GNK
"Hayatinizda yaşadığınız olaylara karşı bakış açınızi değiştiriniz.Sorunlar yaşıyor olabilirsiniz belki de suan bu saatte kimimiz hayal kırıklıkları kiminiz hüsranlara bogulurken kimimiz yorganın altına geçmiş yan odada yatan ebeveynleriniz duymasın diye sessiz sedasız alıyorsunuz ve bu belkide geçmiş olarak algilayacagimiz zaman dilibinde yasadiklarimiz bize trajikomik gelecekken kim bilir. Diyorum ki çıkın balkona ve derin bir nefes alın kimsenin kimseye polyanacilik taslayacagi yok bu dünya da sadece diyorum ya çıkın bir bakım etrafa gökyüzüne ve sükredin hayattaki benliginize umutla doldurun kanayan yaralarinizi ve inanın sabah uyandiginizda birazcık daha azalmış olacak acilariniz su baharı misali."

GNK
"Mutluyum çünkü yanımda sonsuz sevgisini hiçbir şey beklemeden bana hediye eden bir adamı sevdim .Umutluyum çünkü uyum denen şeyin evrenle bir bağlantısı olduğuna inaniyorken hayatimin kahramanı diye nitelendirdiğim adamın bilhassa hayatimin tam ortasinda sonsuz yeri olacağına inanıyorum. Eh ne mutlu ki sevenlere, sevmeyi bilenlere, güzel sevebilen adamlara ."

GNK
"Sevmenin de sevilmenin de tarifi olmaz azizim! Bir bakmissin bahar bir bakmissin sonbahar. Zaten onemli olan da tarifi bulmak değilmis ki önemli olan baharı da sonbaharida yasayabilmekmis."

GNK
"Oysaki ruhlarimizin en karanlık zamanıydi verilen karar anında...Önce çiçekler açtı ruhumun derinliklerinde . Sonra mı ? Gördüm...Hiçbir zaman gözlerin de güneşi goremeyecegimi farkettim ve o zaman karardı gökyüzü, karardı gözlerim ,karardı kalbim ve gittim. "