Esra, Sonbaharda Sarhoş Bir Kasaba'yı inceledi.
 01 Şub 2017 · Kitabı okudu · 2 günde

Kitap fuarında stant görevlisinin tavsiyesi üzerine almıştım. Ama bu kadar karamsar bir kitap beklemiyordum. Başlangıçta sahil kasabasında yaşayan insanların o içten hisleri, şehirde tadamayacağımız güzelliklerin farkına varan samimiyetlerini okuyacağımı sanıyordum. Ancak bir anda gamlı bir hava hakim oldu.

Karakterler fazla ve her birinin yaşadığı kırgınlıklar, hüzünler oldukça edebi bir dille anlatılmış. Özellikle deniz ve insan birlikteliğini güzel ilişkilendirmiş yazar. Zaman zaman gerçeklikten kopuyorsunuz. İki âlemde geçiyor olaylar. Neredeyse her karakterin denize doğru bir kayboluş hikâyesi var. Bu anlamda bana biraz Gölgesizler'deki o puslu kurguyu anımsattı. Ama tabii ki üslup olarak Hasan Ali Toptaş'ın hakkını vermek gerekir.

Biraz efsane tadında, zaman zaman sizi huzursuz edecek ama akıcılığıyla bir çırpıda okuyabileceğiniz farklı bir kitap, tavsiye ederim.

Esra, bir alıntı ekledi.
30 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi

Büyük şehrin büyük düşleri ve bu düşlere yetişme telaşı...

Sonbaharda Sarhoş Bir Kasaba, Ferhat Uludere (Sayfa 7)Sonbaharda Sarhoş Bir Kasaba, Ferhat Uludere (Sayfa 7)
Mihriban Kübra Doğan, 1001 Fıçı Bira'yı inceledi.
02 Oca 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ve bu kitap o büyük meyhanenin müdavimlerinin hikayesi.Çiçekçi deposunda, okul bahçesinde, evlerin avlusunda, dumanaltı dernek lokallerinde ve hatta mezarlıkta içip, içip ve daha da içip körkütük âşık olanların öyküsü...

fatih şahin, bir alıntı ekledi.
21 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bizler ölemedik bile, ölemeyecek kadar cesaretsizdik, ama herkes bizim öldüğümüzü sanıyor."

İslenmiş Aşka Mektuplar, Ferhat Uludereİslenmiş Aşka Mektuplar, Ferhat Uludere
fatih şahin, bir alıntı ekledi.
18 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

“Beyin; Tanrı’nın insanı cezalandırmak için yarattığı bir işkence aleti. Beyin olmasaydı, hiçbir şey var olmayacaktı. Işığı bilemeyecektim, arzulamayacaktım onu. Burada olmayı kabullenecektim. Hayvansı bir yaşam yaratabilirdim burada.”

Sayıklamalar, Ferhat UludereSayıklamalar, Ferhat Uludere