Giriş Yap
Ölülerin uykusu derindir; ince yastıkları tozdandır. Sesini duymuyor artık, seslenişin uyandıramaz onu. Ah, ne zaman sabah olur ki mezarda; ne zaman 'Uyan!' emri gelir?
"Keske her gün şöyle diyebilsek : Sevdiklerimizin üzerinde, sevinçlerini paylasmak ve mutluluklarını cogaltmaktan baska hiç bir etkimiz yok... içlerindeki can, kaygı dolu bir tutkunun acılarıyla kıvranırken ve keder ile sarsılırken yüreklerine bir damla su serpebiliyor muyuz acaba?"
126 syf.
8/10
·
Beğendi
·
6 günde okudu
Günlük tarzında yazıldığı için çok beğenmesemde sonuna doğru sürükleyici olmasıyla beraber kitabın uzun süre etkisinde kalacağımı biliyorum. Aşk romanı diye okumaya başlamıştım fakat okuduktan sonra Werther'in yaşadığının aşk olmadığını sadece bir saplantı olduğunu anladım....
27 Ekim
O kadar çok şeye sahibim, ama ona olan duygularım her şeyi yutuyor; o kadar çok şeye sahibim, ama o olmayınca benim için her şey değersiz.
İnsan öyle fâni ki, yaşadığından gerçekten emin olduğu bu dünyada bile, varlığının tek bir gerçek iz bıraktığı bu dünyada bile, sevdiklerinin ruhunda ve hatıralarında o da sönüp kaybolacak, hem de çok çabuk!
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.