Ümmühan Doğru, bir alıntı ekledi.
20 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Yaşlanmak, geçmişten artık korku duymuyor olmaktan başka bir şey değil zaten.

Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat, Stefan Zweig (Sayfa 79)Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat, Stefan Zweig (Sayfa 79)
Karya, bir alıntı ekledi.
Dün 17:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yaşlanmak, geçmişten artık korku duymuyor olmaktan başka bir şey değil zaten.

Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat, Stefan Zweig (Sayfa 69 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat, Stefan Zweig (Sayfa 69 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
kader yıldız, bir alıntı ekledi.
25 May 21:27 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"KOPUKLUK. YAŞAMDAN, İNSANLARDAN, GEÇMİŞTEN KOPUKLUK. Gelecekle de hiçbir ilgisizlik."

Her Şeyin Sonundayım, Ferit Edgü (Sayfa 66 - Sel Yayıncılık)Her Şeyin Sonundayım, Ferit Edgü (Sayfa 66 - Sel Yayıncılık)
Melike, bir alıntı ekledi.
25 May 10:17 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Geçmişi bugünden bir fiil çekimiyle ayırabilirsin. Kendini geçmişten ayırabilmek için binlerce iç çekmelisin.

Unutamadım, Caner YamanUnutamadım, Caner Yaman
Bilal Kavak, Ulusların Düşüşü'ü inceledi.
25 May 10:08 · Kitabı okudu · 22 günde · Beğendi · 7/10 puan

Gerçekten çok emek verilerek derlenmiş ve yorumlanmış bir kitap. Geçmişten önemli dersler alınması gerektiğini güzel bir şekilde vurgulayıp, gelecekte nasıl bir toplum olunması hakkında iyi bir sosyo-ekonomik dersler içermektedir. Altı çizilerek, not alınarak okunması gerekli olduğunu düşünüyorum..
Ancak sık sık gereksiz tekrarlar ve kanımca üzerinde fazla durulmaması gereken konuların çok uzatılması kitabın olumsuz yönlenrinden. Kitaplığında yeralmalı...

Teknolji Kültürü Geliştiriyor mu Yok mu Ediyor?
Malum zaman geçtikçe gelişen teknoloji hayatımızın her alanında varlığını göstermekte. Hatta hayatımızın kendisi olmakta. Bu durumun gidişatı ne yönde merak ediyorum. Farklı milletlerin geçmişten getirdiği kültürünü, değersel zenginliklerini geliştiriyor mu yoksa dünyayı küçük bir köye dönüştürerek farklı kültürleri yok mu ediyor?

Kitap içerisinde birçok başlıktan meydana geliyor, İslam dünyası üzerine oynanan oyunları, neden İslam dünyasının geri kaldığını, Ortadoğu'da geçmişten günümüze meydana gelen sorunları ele almış size farklı pencerelerden olaylara bakabilceğiniz perde arkası olayları bilimsel verilere dayanarak açıklamış. Günümüz ve geçmişte yaşanan Ortadoğu tarihi, siyasileşme, kültürel, sosyolojik konuları anlatan okurken sizi şaşırtacak değerli bir eser. İyi okumalar.

Hikmet Moda, En Güzel Günlerini Demek Bensiz Yaşadın'ı inceledi.
25 May 00:09 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Büyük bir aile sofrasında yerinizi ayırmış yazar. Yıllar önce evden giden Koza'nın geri dönüşü şerefine tüm ailenin bir araya gelişi. Geçmişe gidilen, herkesin kendi penceresinden baktığı iç hesaplaşmalar. Kimi zaman geçmişten o ana kadar varlığını sürdürmüş eşyaların dili. Yazarın ilk kitabı. Betimlemeleri, kelimelerin ahengi, her bir karakterin iç hesaplaşmasının tam da kendine yaraşır şekilde anlatılması cümle yapılarının bile ona göre sıralanması muazzam.
Ha bu arada içinde geçen şarkıları kitaba bir kuple mola vererek dinleyin sizde eskilere gideceksiniz :)

Mehmet & Fatma Arı, bir alıntı ekledi.
23 May 22:23 · Kitabı okuyor

Sonuç olarak koşulsuz sevgi tamamıyla şimdiki zamandadır. Geçmişten gelen bir hınç beslemez ve insanların geçmişlerini onlara karşı kullanmaz... "Seni olduğun gibi seviyorum. Nasıl bu hale geldiğinden bana ne?"

5 Gerçeği Kabulle Gelen Mutluluk, David Richo5 Gerçeği Kabulle Gelen Mutluluk, David Richo