birnun

Sabitlenmiş gönderi
Okudukça iyileşir yaralarımız.
Mustafa Ulusoy
Mustafa Ulusoy
Reklam
Sünnet dediğimiz yol, dinin yaşanmasıdır. Sünnet, dinin yere basan ayaklarıdır. Sünnet, Müslümanca düşünme ve Müslümanca yaşamadır.
Sayfa 209 - 2. Cilt
Sünnet olmazsa, yerde sürünürüz. Bu ümmet ne zaman sünnete sarılmışsa sünnet ile izzet bulmuştur. Çünkü sünnet, insana izzet kazandırır.
Sayfa 209 - 2. Cilt

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
"dürtme içimdeki narı / üstümde beyaz gömlek var" •birhan keskin
birnun tekrar paylaştı.
Nu’mân b. Beşîr’den (r.a.) nakledildiğine göre Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: "söylediğiniz, subhânallâh, lâ ilâhe illallâh ve elhamdulillâh sözleri, şüphesiz Allah’ın yüceliğini ifade eden zikirlerdendir. bu zikirler, arş’ın çevresinde dönüp dolaşır­lar, arı uğultu sesi gibi sesleri olur. bu zikirler, kendilerini söyleyen kimseleri hatırlatırlar."
Reklam
Müslüman, ilkeleriyle hareket eden insandır. Eğer bir Müslüman ilkelerinden vazgeçtiyse o savaşı kazansa ne olur? Düşmana benzediğin anda, galip gelsen bile savaşı sen kaybettin demektir.
Sayfa 145 - 2. Cilt
birnun tekrar paylaştı.
Kardeşleri Hz. Yûsuf’u bir kuyunun dibine atmak istedi ancak Allah Teâlâ onu tahtın üzerine yükseltti. [Abdulkerîm el-Kuşeyrî, Letâifu’l-İşârât, c.3, s.869] Kimsenin değil, yalnızca Allah’ın dediği oldu. Ömer Çınar
Maharet, cehenneme adam itelemek değil; maharet, cennete adam kazandırmaktır.
Sayfa 72 - 2. Cilt
Eğer bugün hayatlarımızda, başta gıybet olmak üzere çeşitli hastalıklar varsa ve bu hastalıklar, İslam toplumunu yiyip bitiren virüslere dönüşmüşse bunun en büyük sebebi boş kalmamızdır. Çünkü boşluk, şeytanın sermayesidir. Kişi boşluğa düştüğü an, şeytan onun ayağını kaydırır. İşte burada bize düşen, şeytana fırsat vermemektir.
Sayfa 50 - 2. Cilt
Sünnet, Müslümanca düşünme ve Müslümanca yaşamadır. Ama düşünme önce gelir. Müslümanca düşün(e)meyen bir insanın, Müslümanca yaşamasını beklemek beyhûde bir bekleyiştir.
Sayfa 44
Reklam
birnun tekrar paylaştı.
nereye gitsem yakışmadım beni kim aklayacak ne büyük bir yanılgıyım bu şehrin ortasında
Merhamet neydi? Merhamet hem acımak hem de acıtmamaktır ama acıtmamak, acımaktan önce gelir. Sen acıtmama adına bir gayret ortaya koyacaksın ama kara yüzlü adamlar acıtacaktır. İşte cihad, acıtanları dindirmenin adıdır. Cihad; yeryüzünü kana ve zulme bulayanları, kendi tebaalarına zulmeden her türlü karanlık gücü bertaraf etmenin adıdır.
Sayfa 374
Cihad, İslam ile insan arasındaki engelleri kaldırmak demektir.
Sayfa 373
Allah bizi verdiğine de vermediğine de razı bir kalple rızıklandırsın.
4.220 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.