432 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Yazarın dili çok iyidi ve kitabın konusu da gerçekten çok güzeldi; hem komikti hem de macera içeriyordu, hatta biraz da polisiye...
Kitap okuyamama durumu yaşayanlara, bu seriyi hatta özellikle bu kitabı şiddetle öneriyorum.

İngiliz Leydisi Gwen Harrison, özel koruması Neil'e aşıktır. Gwen, yaptığı bazı şeylerle Neil'i kışkırtıp, arzudan delirtirken, Gwen'e karşı büyük hisler beslemekte olan Neil ise bunları gizlemekte oldukça başarılıdır; çünkü Gwen, müşterisidir, yasak bôlgededir.
Gwen, Samantha'nın kendisine devrettiği çöpçatanlık şirketinde çalışırken, aynı evde yaşadığı Karen ile ölü kuşlar bulmaya ve evlerinin güvenliği ile ilgili garip şeyler yaşanmaya başlanır. İşlerin daha da kötüye gitmesi ile Neil, bunların ardındaki sebebin kendisinin geçmişinden gelen tehlikeli bir durum olduğunu anlar ve Gwen'i bu tehlikeden uzaklaştırma çabasına girer.
Emekli deniz piyadesi olan Neil'in yaptığı zekice planlar belli bir yere kadar onları götürürken sonrasında yaşananlar, ortaya çıkanlar ise beklenmediktir.
Çiftimiz bu koşuşturma serüveninde, Neil'in, kendiyle mücadeleyi bırakması ile güzel anlar da yaşamadı değil.
Gwen karakterini ayrı bi' sevdiğimi belirtmiştim; yeri geldiğinde bir Leydi gibi davranırken, yeri geldi mi taşralı bir kız ve yeri geldi mi de aşkı için her şeyi yapabilecek gözü kara bir kadın olurken hem güldürdü hem de kendine hayran bıraktı. Neil ile uyumları da harikaydı.

Neil'in yakın olarak gördüğü, değer verdiği insanların, ondan şüphe ettiği yerler oldu ve bu, oldukça sinir bozucuydu. Kitabın geneline bakarsak; en yakınlarımız bize en çok zararı verenlerdir, düşüncesini daha iyi anlıyoruz. Ne yazık ki durum bu. Aşkın da tek başına anlam ifade etmediğini, güven duygusu ile bir araya gelince anlamlandığını ise Gwen sayesinde teyit etmiş oluyoruz; bu konuda da ayrıca takdir ettim kendisini. Bu kitap, çok sevdiğim kitaplar arasında yerini aldı. Romantik komedi, macera hatta biraz da polisiye seviyorsanız, okuyun!