Geri Bildirim
 • Jennifer L. Armentrout'un klasikleşmiş genç-aşk romanlarından sonra gizem ve cinayet konulu yeni kitabı değişik bir deneyim oldu. Tabii ki yazarımız, bu gizemli olay döngüsünün arasına, kitaplarının olmassa olmazı uzun boylu, renkli gözlü ve koyu renk saçlı yakışıklı erkek karakterimizle (Cole) , kitabın ana karakteri kısa boylu kahverengi gözlü, kıvrımlı kızımızı (Sasha) ve güzel bir aşk hikayesini araya sıkıştırmayı unutmamış. (Çıkardığı tüm serilerinde ana karakterlerin birbirine fiziksel olarak gösterdiği benzerlikler belki bazılarını sıksa da, her kitapta bu uzun boylu yakışıklı dalyanlarla karşılaşmak benim için hiiiç sorun değil :) ^^
  Kitap yazarın her kitabında olduğu gibi hızlı ilerleyen, akıcı bir dille yazılmış, karakterler arasında geçen konuşmalarla zaman zaman yüzünüzde bir sırıtmaya sebep olan bir hikaye. (Bu arada ardarda Armentrout'un farklı zamanlarda yazılmış kitaplarını okuyunca yazarın bazı cümleleri farklı serilerlerinde birebir kullanmış olduğunu gördüm (bkz. Ölene Dek Beraberiz'deki "Dance Moms" göndermesi, yazarın Lanetli serisinden "Paramparça" kitabında birebir aynı cümle kullanılarak yazılmış.. Tembellik etmeyip yeni cümleler mi yazsan acaba Jennifer?? DEX Plus yayınlarından çıkan bu kitap yayınevinin daha önceden birkaç kitabını okuduysanız kocaman PLUS yazısından anlayacağınız şekilde erotik kısımlar içeriyor. Bu bir problem mi? Hayırr..... Gelgelim, bu kitap çok çok sevdiğim yazarın, şu ana kadar okuduğum en sevmediğim kitabı oldu. 400 sayfalık kitabın ilk 100 sayfasında birazcık nöronunuz varsa Damat'ın kim olduğunu anlayabiliyorsunuz, sizi merakta bırakan şey Damat'ın kim olduğu değil, "neden-nasıl" bunları yaptığı. Benim gibi özellikle böyle okuduğu cinayet-gizem kitaplarının kendisini merakta bırakmasını isteyen okurlar için kitabın kurgusu çok zayıf ve öngörülebilirdi. Diğer kitaplarına göre ise ana karakterlerimizin arasındaki aşk bana çok çok yapay geldi *spoiler* (10 yıl geçtikten sonra, ilk günkü gibi aynı şeyleri hissetmek mümkün müdür?) Gerçi uzun yıllar boyunca fantastik aşk romanları yazan bir yazarı ilk cinayet kurgusu için eleştirmek çok adil değil sanırım. Sizi çok etkilemeyecek ve aklınızda yer etmeyecek bir kitap olsa da, zaman kaybı olarak görmeyin ve eğer ilk kez bu yazarı okuyorsanız, Jennifer L. Armentrout'u bu kitapla yargılamayıp diğer serilerini okumaya koşun! E hadi!
 • Daha ilk sayfalardan tatlı bir merak içinde başladım okumaya. Kitap Arzu adlı bir kadının cinayeti ile başlıyor. Komşulardan emekli mühendis Ahmet Bey 'den bilgi almak için gelen gazeteci bir genç kız asıl amacı cinayeti araştırmak iken Ahmet Bey tarafından anlatılmaya başlanan gizemli hikayelere kapılır. Hikayeler bitince kızı yanında tutmak için kardeşinin gizemli ve acılı hikayesini anlatmaya başlar. Bu arada cinayet soruşturması kapsamında Ahmet Bey de sorgulamadan geçer. Olayların sonu ve soruşturmanın sonu öyle ters köşe bağlanıyor ki şaşırdım kaldım. 
 • Charles Dickens, çoğu insanın bildiği Oliver Twist’in yazarıdır. 1812 yılında Portsmouth yakınlarında ikinci çocuk olarak dünyaya gelmiştir. Yeni aldığı çiftlik evinin daha zevkini çıkartamadan 1870 yılında, fazla çalışmaktan meydana gelen kalp krizi nedeniyle ölmüştür.
  Kitaba gelecek olursak, Kitap dört hikayeden oluşuyor. Bu hikayelerin adları sırasıyla; Asılmış Adamın Gelini, Sinyalci, Cinayet Davası ve Bir Hapishanede Bulunan İtiraflar. Kısaca bu hikayelerin içeriğine de değinecek olursak.... Devamı -> http://www.elestirmenadam.com/...itap-incelemesi.html
 • Bitti !!!
  ️‍️İlk defa okuduğum bir yazardı. Bu güzel hediye için öncelikle Nuray ablama teşekkür ediyorum.
  ️‍️Her dedektifin, ister kadın olsun ister erkek, kendine özgü bir araştırma yöntemi vardır. Birbirinden farklı ve sıradışı öykülerin olduğu bu kitapta hikayelerin bazıları dedektiflik öyküsüydü bazıları da alıp sürükleyen gizemli öykülerdi.
  ️‍️️‍️️‍️En çok beğendiğim öyküler ise Pollensa Koyu’ndaki Sorun, Harlequin Çay Takımı, Köpeğin Ardından ve Manolyalar Açarken öyküleriydi, çünkü anladıklarım onlardıTavsiye ediyorum herkese keyifli okumalar.
 • Olay İnceleme Raporu şeklinde hazırlanmış son derece farklı ve ilgi çekici bir bilimkurgu üçlemesinin ilk kitabıdır. (illuminae, gemina, obsidio)

