Hermoso, Fedailerin Kalesi Alamut'u inceledi.
6 dk. · Kitabı okudu · 20 günde · Beğendi · 10/10 puan

Fedailerin kalesi alamut. Isınmam biraz zaman aldı. İlk başta uçuk geldi ama gerçek bir olaydan alınmış olaylar olduğunu duyunca ilgimi çekmeye başladı. Kitap çok ama çok şey anlatıyor. Bazılarınız kitabı beğenmeyecek belkide yarıda bırakacaksınız. Bu kitabın kötü olmasından değil (harika bir kitap) sizin düşüncelerinizi zedeleyeceği yada ters düşeceğinden olabilir. Siyasi olarak bakarsan siyaset okursun. Dini olarak bakarsan dini okursun. Ve bu kitapta bu iki kavramın ne kadar iç içe olduğu göreceksiniz. Anlatılan olaylarda kurulan planlar asırlardır var olan ve hala etkili olan planlardan kurulu. Karakterlere hemen ısınacaksınız ve onları benimsemeniz zor olmayacak. Bazılarına hayranlık bazılarına nefret hatta ve hatta bazılarına aşık bile olabilirsiniz(ben oldum :)). Sonlara doğru herşey şekil almaya başlıyor ve olaylar akıcı bir şekilde hızla ilerliyor. Ve hiç ummadığınız şeyler karşınıza çıkıyor. Bu da size kısa bir şok etkisi yaratıyor. Ben bir game of Thrones izler gibi oldum. Gerçekten de dünyadaki bazı düzen ve yapılan oyunları açık açık anlatan bir kitap.
Okursanız iyi ki bu kitabı okudum diyeceksiniz

Ferhat Karaman, bir alıntı ekledi.
31 dk. · Kitabı okuyor

"Neden efendimiz kendisini müminlere göstermiyor?"diye sordu İbni Tahir.
"O mübarek bir zattır," dedi Yusuf."Bütün gün Kuran okuyup, dua eder, bizlere talimatlar, emirler yazar."
"Onun kendisini bize neden göstermediğini sorgulamak bizim haddimize değil," diye çıkıştı Süleyman. "Böyle olması gerekiyor, işte o kadar. Nedenini ondan başka kimse bilmiyor. Bilmesine de lüzum yok zaten."

Fedailerin Kalesi Alamut, Vladimir Bartol (Sayfa 57 - Koridor Yayincilik)Fedailerin Kalesi Alamut, Vladimir Bartol (Sayfa 57 - Koridor Yayincilik)
V'DAT G'zik, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

Özgürlük mü dedin? Burada özgür değil miyiz ki?
Sen kadın olduğun için Anlamıyorsun. Sana şu kadarını söyleyeyim; çölde açlıktan ölmekte olan bir çakal kafesteki bir karnı tıka basa tok bir aslandan daha mutludur.

Fedailerin Kalesi Alamut, Vladimir Bartol (Sayfa 86 - Koridor yayınları)Fedailerin Kalesi Alamut, Vladimir Bartol (Sayfa 86 - Koridor yayınları)
Sinem :), bir alıntı ekledi.
4 saat önce · Puan vermedi

Neticede her alanda başarı ya da başarısızlık binlerce küçük tesadüfe bağlıdır.

Fedailerin Kalesi Alamut, Vladimir Bartol (Sayfa 393)Fedailerin Kalesi Alamut, Vladimir Bartol (Sayfa 393)
Sinem :), bir alıntı ekledi.
7 saat önce · Puan vermedi

"Kim Hak yolundan dönüp, ona karşı düşmanlık ederse İblis'in tarafını seçmiş sayılır. Çünkü Hak yolu Allah'ın yoludur. Ve de sadece tek bir hak yolu vardır. "

Fedailerin Kalesi Alamut, Vladimir Bartol (Sayfa 372)Fedailerin Kalesi Alamut, Vladimir Bartol (Sayfa 372)
Çetin Köz, bir alıntı ekledi.
12 saat önce · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi

"Zekice bir tavsiye istermisin hürmetli dai? Fikir yürütmeyi filan boş ver. Duyduklarını da unut.Aksi takdirde gövdenin üzerindeki başın değeri azalabilir

Fedailerin Kalesi Alamut, Vladimir BartolFedailerin Kalesi Alamut, Vladimir Bartol
Sinem :), bir alıntı ekledi.
 18 Mar 10:47 · Puan vermedi

Hasan onu seviyor muydu? Bilemiyordu. Tek bildiği bir zamanlar kendisine ateşli bir hayranlık duyan adamın artık ona bir başkasına hissettiği hayranlığı gizlemeye tenezzül etmeyecek kadar az önem verdiğiydi.

Fedailerin Kalesi Alamut, Vladimir Bartol (Sayfa 343)Fedailerin Kalesi Alamut, Vladimir Bartol (Sayfa 343)
V'DAT G'zik, bir alıntı ekledi.
17 Mar 12:47 · Kitabı okuyor · Beğendi

Alamut
Kutsal kitabı(KURANI KERİM) öğrenerek cehaletini bilgeliğe nasıl çevireceğine anlatın ona.

Fedailerin Kalesi Alamut, Vladimir Bartol (Sayfa 21 - Koridor)Fedailerin Kalesi Alamut, Vladimir Bartol (Sayfa 21 - Koridor)
Hira, bir alıntı ekledi.
 15 Mar 21:28 · 8/10 puan

İnsanı dostluğun gücü kadar kahramanlaştıran başka bir şey var mıdır?
Yüreğimize aşktan, sevgiden daha fazla işleyen bir şey bulabilir misin?
Ve hakikat kadar övgüye layık başka bir kavram var mıdır?

Fedailerin Kalesi Alamut, Vladimir Bartol (Sayfa 509 - undefined)Fedailerin Kalesi Alamut, Vladimir Bartol (Sayfa 509 - undefined)
Hira, bir alıntı ekledi.
 15 Mar 21:23 · 8/10 puan

Kainatın sonsuz büyüklüğünü, milyonlarca yıldızı, galaksiyi görüp, onlara asla erişemeyeceğini bilen biri için koskoca dünya hapishaneden farksızdır.

Fedailerin Kalesi Alamut, Vladimir Bartol (Sayfa 497 - undefined)Fedailerin Kalesi Alamut, Vladimir Bartol (Sayfa 497 - undefined)