• Bu eşsiz çiçeği, şu yabani dağlarda solmaya mı bırakmalıydım? Gözlerinin o anlamlı sessizliğiyle bana sunduğu muhteşem armağanı hakir mi görmeliydim? Hapsolmuş bir ruh söz konusuydu; hapishanesini yok etmemeli miydim?
 • Bence serinin en güzel kitabı buydu. Yazarın üslubunun geliştiğini, üç kelimeli cümleler yerine uzun betimlemelere yer vermeye başladığını görüyoruz. Olaylar serinin diğer kitaplarına göre daha azdı. İlk 200 sayfa neredeyse sadece reseph ve jillian arasında geçti. Ama çok eğlenceliydi. İlk 3 kitaptaki salgından sonra normal reseph ferahlatıcı bir bahar havası gibiydi. Herşeyi hatırlamasından sonraki 100 sayfa vicdan azapları ve üzüntülerden dolayı biraz ağırlaştı. Son bölüm ise tüm olayların düğümleri çözüldü. Herkes mutlu sona kavuştu.
  Aslında serinin bir kitabı daha varmış ama çevrilmemiş. Ki çok merak ettiğim karakterleri işliyor. Onları okuyamayacağım için üzgünüm. Seri bittiği için ise seviniyorum. Yazarın tarzını sevmedim. Fantastik seviyorsanız, elinizde de birşey kalmadıysa bu seriye şans verebilirsiniz.
 • Merhaba sevgili 1000kitap ailesi. Bu inceleme hem benim hem de Son Çağrı ' nın ilk incelemesi. Keyifli okumalar...

  Kitabı en son Bursa kitap fuarında Alfa Yayınları'nda ki bir kitabı ararken sanş eseri aldım. Sürpriz oldu yani. Arka tanıtımını okuduğumda çok etkilendim. Birde Dünya Fantezi Ödülü'nü aldığını görünce iyice beni kendine sevdirdi ama okumaya çok geç ve stresli bir dönemde başladım. Üniversite sınavının ilk oturumundan çıkınca biraz o heyecandan ve stresten kurtulmak için onu kendime ilaç olarak gördüm.

  Kahramanımız Scott Crane ve bir poker oyuncusu. Çok küçük yaştayken kendisi gibi poker oyuncusu olan babası, ona poker öğretirken annesi bunu istemez ve Crane'i kaçırır. Anne, Crane'i babasının  yakalayacağından korkarak bırakmak zorunda kalır ve manevi babası Ozzie onu bulur. Crane büyüyünce ve usta bir poker oyuncusu olunca ( Ozzie profesyonel poker oyuncusu ) babası ile bir oyunda karşılaşır. Ama bu oyun bilinen poker oyunlarından değildir. Üstlenme denen bu oyun Crane'in bedenini babasının kullanmasına neden olur. Babası bedeni hemen kullanamaz. O süre zarfında da yakın arkadaşlarına ve ailesine zarar verir. Mecara Crane'in arkadaşı Mavranos, kendisi gibi Ozzie'nin manevi kızı Diana ve  Ozzie ile kendilerini kurtarma çabası içerisinde devam eder.

  Son Çağrı' yı her gün okumamakla beraber iki haftada bitirdim. Biraz uzundu ama beni sıkmadı. İlk 200 - 250 sayfada "Bu kitap gerçekten fantastik mi ? " diye düşündüm çünkü hiç bir fantastik öge yoktu ya da ben fark etmedim. O sayfaları geçince gerçekten farklı ve özgün bir kitap olduğunu bana kanıtladı. Kitaba on üzerinden sekiz puan verdim. Hak ederek..

  İncelememin başında da belirttiğim gibi benim ilk incelemem olduğu için cümle düşüklüğü falan varsa af ola. İncelemem hakkında ki yorumlarınızı lütfen esirgemeyin. Okuduğunuz için teşekkürler. Güzel kitaplar okumanız ve güzel kitaplara denk gelmeniz dileğiyle ...
 • Kitabı gömmeye nereden başlasam acaba?

  Önce kitabı neden aldığımı söyleyeyim. Bu kitabın türü için epik fantastik demişti birileri. Yine de tereddütteydim. Malum Pegasus'un fiyatları! Kitap için yorum bekledim. Yorum çok pozitifti. Hadi bir cesaret deyip aldım, keşşşke almasaydım!

