Giriş Yap
128 syf.
·
7 günde
Karmakarışık oldum... Üstüne biraz düşünülmesi gereken kitaplardan.. Kısacık bir kitap olmasına karşın, her satırında yük taşıyan kitaplardan.. Kitapta iki ana karakter var. İki kişinin günlükleri.. Kitabın sol tarafı bir beye ait, sağ tarafı ise bir hanımefendiye.. Bu doğrultuda sıra dışı bir kitap. Sanırım okuma konusunda sorun yaşayanlar olmuş, nasıl okunacağını bilemeyenler.. Kimileri önce sol kısmı bitirmiş sonra sağ.. Ben böyle yapmadım. Bir sol bir sağ okudum çünkü başlarda fark etmeseniz de 20-30 sayfa sonra sol ve sağ birbirini bütünleyerek ilerliyor. Tavsiyem her ikisinde de gün gün okumanız olacak. İçeriği ise çok anlatılacak gibi değil. Geçmiş hesaplaşmaları, hatalar, umutsuzluklar, şimdiye ait hisler, pişmanlıklar ve gelecek düşlerini barındıran bir eser var karşımızda. Ayfer Tunç'un o çok sert cümleleri balyoz gibi iniyor tepemize. Okumayı düşünenler hemen okusun, aklında bu kitabı okumak olmayanlar ise bu kitabı bir an önce edinsin. Yazarla tanışma kitabı olarak güzel bir başlangıç olacaktır.
Suzan Defter
8.5/10 · 7,2bin okunma
·
Sırala
Bana göre Türk Edebiyatı'nın en değerli öykücülerindendir Ayfer Tunç. Benim tavsiyem yazarı okumaya başlayacaklar için Saklı ile başlamaları, inceleme için teşekkürler, umarım bir çok okur Ayfer Tunç ile tanışır ve onun kaleminin değerini daha iyi anlar.
Kalemi çok sağlam bir kadın yazarımız. Umarım daha çok okuyucu ile buluşur.
Ayfer Tunç Suzan Defteri önce öykü olarak yazıyor ve öyle basılıyor ardından tekrar ikinci bir kez yazarak romanlaştırıyor. Romanlaştığında daha çok okuyucuya ulaşıyor, ilgi daha fazla oluyor.Yani iki kez yazmış bu kitabı yazar.
İyi ki roman olarak yazmış.
Yorum görüntülenemiyor