  Nasıl ki bir cinayet işlendiğinde polis suç mahalline gidip ölen kişinin kimlik bilgilerini saptar, geçmişini araştırır, cep telefonuna gelen son aramaların ve mesajların görüntüsünü alır, görgü tanıkları ile konuşur, güvenlik kamerası kayıtlarını inceler, olası şüphelileri belirler ve elindeki tüm bu yazılı ve görsel dökümanı kronolojik sıraya dizerek rapor haline getirip şube müdürüne iletir ise, bu kitapta aynı bunun gibi uzayda gerçekleşen gizemli olaylar zincirinin size iletilmiş olan olay raporudur diyebilirim.

  Kitap bu olaylara dair mesajlaşmalar, sorgulama ve telsiz konuşmalarının transkriptleri, wikipedia çıktıları, listeler, çok gizli belgeler, günlükler, sağlık raporları, sayfalara rastgele karalanmış notlar vb. envai çeşit yazılı ve görsel dokümandan oluşmaktadır.

  Dört dörtlük bir bilimkurgu elbette değil ama ben çok severek okudum. Bilimkurgu seven, düz romanlardan ziyade değişik bir deneyim edinmek isteyen herkese tavsiye ederim.
 • Polisiye bir kitaptı. İçinde aşk ta olsa da daha çok polisiyeydi.
  Konusuna gelince, Leyla yirmi yıl önce saldırıya uğrayan gizli polis babasının henüz çözülmeyen davasını tamamlamak için İzmir Emniyeti'ndeki görevinden istifa ederek Adıyaman'a tayin olur. Böylece hem yıllardır görmediği akrabaları ile görüşür hem babasının davasını araştırmayı planlar hem de yeni görev yerindeki eski, yeni şüpheli dosyalar üzerinde çalışmaya başlar. En büyük yardımcısı da Asayiş Şube Cinayet Büro Amiri İsmet olur.
  Beraber çalışmaya başlayan ikiliyi hem iş yönünden hem duygusal açıdan zor günler bekler. Leyla sünni, İsmet ise alevidir.
  Öte yandan İzmir'de de Cinayet Masası komiseri Çetin 'i zor günler bekler. Leyla'nın gitmesinden sonra yerine gelen yeni amir Çetin için tam bir kabus olur. Çünkü eski karısı şimdi amiridir. Çetin hem kendi geçmişiyle yüzleşmesi hem de ellerindeki vahşi cinayeti çözmesi gerekmektedir.
  İzmir ve Adıyaman arasında gidip gelen temposu düşmeyen bol maceralı, gizemli, heyecanlı bir okuma oldu.
  Devamını okumayı dört gözle bekliyorum.