128 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Ben ne okudum böyle
Çok sevdiğim ve memleketlim olan ilker beyin kaleminden çıkan harika bir kitap. Kendisi yenilerde yeni bir eserine kavuşmayı bekliyor. Tabi ki bizlerde bekliyoruz yeni kitabını.

Kitabın adı neden" Kusmuk " bunu okumadan asla anlayamazsınız, ama kitabın adı kitaba yakışır türden.
Bu kitap insanlığa bir intihar notu 'dur.
Her insan bir kere intihar etmiştir ya da etmeyi aklından geçirmiştir. Bu kitapta da adını duyduğunuz, belki birçoğunun kitaplarını okudugunuz yazarların intihar etme nedenleri ve notları bulunuyor. Kitabın başından sonuna kadar altı çizili kelimelerden olusuyor.

Bir insan neden intihar eder? Tükenmiş mi, vazgeçiş mi, yeniden doguş mu? İntihar eyleminde bulununan insanları direk psikolojik sorunları olan insanlar olarak ilan ederiz. Ama nedense hiç o kişiyi o duruma getiren eylemleri incelemeyiz. Bu kitabı okuduktan sonra aklıma haberlerde izlediğim 35 yaşındaki adamın, eşi pazara gidelim demesi üzerine intihar ettiği durum aklıma geldi. Adam neden intihar etti, cebinde sadece 3 tl si vardı ve eşine diyemedi, gururundan baş kaldırıp yaşamına son verdi. Sizce bu adamın sorunu psikolojik miydi yoksa onu o duruma iten cinayet miydi?
Kitapta intihara dair aradığınız soruların cevapları var. Mutlaka okuyun derim