  Konuya değineyim biraz. 10 yaşında soylu bir kızımız var. Babası devlet yönetiminde makam sahibi. Gün geliyor babası hainlikle suçlanıyor. Asılarak idam ediliyor. Daha sonra kızımızın annesi de zindana atılıyor. Kendisi de öldürülecek fakat gölgeden bir varlığın yardımıyla kurtuluyor.

  Adamın biri de kızımızı sahiplenip eğitmeye başlıyor. Kızımız büyüyecek ve intikamını alacak çünkü. Geçiyor aradan 6 yıl.

  Katil yetiştiren bir okul mevcut. Kızımız oraya gidip sertifikalı katil olmalı ki intikamını daha iyi alabilsin. Sonrası dersler, deneyler, arkadaşlıklar ve mücadeleyle geçiyor. Sonlara doğru aksiyon var biraz.

  Kitap başladığında çok güzel ve sağlam bir karakter okuyacağımı sandım ama olmadı. Yani başlangıç ve sonrasındaki karakter bağdaşmıyor. Karakter değişir, gelişir bi'şeyler olur. Burada ilk sayfalardaki karakterle sonrasında okuduğum birbirinden epey farklı. Ters köşe yok. Hamleler tahmin edilebilir.

  Kısacası konu ve kurgu itibariyle orta halli kaldı benim için. Kitap epik fantastik değil, genç-yetişkin ve fantastik arkadaşlar bilginize!


  Kitapta bir miktar çeviri hatası var ve iğne misali gözüme batan boooool miktarda yazım hatası içeriyor. Kitaba 2-3 kitap ücreti ödeyip böyle özensizlikle karşılaşmak beni müthiş sinirlendirdi!


  Artık Pegasus Yayınları okuru mu kazıkladı, yoksa editör yayınevini mi kazıkladı bilemeyeceğim. Bu kadar hata olduğunu bilseydim inanın almazdım bu kitabı.


  Favorim de şu:

  "Çok incelisin," dedi Mia...


  Normalde ufak hatalara takılan biri değilim ama farketmemek elde değildi. İşte o kadar çoklar.

  Böyle şeylerden rahatsız oluyorsanız kitaba hiç dokunmayın. Benim gözüm yandı, bari siz kurtarın kendinizi.

  He bir de olur da okumaya karar verirseniz kitapta bir sürü, böyle yarım sayfalara varan dipnotlarla karşılaşacaksınız. Tamamını es geçin! Okumayın, atlayın, görmezden gelin. Hepsi gereksiz.
 • Gene beni şaşırtmayan bir şekilde Laini Taylor “karanlığı” kitaba hakimdi. Yazarın kurban-katil ilişkisini ters çevirerek sonra bir daha ters çevirerek ve ters çevirmeye devam ederek karmaşık bir duygu girdabı yaratması en büyük özelliklerinden bence. Kurgularının temelini suçlu suçsuz kim ayırt edilmeyecek şekilde oluşturması onu benim gözümde biraz Marie Lu’ya yaklaştırıyor. Ama bu ayırt edemezlik haliyle kitaba baştan sona bir kasvet, bir hüzün havası veriyor. İnsanız, istyoruz ki kitabın sonunda sevenler kavuşsun, mutlu çocuklu bi hayat sürsünler.. Ama yook.. kitapta bile mutluluk sadece rüyalarda..
  Kafanız bozuksa ve “biraz daha bozulsın yahu” modundaysanız alın okuyun.
  Fantastik bir seri (imiş kendisi)
  Başka da diyecek bir şey bulamadım. İyi okumalar herkese!
 • Fantastik evrene başlangıç için çok güzel bir serinin başlangıcı.Bu iğrenç dünyada iyi olmaya çalışan birinin hikayesi ve bunu empati yaparak okursanız iyi bir insan olacağınızı düşünüyorum
 • Kurgu sağlam, akıcılık da diğer kitaplara göre daha iyi, karakterler sevimli ama bu kitabı da sevmedim. Ben bu tarz fantastik romanlarda daha az romantik, görevine daha bağlı, fazla duygusal takılmayan karakterleri seviyorum. İki ana karakter de sözde çok güçlüler ama kitap boyu duygusal gelgitlerde sürüklendiler. Onlardan çok meleklerin hikayesini merak ettim. Şimdi seride en çok merak ettiğim resephe sıra geldi.