• Yazıp yazmamakta karar vermek için çok düşündüm. Sonunda en başından anlatmaya karar vererek yazıyorum. Belki yazdığım bir hikaye değil ama anlayışınıza sığınarak düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim. Şimdiden teşekkür ediyorum herkese. Aslında okumayı çok seven biri olarak yazma konusunda biraz tembelim. Genelde çok konuşur az yazarım.

    Bu 1000kitap uygulamasına/ailesine yeni katılanlardanım. Katılmadan önce de uzun zaman dışardan takip etme imkanım oldu. Katıldıktan sonra da asla pişman olmadım. Gerçekten bana çok şeyler kattı. Burada okuduklarımızı yazdıklarımızı paylaşma imkanı bulmak, görüş alış verişinde bulunmak gerçekten güzel bir şey. İnsanı farklı şeyler üzerinde düşünmeye kitaplara insanlara farklı bir pencereden bakmaya yönlendiriyor.

    Gelelim asıl konuya. En son sizlerin aylık hikaye etkinliğini görünce gerçekten sevindim. Daha önceki etkinliklerdeki hikayeleri de bulup okudum. Gerçekten güzeller. Artık bende yazmak için heyecan duymaya başladım. Ama sonra seçilen konuyu görünce hayallerim güz mevsimi gibi sarardı resmen. Çünkü seçilen konu SARI idi. Sarı rengini hiç sevmem. Belki geçerli bir sebebim yok.
    Ama sarı renk olarak bana hiçbir şey çağrıştırmıyor. Oturup bir hikaye yazarsam ve içinde bir renk geçecek derseniz en son sarı olur ya da hiç olmaz. Yine de bir haftadır bu konuda düşündüm bir hikaye yazmaya çok zorladım kendimi ama bir türlü yazamadım. Belki de ben hikaye yazmayı bilmiyorumdur. Olabilir.

    En son ben de bir yerden başlamak gerektiğine karar verdim. Bu yazıyı yazdım. En azından neden yazamadığımı yazdım.

    ÖMER HODCA