Giriş Yap
Ezgi Ceyhan
@ezgiiiii35
Mütercim Tercüman
İTK/İEU/Ege Üniversitesi
...
İzmir, 25 Aralık 1990
20 okur puanı
03 Haz 16:52 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
"Bir gün , tam 43 kez güneşin batışını seyretmiştim!" dedi ve ekledi: "Biliyor musun...İnsan acı çektiği zamanlarda , güneşin batışını başka türlü sever..."dedi. "Güneşin batışını 43 kez izlediğin zaman çok mu acı çekmiştin?"
·
bir kitabı okumaya başladı
Reklam
·
Reklamlar hakkında
ve bir kitap okudu
460 syf.
·
20 günde okudu
·
Puan vermedi
Kokular Kitabı 3 - Kültürler
9.0/10 · 52 okunma
Kendimizi dünyanın merkezi olarak görüyor, bu merkezileştirmeyi de hem birey hem toplum olarak yapıyoruz. “Benden başka doğru yok”un devamında gelen “bizden başka doğru yok"...
"Şu amber dediğimiz çok garip bir nesnedir..."
Kibar baylarla bayanların, hasta bir balinanın leş kokulu barsaklarından çıkan bir nesneye böylesine düşkün olacakları kimin aklına gelirdi! Kimine göre amber balinadaki sindirim bozukluğunun bir nedeni , kimine göre de bir sonucuydur.
Koku, bin yıllardır baştan çıkarma depomuzdaki en önemli silahlardan birisidir. Kendisi aslen pek de öyle güzel bir kadın sayılmayan Kleopatra'nın sanki çok güzel bir kadınmış gibi yayılmış ününü hepimiz duyarız. Oysa onu farklı yapan, kendinde gördüğü veya varsaydığı eksikliğin üzerine gitmesi, güzelleşme işini nerdeyse bir sanat veya bilime dönüştürürcesine ciddi ve bilinçli olarak ele almasıdır. Kendi özel bir laboratuvarı olduğunu biliyoruz......ürettikleri arasında yağlar ve katı parfümlerde var.Bu katı parfümleri ruj gibi dudaklarına sürdüğü ve bu sayede öpüştüğü aşığına kendinden kokulu bir iz bıraktığı söyleniyor.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
53
528 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17