduğu için çok ayrıntı veremiyeceğim. Ama uzun süreye yayarak keyifle okuduğum etkilendiğim Brandon Sanderson kitabi oldu bazen sonuca ulasmak için sayfaları atlama isteği bile duydum ama yapmadım yapamadım. Bu yazar okunmalı diyorum kitaplar boyut ve küçük yazı baskı nedeniyle göz korkutabiliyor uzun sürede okunabiliyor öyle bi yerde bitiyor ki gelde 3. Kitabi alıp okuma şimdi. Farklı şeyler okumayı seviyorsaniz tavsiye ediyorum.
 • Beni en çok etkileyen dini yazar ve sosyolog Ali Şeriati'yi okumayı düşüneniz var ise ilk bu kitap ile başlamalı. En az 5 defa okuduğum bu kitap her sayfasında önemli tespitleri ile sizi şaşırtacak. Eleştirileri size kendinizi sorgulatacaktır.

  Kur'an'ın ilk mesajı oku'dur, işit değil..! Diyen üstad, sizi Kur'an'ı tekrar okumaya teşvik ediyor. Kur'an'ı vird kitabına dönüştürdüler, abdestsiz dokunma, arapça oku diyenlerin, insanların Kur'an'dan uzak durmalarına neden olduğunu dile getirirken, Kur'an'ın bir kitap gibi okunması, Kur'an'ı nasıl anlamak gerektiği hakkında size çok güzel bir rehber olacaktır.
  Hem doğu hem batı kültürlerini tanıyan sosyolog, Fransız devriminden etkilendiği gibi, Kur'an'ın devrim niteliğinde bir kitap olduğunu, Kur'an ahlakının esareti kabul etmediğini çeşitli ayetler ile devrimci ahlakın özü olduğunu söylemektedir

  Aydın kesime, alim diye bilinen kişilere daha çok eleştiri yapan Ali, toplumun kabuğuna çekilmesinin geride kalmışlığını da toplumun önde gelenlerinin yaptıklarına veya yapmadıklarına bağlar.

  Kur'an'dan uzaklaşan Afrika'nın, Kur'an'a dönerek nasıl devrimci ruhu tekrar kazandığını ve bunun sonucunda İngilizlerin sömürüsünden nasıl kurtulduğunu da anlatan yazar. Kur'an'ın asıl mesajının ne olduğunu çok güzel bir dille anlatır.

  A.Şeriati'nin imajını gösteren, ateist yazar Jean Paul Sartre'nin şu sözü her şeyi açıklar herhalde. "Bir tanrıya inansaydım bu kesinlikle Ali Şeriati'nin tanrısı olurdu."

  En çok etkilendiğim kitaplar arasında ilk 5'te yer alan bu kitabı okuyunca eminim Ali Şeriati'ye siz de aşık olacaksınız.
  Ruhu şad olsun...
 • Kitaplar insana empati kurmayı mecbur kılığından hayatta düşünmeyeceğin özellikle olayda başrol yapmanı istiyor . Mesela bu kitaptaki gibi aldatmak ihanet başta kesin ve katı kurallarla okurken anlamaya çalıştım aralarında ki ikilemi gördüm kaçmak istediler çoğu kez ama yine yakalandılar . Ben olsaydım böyle derin bir aşk içinde delirirdim herhalde . İhanete bile ama başka çaresi yoktu diye hak vermem beni üzdü ve şaşırttı. Düşüncelerimin bambaşka şekilde değişmesini pek sevmiyorum .
  Öyle bir nefse sahip olalım ki tehlikeye düştüğümüzü hissettiğimizde insan yerine başka bir varlığa bağlanmalıyız . Ya tanrı ya bir ses ya bir kuş belki de şans getirdiğine inandığın bir kalem ..
  Konuya gelirsek ben etkilendiğim ve ders çıkarmam gereken yerlerin altını çizdim kendimce hep bunu yaparım.
  Ümitsizlik yüzünden kadınlarla doğru ilişki kuramayan Necip Bey , çok masum gördüğü yakınının karısına yakınlaşır . Hiç kimse o kadar masum değildir ki o da aldatmayı seçmiş bir kadın. Evliliğinden sıkıldığı için macera arayan bir kadın sadece .