Kendimizi daha güzel kılmak için harcadığımız çabanın binde birini, kendimizi daha iyi, daha merhametli, daha donanımlı, daha faydalı olmak için harcasak dünya kimbilir nasıl güzel olurdu.
Reklam
Ne hayal eder, ne düşünür, ne görürsek onu getiriyor hayat...
Yüzüne yayılan tebessümle kim bilir nerelerde bulacaksın kendini...
Kayalıklarda süzülen kırlangıçlar bize her an bağırıyor: “Deli misin? Dünya hepimize yeter, paylaş...”
haddini bilen, karşısındakini dinleyip anlayan “yalnız” olmuyor.
Reklam
"Yeniden başlayacağız. Bıkmadan, usanmadan, yeniden deneyeceğiz. Dünyanın bütün olumsuzluklarına rağmen, güneş her sabah yeniden doğuyorsa, her sabah yeni bir güne açıyorsak gözlerimizi, bunun bize sunulan en büyük şans olduğuna inanıp "yeniden" diyeceğiz... Bir kez daha... Yeniden..."
"Hayat, nerede ineceğimizi kendimizin tayin edemediği uzun bir yolculuk. Mutluluk bir hedef değil. Bu yolculukta hissettiklerin, yaşadıkların, gördüklerin, göremediklerin, merak ettiklerin, söylediklerin, tanıştıkların, duyduklarında mutluluk. Eğer mutluluğu yolun sonuna koyarsak, belki ulaşamadan inebiliriz trenden. Mesele yola çıkmadan önce onu da yanımıza alabilmekte. Mesele, halihazırda içinde olduğun bu uzun yolculuğun tadını çıkarabilmekte..."
Mutsuzluk dediğimiz şey belki de mutlu olduğumuzun farkına varmamaktır.
Sevgi, önce içten içe olacak. Kalbinde kendine de geniş bir yer ayıracaksın. Sonra içten dışa yayılacak...
Elma yayıneviKitabı okudu
Reklam
Günebakanlar, yüzlerini güneşe doğru çevirirler ve ışığından faydalanabilmek için güneşi takip ederler. Melankolik insanımız onu da rahat bırakmamış. Güneşe aşık bir çiçeğe, biz tutup “ayçiçeği” demişiz… Güneşe bakmaktan korkan insanlar bir kez daha galip gelmiş.
"Değerli bir vazonun kırılmasını mesele haline getirirken, insanın kırılmasını sıradan görür olduk."
Güneş
Günebakanlar, yüzlerini güneşe doğru çevirirler ve ışığından faydalanabilmek için güneşi takip ederler. Melankolik insanımız onu da rahat bırakmamış... Güneşe âşık bir çiçeğe, biz tutup “ayçiçeği" demişiz... Güneşe bakmaktan korkan insanlar bir kez daha galip gelmiş.
Dolu
Boş tarafından bakarsan, hayat çekilmez… Doludan bakarsan; sadece sende değil, herkeste var olan sıkıntılarını, sorunlarını, çözemediklerini bir adım arkanda bırakır, güzel olana odaklanır ve iyiye yönelirsin. Ne hayal eder, ne düşünür, ne görürsek onu getiriyor hayat…
Paylaş
“Kendi ışığına güvenen, başkasının parlamasından rahatsızlık duymaz.”
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.