1000Kitap Logosu
Aslı Özdemir
Aslı Özdemir
Aslı Özdemir
TAKİP ET
Aslı Özdemir
@gezerimokurum
66 okur puanı
21 Şub 2020 tarihinde katıldı.
59
Kitap
59
İnceleme
6
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Aslı Özdemir
Mustafa Kemal'in Kayıp Seslerinin İzinde'yi inceledi.
144 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Yaz tatili için Sideye gitmeyi planlayan Barış ve ailesi, babasının gizli bir projeden dolayı İstanbul’a gitmesi gerektiği için tatili ertelerler.. Barış ve babası profesör Veli Velibeyoğlu gizli bir bilimsel çalışma için İzmir den İstanbul’a gelir. Haliç sırtlarında yapılan yol çalışması için Çınar ağacının kesilmesi gerekiyormuş.Ağaç elektrikli aletlere karşı tepkimeye girmiş ve normal bir baltayla kesilmiş. Bunun üzerine araştırma yapmaya karar vermişler.. Ağaçtan gelen elektromanyetik sinyalleri ses kaydına dönüştürmüşler. Harbiye yıllarında Mustafa Kemal ,arkadaşları Fethi ile Ali Fuat’ın ,ayrıca ziyarete gittikleri kır kahvesindeki Hüsrev Amcanın aralarında geçen konuşmalara ulaşmışlar.. Çok severek ve beğenerek okuduğum bu heyecan dolu araştırmayı , o yıllara ait konuşmaları merak ediyorsanız mutlaka okumalısınız ..
Mustafa Kemal'in Kayıp Seslerinin İzinde
OKUYACAKLARIMA EKLE
13
Aslı Özdemir
Güvercin'i inceledi.
128 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
🕊Azat,Can,Hüseyin ve Serhatın arasında yaşanan olaylar anlatılmaktadır.. 🕊Azat ve Can bir plan yaparak Hüseyin’e şaka yapmak isterler. Bu olaya Serhatta dahil olur.. Okul öğle arasındayken hep birlikte nehir kenarına giderler. Azat Hüseyin’i, Can ise Serhat’ı nehire iter.. Ve sonra ikisi okula geri dönerler.. 🕊Hüseyin ve Serhatın sudan çıkmak için verdikleri zorlu mücadele , sonrasında kurtlarla karşı karşıya kalmaları , ailelerini kavuşup kavuşmadıklarını merak ediyorsanız mutlaka bu güzel kitabı okumalısınız.. 🕊Kitapta ders çıkaracak konulara yer verilmesi , sayfalar arasındaki çizimler çok hoşuma gitti ..
Güvercin
8.8/10
· 11 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Aslı Özdemir
60'lar Hikaye 70'ler Terane 80'ler Şahane'yi inceledi.
216 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Geçmişe yolculuk yaptıran sıcacık bir kitap.. 80li yıllarda doğmuş biri olarak, eğlenerek, çoğu yerde geçmişi düşünüp hüzünlenerek, çoğu yerde tebessüm ederek okudum.. O yıllardaki oyunlar, şarkılar, diziler ,aktörler, reklamlar kısacası ne ararsanız, neyi merak ediyorsanız bulabileceğiniz dolu dolu geçmişi yaşatan bu güzel kitabı mutlaka okumalısınız..
6