Giriş Yap
114 syf.
·
1 günde
·
9/10 puan
Kitapla daha doğrusu yazarla tanışmam Bungou Stray Dogs isimli anime sayesinde oldu.Yazarın en tanınmış eseri olan İnsanlığımı yitirirken yarı otobiyografi şekilde nitelendirebileceğimiz yazarın hayatından kesitler ve duygu düşünceleriyle karşımıza çıkıyor. "Hayata dikiş tutturamamış" kavramıyla tanıştırdı beni Dazai. Yaşamak sanki onun için uygun bir şey değilmiş gibi tekrar tekrar hayatına son verme gayretiyle çabalıyor,beyni bununla haşır neşir iken bir yandan da maskeler altında sakladığı kişiliğinin ve yalnızlığının buhranlı ve bir o kadar karmaşık fikirleriyle zor bir süreç içinde yıpranıyor.Kitabı okudukça Dazai'nin yalnızlığıyla yalnız kalıp bazen onun depresifliğinin üzerime sindiğini hissettirdi bana. Sanki ellerimin arasından kayıp yalnızlığına mahkum oluşunu uzaktan izliyormuşcasına bir hüzne kapıldım okurken. Animeden kaynaklı yazara ayrı bir ilgi duyduğum için midir bilemiyorum ama hayata bakışıma,sahip olduğum değerlere ve yaşamaya farklı bir pencereden bakmamı sağladı.
·
Sırala
Bende yazar ve kitabı bu animede öğrenip okumak için zaman arıyordum
Kendiniz için en doğru zamanda okursunuz umarım, keyifli okumalar şimdiden 🎐
Ben de Aoi Bungaku animesi ile tanışmış,okumuş ve sevmiştim.Bahsettiğiniz animede de mi bu eser işleniyor? Evet derseniz direkt izleyeceğim.Günlerdir izleyecek anime arıyorum :)
Anime aslında bir fantastik dedektiflik hikayesi,bir grup kendi çaplarında dedektifçilik yapan grubun şehirdeki çeteye karşı mücadelelerini anlatıyor her üyenin kendine has özellikleri ve süper bir gücü var.O dedektiflerimizden birisi Dazai.Aslinda soyleyecek çok şeyim var ama en sevmediğim şey spoiler yemek o yüzden pek de bir şey söylemek istemiyorum 😅 Animeyi kesinlikle kesinlik öneriyorum, 2 sezondan oluşuyor çok da uzun bir şey değil zaten izleyip yazarsanız tekrar üzerinde konuşmak isterim ✨ Ben de sizin bahsettiğiniz animeye bakacağım en kısa zamanda ,teşekkür ederim 😇
Sayenizde kitabı okumaya karar verdim bu güzel inceleme için teşekkürler :)
Sayenizde intihar ettim mutlu musunuz?
Böyle güzel geri dönütler beni mutlu ediyor teşekkür ederim,öteki hayatta başarılar ✨