Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Gönderi

653 syf.
3/10
·
26 günde okudu
Metaforlar Diyarında Kafka
Öncelikle kitabın konusundan bahsetmek istiyorum. 15 yaşına giren Kafka Tamura ismindeki bir gencin kendi ayakları üzerinde durmak için (kesinlikle sözde kaldığını belirtmek isterim) evden kaçmasıyla başlıyor garip olaylar zinciri. Kitap boyunca bu gencin kendini arayışını,...
Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.
Öne Çıkanlar
Emre Bozkuş okurunun profil resmi
Öne Çıkan Yorum
Metafor hastalığı modernist metinlerin en büyük sorunu zaten. Sürekli bir şeyleri çağrıştırayım derken ortada belirsiz kelime yığınları kalıyor. Bunda yazar olarak kendime dair de eleştiri yapıyorum. Nihayetinde edebiyat bir anlatı meselesi ve anlattığı meramı güzel aktarman lazım. Aksi takdirde ortaya çıkan şeyi hepimiz biliyoruz. Çok güzel bir eleştiri-inceleme olmuş güzel insan. Kalemine, yüreğine sağlık.
Özlem Levla E. okurunun profil resmi
Kesinlikle, metafor konusunda çok bol keseden atılmış ve bunların çoğunun neden, niçin orada olduğunu çözemiyoruz hatta hiç verilmiyor bile. Teşekkür ederim :)
Hatice okurunun profil resmi
Yazarın adını o kadar çok duymuştum ki,hele de bu kitabı bir çok iyi okur olduğunu bildiğim ve tavsiyelerine çok güvendiğim arkadaşlarımdan kesinlikle okumalısın kitaplarindandi. Ama arkadaş işin içinden çıkamadım bir türlü, okurlugumdan suphe eder oldum,sayfalar ilerliyor ama...
Özlem Levla E. okurunun profil resmi
Ben de aynı şekilde aldım elime. Birçok arkadaşım o kadar iyi yorum yaptı ki bir heyecanla elime aldım ama hiç beklediğim gibi olmadı. :) Teşekkür ederim :) Sevenler sevmeye devam edebilir tabi, kitap zevki bu sonuçta. Ona laf edemem :)
Hatice okurunun profil resmi
Ben puan bile verememişim kitaba🤦‍♀️siz yine 3 puan vermişsiniz
Özlem Levla E. okurunun profil resmi
Akıcı ve temposundan iki, dersine iyi çalışmasından bir :)
Orçun Can okurunun profil resmi
Vuhuu!! Murakaminin patlamayan silahı bu incelemeyle "patlamış" görünüyor.