Güzel bir roman yalnız diğer romanlar gibi detaya inilmemiş. Kişileri, yerleri ve olayları sizin kafanızda canlandırmanız gerekiyor. Bir nevi tiyatro gibiydi. Bitirmeyi çok istedim lakin ne kadar kendimi zorlasam da bir türlü kitap elime geçmedi. (spoiler midir nedir ondan olabilir)
Kitap hakkında biraz bilgi verecek olursak; eskiden dedektiflik ve ajanlık yapmış olan bir çift artık emekliliğin tadını çıkarmak isterler. Eski bir köşke taşınırlar taşınma esnasında eski çocuk kitapları eline geçen tuppence bir bulmacayla karşılaşır ve merakını gidermek için köşkün tarihini araştırmaya başlar ve tabi tommy'de ona katılır. Bir kaç ilginç yani doğal olmayan ölümle karşılaşırlar ve kimseden bir bilgi edinemezler. Ama bu sırrı çözmeleri için başkaları tarafından görevlendirilirler. Bakalım bu köşkün gizemini çözebilecekler mi? Kitap arkası yazısı gibi oldu :) Okunmaya değer buluyor ve tavsiye ediyorum.
Ygs mi Yks mi artık her neyse ona hazırlık için hafta içi kursa gidiyorum (öğretmenlerim duymasınlar ama ne vicdansızlar tekrar ve sürekli test çözmemi istiyorlar) anlayacağınız nefes almaya vaktim yok. Nefes demişken bir sayfa dahi olsa okumak beni çok rahatlatıyor. Hafta sonu da okula gidiyorum kısacası bir müddet hem burayı hem de okumayı bırakmam gerek.
Bazı şeyleri kazanmak için bazılarından vazgeçmek gerek. Umarım değer...
Allah'a Emanet Olun Dostlarım, Ablalarım, Abilerim ve Kardaşlarım...