1000Kitap Logosu
157 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Ankara'da kitap fuarında Sel yayınları standında görmüştüm Yılmaz Erdoğan kitaplarını. Şiir kitapları, tiyatrolarını yeniden basmışlar. İyi ki de hepsini almışım. Tiyatro metni okumak çok keyifli. Bir demet tiyatroyu okumak daha da keyifli. Feriştah karakterini diziyi izlerken de çok severdim. Keyifle ve kahkaha atarak okudum.
Feriştah'ın Fentezileri
Okuyacaklarıma Ekle
157 syf.
·
10/10 puan
Buna bir inceleme denemez, yorum sadece. Yalnız bu eser Yılmaz Erdoğan'ın büyük bir diyalog yazarı olduğunun kanıtı. Zamanında tam yerindeymis, şimdi de tam yerinde çoğu gönderme. En azından her döneme uyarlanabilecek göndermeler var Mukremin'in incelerinde. Yılmaz Erdoğan'a bağımsız konuşayım, zira seveni sevmeyeni var, kendilerince sebepleri var. Ama Mükremin bağımsız, Mükremin halkımızın güler misin ağlar mısın sorularından sadece bir tanesi, iyi ki tanıdık Mükremini.
Feriştah'ın Fentezileri
Okuyacaklarıma Ekle
157 syf.
Kitabı arkadaşımda bulup hemen el koydum. Varlığından bile haberim yoktu. Bir Demet Tiyatro ve canım Demet Akbağ'ın o itici ama muhteşem canlandırdığı tiplemesine gittim uzun uzun. Beni çocukluk yıllarıma götürdü. Eğlenceli, bir o kadar da dinlendiriciydi.
Feriştah'ın Fentezileri
Okuyacaklarıma Ekle
1
...
102 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.