Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İnsan aslında karmaşık bir varlık değil. Çoğunluğu zamanın büyük bir bölümünü yaşamak için kullanıyor, geri kalanı ise, özgür oldukları küçük zaman diliminden öyle korkuyor ki, ondan kurtulmanın her türlü yolunu deniyor. İşte insanın değişmez yazgısı!
Johann Wolfgang Von Goethe
Sayfa 7 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Sen bana her gün yeniden yeşillenen ve dalından koparılmadan çürüyen meyveyi göster.
Bir başkasının onu nasıl sevebildiğini, sevmeye nasıl hakkı olduğunu bazen anlamıyorum, çünkü onu yalnızca ben o kadar yürekten ve o kadar fazla seviyorum ki, ondan başka ne bir şey tanıyor, ne de bir şey biliyorum; ondan başka da bir şeyim yok zaten!
Ben yalnız ve yalnız onu, böylesine içten, böylesine derinden severken, ondan başka birini ne tanıyor, ne biliyorken, ne de başka birine sahipken, nasıl olup da bir başkası onu sevebiliyor, sevmeye yelteniyor, hafızam bazen bunu bir türlü almıyor! "
Johann Wolfgang Von Goethe
Sayfa 97 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Vay halime, tüm suçun yalnızca kendimde olduğunu biliyorum - aslında suç demek doğru değil! Kısaca, nasıl ki eskiden tüm mutlulukların kaynağı bendeyse, şimdi de tüm üzüntülerini kaynağı içimde saklı.
Johann Wolfgang Von Goethe
Sayfa 85 - İş Bankası Kültür Yayınları
10bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.