• Kitap desem değil, komik desem değil tatsız tuzsuz çok gereksiz buldum ben .
  Fikir güzel tabi ama internette çok sayıda var böyle paylaşımlar satışa sunmaya ne gerek vardı onu bilemedim.
  Diğer incelemeleri okuduğumda da çok şaşırdım nedense herkes pek bir sevmiş beğenmiş hayırlısı olsun napalım.
 • Merhaba sevgili okurlar. Sitede son günlerde artmakta olan bir dikkat çekmeye yönelik gereksiz ileti paylaşma hadiseleri mevcut. Normalde konu dışı şeyler hiç yazmam, fakat olmaması gereken olaylarla fazlasıyla karşılaşınca böyle bir bilgi verme zorunda hissettim kendimi. Ben genel olarak buraya kitapla ilgili paylaşımlar için geliyorum ve kitap dışı şeylerin artması oldukça üzüyor beni. Kimsenin aşk acısını, akşam ne yediğini, sevgilisine ne hediye alacağını, intihar etme isteğini veya evlilik nasıl teklif edilir gibi gereksiz ve özel konulardaki iletisini görmek zorunda değilim ve istemiyorum. Bunlar için birçok sosyal medya ortamı mevcut olmasına rağmen bu kitaptan bihaber başıboş tipler bu kitap sitesini de mesken edindiler. Böyle şeyler yazanları defalarca kibar şekilde uyarmama, kitap okumasını önermeme rağmen son derece çirkin küfür ve hakaretlere maruz kaldım. Engelle, görmezden gel, yorum yapma geç diyebilir kimileri fakat takip ettiklerim yorum yapınca o saçma şeylere benim sayfama düşüyor, bu nedenle engelleyerek bitirmek mümkün değil. Ayrıca bazı üyelerin kitap kurdu kılığında sözde bu tip gereksiz paylaşımlardan rahatsız olduğunu bildirdiği halde yine saçma iletilere yorum yapan kendileri oluyor ve başıboş profiller bir anda popülerlik adına daha da ilerletiyorlar bu çirkinliği. Bundan sonra takip ettiklerim içinde gereksiz ileti paylaşan, kitap dışı şeyler yazan ve bu tarz şeylere yorum yapanları takipten çıkacağım. Ben kitaplarla ilgili paylaşım istiyorum, burası kimsenin babasının çiftliği değil. Kitap konuşmayacak olan beni takip etmesin zaten kimsenin lagalugasını çekmeye mecbur değilim. Artık takipçi konusunda seçici davranacağım, 500 kitap okumuş herkesi takibe alacağım diye bir olay yok. Biraz uzattım kusura bakmayın, bu açıklamayı yapmam gerekiyordu. Teşekkürler, iyi okumalar herkese.
 • Sevgili Dostlarım...:))))
  Selamlar, sevgiler, saygılar, hürmetler...
  Haliniz, keyfiniz, afiyetiniz, sağlığınız, moreliniz, hissiyatınız iyidir inşallah.. Kocaman güzellikler diliyorum.

  Ben müsadenizle kısaca birşeyler yazıp, sonra sileceğim..Zira yazma ihtiyacı hissettim son günlerde. Gereksiz görenler olur elbet, sileceğim- istediğim dostlara ulaştıktan sonra- :)

  Ben 1000kitabı çok seviyorum zira sadece şahsi sanal kütüphanem ya da arşivim değil benim için.. Çok güzel dostlar tanıdım, rengarenk fikirler, duygular, paylaşımlar...

  Öncelikle beni takip eden ve henüz takip edemediğim okur arkadaşlardan özür dilerim, nezaketsizlik ya da kibir olarak anlaşıldı ise. Hergün vaktim oldukça yeni arkadaşları tanıyıp takip listeme eklemeye çalışıyrum. Ancak henüz takip edebildiğim 400 arkadaşı bile hakkını vererek takip edemiyorum, tekrar tekrar isimle girip sayfalarına bakmasam kaçırdğım o kadar güzel paylaşımlar var ki, bilemiyorum sayı arttıkça nasıl yetişirim, bunu yapabilen varsa tavsiyelerini beklerim elbet.

  Son günlerde sıkça rastlıyorum artık 1000kıtapta da, amaca hizmet etmeyen tartışmalar, seviyesi yerlerde üsluplar, hakaretler, aşağılamalar, önyargı, suizan, nefret, sevgisizlik, suçlamalar....Kirletiyoruz bu güzel ortamı ve ben artık burada huzur hissedemiyorum:( ..

  Ve üzülüyorum samimane. Galiba sanal dünya bana göre bir yer değil:( Artık ne yazasım ne birşeyler paylaşasım var..
  Zaten hayat zor, deli bir koşturmaca...nefes aldığım bir 1000kıtap vardı... Ne gerek? Zaten azaldı iyice; sevginin, güzelliklerin hissedildiği kişiler, ortamlar??? Halbuki sevmek öYlesine güzel ki...

  Ben de hoşgörünüze sığınarak bazı dostları takipten çıkaracağım...
  Siyasi, dini, ideolojik her türlü fikire, paylaşıma saygım var elbet üslubu yerinde oldukça. Zira zaten bir adem binlerce âlemdir ya, -küçük kâinat misal-yaşadıkları, okudukları, hissettikleri, inandıkları, çevresi, geçmişi, geleceği,hayalleri...rengarenk... o kadar çok şey kattı ki şahsıma:))


  Ancak ortamı geren, ötekileştiren, başkalarını gerzek bir üslupla eleştirirken kendini gizlice göklere çıkaran, yazdığı iletinin altına kendi gibi düşünmeyen, seviyeli de olsa kendi düşüncesinde olmayan yorumlar gelince üslubunu değiştiren, hedefi beğenilmek ve sadece alkışlanmak olan, gönlüme yük olan, huzursuzlukla beslenip, sevgisizlik eken sevgili dostlar... Artık kitaplarda bile buluşamadığım sevgili okurlar... Ben biraz nefes almak istyrm burada!!

  Biraz nezaket..letafet..güzel söz.. biraz vefa... biraz hakkaniyet...
  Sevmek sevilmek, saygıyı hissetmek... güzeldir be..

  Lütfen....

  ‘’ Kendini sev, sana iyilik edeni sev, iyiliği, güzelliği ve güzeli sev; kendine yakın bulduklarını, ruhunun uyuştuğu kimseleri sev…
  Hepsinden öte sana bunları veren Allah’ı sev.’’

  İmam-ı Gazali…

  (Kırdığım, kendimi yanlış ifade ederken yıktığım gönüller varsa samimane özür dlrm...Afedersiniz:( )
 • Bugün de instagramdaki hikayeleri izleyerek 10 IQ kaybettim ;)